škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk minik kazam :o

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar abi ve kardeşlerim hayırlı hafta sonları, 13.02.2015 tarihinde e5 bağlantı yolundan iş yerime gitmek üzere çobançeşmeye saptım kımız sokak diye geçen cadde kadar işlek ve geniş olan yola dönmek için beklemeye başladım soldan gelen araçlar yan yana yol verdi yani yolun haddi olan 2 şeritte durdu ve beklemeye başladı yanımda ki araç ile aynı anda çıkış yaptık ne var ki o solumda olduğu için bekleyen araçları sollayarak yola atlayan vatandaşı farketti ani bir frenle durdu malesef yanımda ki araçtan sıyrılan vw Polo 2014 araca çarptım.
Buyrun resimleri, elbet ki dönen ben olduğum için yol hakkı onda ve yine elbet ki önden çarptığım için suçlu olan benim elinizi böğrünüze koyarak olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum bu aracın refüj önünde ne işi var ?

Bu arada polo malesef vinçle gitti benim araçta çizik yok denebilir forumda okuduğum onca sağlamlık övgülerini uygulamalı olarak test etmiş oldum :D

http://s29.postimg.org/rq03dyhh3/IMG_20150213_090435.jpg

http://s29.postimg.org/5bdd0m8dz/IMG_20150213_090617.jpg

http://s29.postimg.org/v8c3acid3/IMG_20150213_090853.jpg

http://s29.postimg.org/903203iev/IMG_20150213_093405.jpg
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2015, 11:58:21 Gönderen: BerkayK »

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.  Yer tanıdık geliyor. IMMIB, JW Mariotte otelin oralar değil mi?

Tutanağı düzgün tuttuysanız ,sonuçlanır ama polo sizin geldiğiniz yerden mi geldi yoksa anacadde üzerinden mi sola döndü tam anlamadım.

Orada mavi ok tabela var yani sola dönme buradan devam et diyor. Eğer cadde üzerinden sola döndüyse suç ona gelir.

Ama araçla aynı yoldan geldiyseniz ve siz vurup aracı döndürdüyseniz suç sizde

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
suçlu sensin.. dümdüz yolunda giden adama yandan gelip vurmuşsun..

Çevrimdışı leader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kavşaklarda Geçiş Hakkı
Madde 109- (Değişik: RG-02/11/2000-24218)
Kavşaklarda aşağıdaki kurallar uygulanır.
a)Kavşağa yaklaşan sürücüler, kavşaktaki şartlara uyacak şekilde yavaşlamak, dikkatli olmak, geçiş hakkı olan araçların önce geçmesine imkan vermek zorundadırlar.
b)Trafik zabıtası veya trafik işaret levhası veya ışıklı işaret cihazları bulunmayan kavşaklarda;
1)Bütün sürücüler geçiş üstünlüğüne sahip olan araçlara,
2)Bütün sürücüler doğru geçmekte olan tramvaylara,
3)Doğru geçen tramvay hattı bulunan karayoluna çıkan sürücüler bu yoldan gelen, geçen araçlara,
4)Bölünmüş yola çıkan sürücüler bu yoldan geçen araçlara,
5)Tali yoldan ana yola çıkan sürücüler, ana yoldan gelen araçlara,
6)Dönel kavşağa gelen sürücüler, dönel kavşak içindeki araçlara,
7)Bir iz veya mülkten çıkan sürücüler, karayolundan gelen araçlara,
8)Dönüş yapan sürücüler, doğru geçmekte olan araçlara,
c)Kavşak kollarının trafik yoğunluğu bakımından farklı oldukları işaretlerle belirlenmemiş ise;
1)Motorsuz araç sürücüleri, motorlu araçlara,
2)Lastik tekerlekli traktör ile iş makinesi sürücüleri, diğer motorlu araçlara,
3)Motorlu araçlardan soldaki, sağdan gelen araca,
4)Dönüş yapan sürücüler, kurallara uygun olarak geçiş yapan yayalara, varsa bisiklet yolundaki bisikletlilere,
d) Kavşağa gelen sürücüler kavşak giriş ve çıkışlarından kurallara uygun olarak karşıya geçen veya geçmek üzere olan yayalara,
Geçiş hakkını vermek zorundadırlar.

Diyor Karayolları trafik yönetmeliği. Kusur sizin yani. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle geçmiş olsun.

polo'nun hasarını göremedim zira görülecek yerden çekilmemiş.hasarı tam olarak görülmediğinden bir şey demek zor.ama neden çekiciyle gitti onuda anlamadım zira araç sapasağlam görünüyor.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı blauzahn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Sizde ve karşıdaki sürücüde bir şey yoksa gerisi önemli değil.

Gördüğüm kadarıyla siz bölünmüş yola çıkıyorsunuz. Sizin geldiğiniz yönü göremedim ama. Diğerlerinin yol vermesi sizin suçsuzluğunuzu göstermiyor maalesef kurallara göre.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.Hasar çok az gibi.
 Kavşak içi ve sizin de aracınız diğer araca sağdan vurduğu için kusurlu taraf siz gibi gözüküyorsunuz.
 Biraz ileride Skoda Yükselen bayi ve servisi var. Oraya bir uğrayıp hasar durumuna baktırıp fiyat alsaydınız.

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;497433
Geçmiş olsun.  Yer tanıdık geliyor. IMMIB, JW Mariotte otelin oralar değil mi?

Tutanağı düzgün tuttuysanız ,sonuçlanır ama polo sizin geldiğiniz yerden mi geldi yoksa anacadde üzerinden mi sola döndü tam anlamadım.

Orada mavi ok tabela var yani sola dönme buradan devam et diyor. Eğer cadde üzerinden sola döndüyse suç ona gelir.

Ama araçla aynı yoldan geldiyseniz ve siz vurup aracı döndürdüyseniz suç sizde

Nish Rezidanslarının yan caddesi abicim yakınında otel olduğunu sanmıyorum

Polo cadde üzerinde devam etmekte dönüş yapan benim ancak çizginin sol tarafı ters şerit sağ şeritte yol veren araçları sollayarak geçme atağında bulundu.

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;497441
suçlu sensin.. dümdüz yolunda giden adama yandan gelip vurmuşsun..

Şartlar bunu gösteriyor ancak karşı taraf masum değil. Kazadan sonra bulunduğu yere dikkat çekerim bulunması gerektiği şeritte yol veren araçları sollayarak atladı benim ve yanımda ki aracın önüne aracın ön tarafı çarpmadan dolayı sola biraz dönmüş olabilir sadece ön teker kısmında hasar var benim aracımda lastiğin cok hafif bir izi dışında her hangi ezilme ve ya deformasyon yok.

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu arada kaza esnasında 10kmh gibi bir hızla hareket etmekteyim 1.viteste debriyajla oynadığımdan eminim.

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;497452
öncelikle geçmiş olsun.

polo'nun hasarını göremedim zira görülecek yerden çekilmemiş.hasarı tam olarak görülmediğinden bir şey demek zor.ama neden çekiciyle gitti onuda anlamadım zira araç sapasağlam görünüyor.

Ön sol tekerinde hasar oluştu biraz sola yattı diyebilirim bu sebeple hareket ettirmedik ben kendi aracımda hasar olmadığı için ayrıntılı çekme gereği duymadım aracın sahibi beyefendi detaylı çekti.

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blauzahn;497457
Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Sizde ve karşıdaki sürücüde bir şey yoksa gerisi önemli değil.

Gördüğüm kadarıyla siz bölünmüş yola çıkıyorsunuz. Sizin geldiğiniz yönü göremedim ama. Diğerlerinin yol vermesi sizin suçsuzluğunuzu göstermiyor maalesef kurallara göre.

Yorumunuz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, Amin cümlemizi. Haklısınız önemli olan bu tabi ki bundan sonra bir fazla bakarım etrafıma tecrübe :)

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BerkayK;497511
Şartlar bunu gösteriyor ancak karşı taraf masum değil. Kazadan sonra bulunduğu yere dikkat çekerim bulunması gerektiği şeritte yol veren araçları sollayarak atladı benim ve yanımda ki aracın önüne aracın ön tarafı çarpmadan dolayı sola biraz dönmüş olabilir sadece ön teker kısmında hasar var benim aracımda lastiğin cok hafif bir izi dışında her hangi ezilme ve ya deformasyon yok.

kaza yaptığın yer zaten tehlikeli bir yere benziyor.. muhtemelen senden önce de onlarca kaza olmuştur.. sen %100 hatalısın kimse diyemez.. ama resimlere bakınca hatalı olan sensin..  o yol tamamen bom boş olana kadar senin yola çıkma hakkın yok... geçmiş olsun cana gelmesin..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. bu sağlamlıktan ziyade öteki aracın neresine vurduğunuzla alakalı bir durum. tam tekerinden vurmuşsunuz tampon demiriniz karşısında alt tablanın (tekerlekten aldığı momentle birlikte) hemen hemen hiç şansı yok. tam tersi olsaydı yine tekerinde darbe alan araç çekiciyle gitmek zorunda kalacaktı.

neyse bizde hasar yok en azından onunla avunalım..

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;497519
kaza yaptığın yer zaten tehlikeli bir yere benziyor.. muhtemelen senden önce de onlarca kaza olmuştur.. sen %100 hatalısın kimse diyemez.. ama resimlere bakınca hatalı olan sensin..  o yol tamamen bom boş olana kadar senin yola çıkma hakkın yok... geçmiş olsun cana gelmesin..

Teşekkür ederim yorumlarınız için, aynen öyle abicim :)