škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tüketim değerleri hk...

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Bugün genel ortalama tüketimde  öyle bir rakam gördümki gözlerim yaşardı :) meyer ne cimri bir araçmış bu 1.2 tsi yarın resimde paylaşırım paslaşırız :)  sanırım ben aşık oldum arabama...  :)

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi şehir içi ortalama 5.6 lt, hafta içi günlük 2*20 km yol yapıyorum

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 numaralı Genel ortalama tüketimde bende dün ve bugün itibariyle 5.5 i gördüm vatana millete hayırlı uğurlu olsun...  :) hatta bi ara 1 numaralı günlük tüketimi 2.2 olarak gördüm şoka giriyordum..  :) ama tabi o çok değişiklik gösterebiliyor benim 2 numaralı genel ort. Tüketim 12.0 idi onu sakin kullanımla 5.0 \ 6.0 lara çekmeyi başardım ama tabi çok sakin ve hız sabitleyerek... :)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de 2 numarada su anda kıs gectı bahar ve yazda ne yakacak araba dıye son benzın alısımda ortalamaları sıfırladım 2numaralı tuketım 6.7 cıktı 1 numarada da 5.5 cıktı ama senınkı baya ıyıymıs

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;504545
Bende de 2 numarada su anda kıs gectı bahar ve yazda ne yakacak araba dıye son benzın alısımda ortalamaları sıfırladım 2numaralı tuketım 6.7 cıktı 1 numarada da 5.5 cıktı ama senınkı baya ıyıymıs
Hocam valla bende anlamadım nasıl oldu ama hız sabitleyicinin büyük katkısı var sanırım çünkü onunla gidince anlık tüketim değerleri aşırı derecede düşüyor ben basınca 20 lerde 30 larda geziyor aynı hız sabitleyince 5 e düşüyor :)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sehırıcınde hız sabıtleyıcıye guvenemıyorum ya ne olur ne olmaz bır de hız sabıtleyıcı 50 km nın altınfa aktıf oluyor mu kı ben olmuyor sanıyordum 50 km altında cc denemedım ama kıtapcıkta oyle yazıyordu sanıyorum

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok bende Mudanya Bursa arası gittim geldim bir kaç kez o ara denedim açıkçası hiç dikkat etmedim 50 ve altı olayına bu arada şehir içinde hız sabitleyici çok zor hocam...   :)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sehır ıcı hıc denemedım zaten ama uzun yolda harıka bır olay boyle bır rahatlık olamaz

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracim yeni 1 haftada 550 km yol yapmisim. 150 tl lik mazot almistim.

5.4 gösteriyor yol bilgisayari. Sehir ici kullandim sürekli max. 5.7 gördüm.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dızel araclarda normal degerlet alı hocam ben son tuketımı paylasıyorum 1.2 tsı 75 tl benzın ıle 242 km bır 20 km sehır dusı sayılır gerı kalan yol hepsı sehır ıcı 0.30 krs tuketım oluyor galıba yanlıs degılse hesabım 75/242:0.3099 yapıyor nsl sızce :)

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 1.6 tdı dsg kullanıyorum aracım 4500km de alalı 5 ay oldu, genelde 50 yada 100 tl lik yakıt alıyorum, hafta içi sadece akşamları 1-2km lik mesafelerde markete falan gitmek için kullanıyorum, gün boyu araç yatıyor, hafta sonları da genelde b.çekmeceden bahçeli evlere gidip geliyorum, yani tamamıyla ş.içi kullanıyorum aracı ve en son değerlerim şöyle;
50 tl eurodizel ile max 210 km gidiyor, 50:210=0.238krş parasal değer, 0.238*100:3.72tl=6.4lt/100km, yani demek ki dizeller ş.içi 6-6.5lt den aşağı yakmıyor, sadece hafta sonları 40km gidiş/geliş yapsam, 1-2km lik mesafelerde kullanmasam bu değeri 5-5.5lt değerlerine çekerim diye düşünüyorum, sizce de doğru mu? mantığım.

Çevrimdışı mhnds_muratt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım rapid spaceback 1.6 tdi dsg şanzıman istanbuldan orduya gittim yol yaklaşık 860 km ve ortalama 4.6 lt gösterdi 160 tl yaktı tam fullemiştim kullanmadan önce ve geldigimde tekrar fulledim 160 tl tuttu bence cok güzel bi ücret km yaklaşık 18 kr ..ortalama hızım 100-120 arası degişmekle beraber ara ara 150 km de gördüm.
herkese tavsiye ederim.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkafaslar o degulde bır ınsanın yazlık lastuklerı kıslıklardan fazla yakar mı :) kıslık 195-55-15 yazlık   215-45-16 olculerınde lastık kullanıyorum yazlık lastıklerım kıslıktan cok yakıyor vallahı tabanı genıs oldugu ıcın mı acaba 215>195

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;506495
Arkafaslar o degulde bır ınsanın yazlık lastuklerı kıslıklardan fazla yakar mı :) kıslık 195-55-15 yazlık   215-45-16 olculerınde lastık kullanıyorum yazlık lastıklerım kıslıktan cok yakıyor vallahı tabanı genıs oldugu ıcın mı acaba 215>195
Hem geniş hem ağır..  Basınç kaç psi?