škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tüketim değerleri hk...

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karesi10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracım 1.2 75 hp lik 3,000 km ortalama  7,6 karmada  uzun yolda 5,6 görüyorum benim anladığım tsı motorla yakıt ta fark yok  performansta var anladığım ama tsı kullananların sıkıntısı rapid ve fabia larda turbo 80 bini görününce  patlatma olayı  var genelde

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Benim daha önce tdi bi arabam vardı 250 bini gördü banamısın dememişti nerden bu kanıya vardınız anlamadım turbo hiçte öyle kötü bir tercih değil bence...

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de katılıyorum emre beye turbo kötü olsa bu kadar yaygın olmazdı, hem rapid için söyleyim genelde zaten daha 2012den beri piyasada bu araba ben satılık ilanlara da bakıyorum öyle 80 binde pek araba da yok ne zaman o km ye ulaşmış da patlatmış ve ne kadar rapid gördünüz de bu kanıya vardınız kusura bakmayın ama bu bana göre tsi ve tdi almayan/alamayan kişilerin pollyannacılık yapması gibi bir şey :) uzun yolda tsi ile mpi arasında fark pek yok ama şehir içinde belirgin bir fark var fabrika verilerinde de.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Madem konu turbo dan açıldı bende bi soru sorayım
Tsı motor turbolarinda fabrika çıkışı blow off - dump valve benzeri bir parça var deniyor doğru mudur?

Eğer koymuslarsa ve turbo yaglamasinda sorun da yoksa turbonun 80bin leri bi kaç defa görmesi lazım
« Son Düzenleme: 18 Mart 2015, 13:25:34 Gönderen: murat aktaş »

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;503089
Ben de katılıyorum emre beye turbo kötü olsa bu kadar yaygın olmazdı, hem rapid için söyleyim genelde zaten daha 2012den beri piyasada bu araba ben satılık ilanlara da bakıyorum öyle 80 binde pek araba da yok ne zaman o km ye ulaşmış da patlatmış ve ne kadar rapid gördünüz de bu kanıya vardınız kusura bakmayın ama bu bana göre tsi ve tdi almayan/alamayan kişilerin pollyannacılık yapması gibi bir şey :) uzun yolda tsi ile mpi arasında fark pek yok ama şehir içinde belirgin bir fark var fabrika verilerinde de.
Hocam koptum gülmekten süpersin harbiden hottrick dedikleri bu olsa gerek....  :)

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;503102
Madem konu turbo dan açıldı bende bi soru sorayım
Tsı motor turbolarinda fabrika çıkışı blow off - dump valve benzeri bir parça var deniyor doğru mudur?

Eğer koymuslarsa ve turbo yaglamasinda sorun da yoksa turbonun 80bin leri bi kaç defa görmesi lazım

Aynen üstad bunu özellikle sordum dediğin gibi bu arabalarda yanlış hatırlamıyorsam egn valve diye bişey varmış turbosu 400 500 bini görür dediler kullanıma bağlı olarak yani turbo ömrü diye bir şey yok kötü kullanma ve kötü bakım vardır....  :)

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;497434
Depo 55 lt ise uygun şartlarda 900 hatta 1000 km gitmek mümkün..

Hocam sizin araba mı çok yakıyor benim araba da mı bi gariplik var .

Ortalama hız 100-110 km civarı uzun yolda 1100 km yol gidiyorum benim depo 45 litre alıyor. araç fabia 1 ,1.4 101 hp..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;503139

Ortalama hız 100-110 km civarı uzun yolda 1100 km yol gidiyorum benim depo 45 litre alıyor. araç fabia 1 ,1.4 101 hp..
Sizin araba için yorum yapacak kadar kullanmadım.  Sadece 1999 yılında 3 gün O motora sahip Polo sportline deneyimim var.  Tek hatırladığım günün şartlarında müthiş performansı vardı.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;503139

Sizin arabanın otomatik lpg lisini  kullanmistim beş adam ankaradan istanbula 35 litrelik lpg deposuyla geldik yine bi depoyla döndük
Hala inanamıyorum

Çevrimdışı karesi10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
valla herkes kendine göre konuşur ama sanayiye bi gidin tsi sorun ustalar suratını nasıl ekşitip bakıyor aynısını kia gdı motor için de opel 1.4 turbo içinde  ben kullanmadım bu iş şans adam 8 valf 1.2 tsı motorla 190 km hıza ulaşıyor sonra turbo patlıyor servis  kullanıcı hatası diyor

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fabıa 1.4 ler tuketım konusunda gercekten cok ıyı aravlardır.Bızzat sahıt olmuslugum var.

Çevrimdışı impossible

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2013 model Rapid 1.2 mpi motor  uzun yolda Ankara, Marmaris arası 100 km ortalama 5.5 lire benzin tuketimi

Çevrimdışı Blacksea

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda üç kişi + bagaj ve arka koltuk tamamen valiz dolu şekilde, klima yol boyu açık. Ankara-Samsun arası sabit 120-130 km arası hızla 5,3 yakıyoruz. (babam) Üç yıl sonra mesajı değiştirir, kendi yaktığım değeri de yazarım inşallah. Henüz sadece kapalı alanda kullanıyorum :D

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Redneck1980;503334
:) bu iyiydi
Aynen:D