škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lütfen samimiyetinizle bana fikir verin

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Furki bey kardeşim ve bazı argo konuşan arkadaşlar; düdüklü müdüklü yorumlar cidden rahatsız edici... Ya yazdıklarınıza dikkat edin, ya da ben gerekli müraacatı yapayım. Burası top sahası ya da kıraathane değil.konuşulan da jetta octi karşılaştırması nihayetinde, firmalar prim de vermediğine göre kendinizi yıpratmayın.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2015, 22:25:16 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;510841
jetta asla octinin eline su dökemez tamamen şirket arabası halini aldı makyajlanmış haliyle prestijini kurtarmadı benim gözümde ve zaten üstünde vw arması var diye asla almam çünkü has bi alman arabası değil üretim yeri meksika diye biliyorum ve içindeki malzeme sert iç hacim daha dar octiden daha fazla yakıyor ve aynı motorda octiden daha yavaş ağırlık farkı yüzünden olabilir tabi bunlar.. he birdee volkswagen satıcılarının tutumu tamamen beni uzaklaştırıyor.. geçen günde traş olurken birisi bu araç kimin bakabilirmiyim demişti ve adam bizim arabayı inceledi ve jetta alıcam ben dedi arkadaşımda aynı teknoloji ve bu daha ucuz daha cok donanım var dedi adamın verdiği cevap ise ; ama üzerinde vw arması yok bu cevaptan sonra biz git abi boşline al o zaman dedik araba alıyosun arma değil sonuçta

şuan Türkiye'ye gelen vw'lerden sadece sw passat alman gerisi Meksika ve brezilyadan geliyor ve bu durum yıllardır böyle, eğer özel istek yapar ve fark öderseniz istediğiniz model Almanya'dan getiriliyor. bir önemli detayda bizzat test ettik biri Almanya'dan gelen diğeri Meksika'dan gelen iki passat ı hem sürüşünde fark var hemde lifte alıp ikisinin altına baktığınızda yine fark var.

Plastik kalitesine gelincede hepimiz maşallah plastik malzeme uzmanıyız, hayatım uçak ve otomotivdeki plastik,tekstil vs.  kullanılan malzemelerin yanma ve dayanım testleriyle geçiyor o nedenlede yine oktavianın plastiği vs kötü denmesi saçma geliyor aradaki fark sadece imalat sırasında verilen doku hissine neden olan ufak imalat hileleri

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fena gaza geldim :D

birde oktaviada en sevdiğim şeylerden biri müzik sistemi, bu zevki jettada hiçbir şekilde alamadım

Çevrimdışı alex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2015 sıfır octavia alıp 1 hafta sonra zarar ederek satıp golf almış biri olarak yazdım.İnanmayanlara araçların plakalarını verebilirim,sorgulatabilirsiniz.Ne skodayla bağım var ne vw ile.Araçların ikisi de aynı motor aynı şanzıman birçok parçası ortak zaten.

Arka süspansiyonlar çok gürültülü çalışıyor,konforlu değil.100 km üzeri süratlerde içeriye aldığı yol sesi,lastik sesi,rüzgar sesi rahatsız ediyor.17 jantla parke veya bozuk yolda giderken içerdeki yankılanmadan sanırsınız arkada bas gitar çalıyor biri.Konfor için alıyorsanız hayal kırıklığı bu araç.

Öte yandan iç hacim,bagaj hacmi,donanım (elegance için) olarak sınıfında en iyisi.

Bunları neden yazdım.Benim gibi biri gelip yazdıklarınızı okuyup sanıcak araçta hiç sorun yok.Ben burada yazılanların bir kısmına bakarak bu aracı aldım.Tabi genellikle kimse aracına toz kondurmadığı için çoğu arkadaş öve öve bitirememiş.

Başlığı açan arkadaş samimiyetle tavsiye istemiş.Ben de yaşadığım durumu belirttim.Alıp almamak zaten onun insiyatifinde.

Konuyu kişiselleştirmeyeceğim.Çoluk çocuğu kale almıyorum.

Arabasına toz kondurmayan arkadaşlar sizden de özür diliyorum.Çünkü octavia dünyanın en güzel arabası.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1.   Ben bugün fabiaya biniyorsam nedeni polo veya golf alamamamdır.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;510879
şuan Türkiye'ye gelen vw'lerden sadece sw passat alman gerisi Meksika ve brezilyadan geliyor ve bu durum yıllardır böyle, eğer özel istek yapar ve fark öderseniz istediğiniz model Almanya'dan getiriliyor. bir önemli detayda bizzat test ettik biri Almanya'dan gelen diğeri Meksika'dan gelen iki passat ı hem sürüşünde fark var hemde lifte alıp ikisinin altına baktığınızda yine fark var.

Plastik kalitesine gelincede hepimiz maşallah plastik malzeme uzmanıyız, hayatım uçak ve otomotivdeki plastik,tekstil vs.  kullanılan malzemelerin yanma ve dayanım testleriyle geçiyor o nedenlede yine oktavianın plastiği vs kötü denmesi saçma geliyor aradaki fark sadece imalat sırasında verilen doku hissine neden olan ufak imalat hileleri

bende bunu savundum zaten abi hayır yani hedef benmiyim :D

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yine bir atasözüyle cevap vereyim. Akıl yaşta değil baştadır :)

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllardır arabalar ile iç iceyim ve hobi seviyesinde ilgileniyorum. Lada Samara - Lada Kalına - Hyundai Accent - Fiat Palio - Mitsubishi Colt - Toyota Auris -Opel Corsa - Suzuki Jimny - WV Passat - Doblo - Fiorino - Astra ile deneyimlerim oldu. En dandik araba ile en iyi araba arasında bile öyle çılgın bir yalıtım farkı yoktu. İnsanlar anlamadan bilmeden sağdan soldan duyduğu, birinin Anya birinin Konya dediği incelemelerden  işine geleni burada tekrarliyor.

Gidin istediğiniz arabaların kapısını açın oturun bagajina bakın test surusune çıkın sonra kendiniz karar verin bırakın buradaki yorumları.

Ayrıca bir çok araba forum unda üyeyim hiç birinde forum marka arabasını bu kadar kotuleyen görmedim. Ki octavia sınıfında kendini kanıtlamış başarılı bir arabayken.

Gördüğüm kadarıyla zamanında octavia ile wv arasında kalmış olan arkadaşlar mahalle baskısı ve ya millet ne der mantığı ile wv almış sonra içi bir türlü rahat edememis sonra gelip burda Octavia kotuluyor.

Octavia nin böylesine iyi bir araba iken bu kadar kotulenmesinin en güzel açıklaması "Meyve veren ağaç taşlar" olurdu.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alex hayırlı olsun ( samimi olarak diyorum ),

fakat bu yaştan sonra araba gibi basit bir konuda yalan söyleyecek değilim :)

Arkadaşlar, herkesin beklentisi ve ihtiyacı farklı bu konu çıkmaza giriyor :)

benimde 1975 model 1300S vosvosum var ve 4 yıllık restorasyon sonucu yaptığım harcama 70 bin lirayı buldu bu rakamda aracın TR de orijinal donanım ve parçalarıyla tek olması. bunu niye dedim oktaviayı beğenmesem satıp başka bir araç alabilme imkanım var çok şükür ( bu yorumumu sakın üstünlük taslama veya ukalalık gibi anlamayın ) :)

herkese saygılar

konuyu açan arkadaşım sen bir test sürüşü yap bence, yoksa kafa çok karışacak

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabasına toz kondurmayan arkadaşlar sizden de özür diliyorum.Çünkü octavia dünyanın en güzel arabası.

Burada Octavia yı Jetta ya karşı çok savunduğum için bu lafı biraz olsun üzerime alınarak açıklama yapmayı gerekli hissettim.

Dediğiniz gibi başlığı açan arkadaş samimi bir yorum istemiş.

Hem bu hem de benzer başlıklarda yaptığım yorumları okuyanlar benim bu tür olaylara objektif yaklaştığımı bilirler.

Ben Octavia sorunsuz veya dünyanın en güzel arabası demiyorum. Sadece forumda bahsi geçen ve "!!sorun" olarak nitelendirilen konuların sorun mertebesinde büyütülebilecek noktalar olduğunu sanmıyorum. Genel olarak sorun diye bahsedilen konulara ışık tutacak olursam:

1- Ben şahsen depo sesini hiç ama hiç duymadım ve duymuyorum. Sadece insanlar buraya yazınca kulak kabarttım ve evet bu ses var. Ama tartışılan diğer markada da var.

2-Rüzgar sesi keza yine öyle. Evet var.Ama beni bir kez olsun rahatsız etmedi. ki ben özellikle uzun yolculuklarda araç içinden gelen seslerden oldukça rahatsız olan. Bu sesler yüzünden hemen başına ağrılar giren ve yolculuk sonunda kendini dayak yemiş gibi hisseden biriyim. ama bunların hiç biri Octavia da başıma gelmedi. Hatta tüm uzun yollar sonunda Octi den indiğimde acaba şehir içimi geldik demekten alı koyamıyorum kendimi.Burada bir kez daha vurgulayım bahsedilen diğer markada da yine bu sesler mevcut.

3- Benim rahatsız olduğum iki konu camlar ve yol tutuş. Camlar çok az tırnakla desteklenmiş ve bu nedenle yarım açıkken bozuk yollarda kalitesine yakışmayacak şekilde sesler çıkartıyor. Kapıları kapatırken de.

Yol tutuşa gelirsek: Yüksek süratlerde de defalarca denedim. His olarak bir güvensizlik, bir arkadan kayacak mı acaba sorusu yaşatıyor. Ama hiçbir zaman bu tür bir şey yaşatmadı. Ben bu hissi önceden kullandığım araçlara bağlıyorum. Hepsi yüksek güçlü spor ve bunun için süspansiyon sistemi oldukça sert araçlardı. Yükseklik olarak da yere çok yakınlardı.

4- Kısaca bu sorunlar için ben "ne kadar ekmek o kadar köfte" diyorum

Benzer şekilde Octavia değil de aynı fiyat bandındaki diğer araçlar tercih edilmiş olsa üç aşağı beş yukarı benzer sorunlar yine olacaktır.

Buradan yola çıkarak benzer sorunları olan, daha pahallı, iç hacmi daha küçük, malzeme kalitesi daha düşük olan başka marka araçların Octavia'dan kat kat üstün ve "!!Prestijli" olarak savunulup lanse edilmesi yanlış.

Aynı ikilmede olan diğer arkadaşlar için bir defa daha söylüyorum. Jetta'da da benzer sorunlar var. Octi'de de.

Eğer tüketim, iç ve bagaj hacmi, nispeten yüksek donanım ve daha iyi malzeme kalitesi istiyorsanız Octi tercih edilebilir. Fiyat/perf oranına bakıldığında bence sıralama

Golf > Octi > JEtta şeklindedir.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;510896

Burada Octavia yı Jetta ya karşı çok savunduğum için bu lafı biraz olsun üzerime alınarak açıklama yapmayı gerekli hissettim.

Dediğiniz gibi başlığı açan arkadaş samimi bir yorum istemiş.

Hem bu hem de benzer başlıklarda yaptığım yorumları okuyanlar benim bu tür olaylara objektif yaklaştığımı bilirler.

Ben Octavia sorunsuz veya dünyanın en güzel arabası demiyorum. Sadece forumda bahsi geçen ve "!!sorun" olarak nitelendirilen konuların sorun mertebesinde büyütülebilecek noktalar olduğunu sanmıyorum. Genel olarak sorun diye bahsedilen konulara ışık tutacak olursam:

1- Ben şahsen depo sesini hiç ama hiç duymadım ve duymuyorum. Sadece insanlar buraya yazınca kulak kabarttım ve evet bu ses var. Ama tartışılan diğer markada da var.

2-Rüzgar sesi keza yine öyle. Evet var.Ama beni bir kez olsun rahatsız etmedi. ki ben özellikle uzun yolculuklarda araç içinden gelen seslerden oldukça rahatsız olan. Bu sesler yüzünden hemen başına ağrılar giren ve yolculuk sonunda kendini dayak yemiş gibi hisseden biriyim. ama bunların hiç biri Octavia da başıma gelmedi. Hatta tüm uzun yollar sonunda Octi den indiğimde acaba şehir içimi geldik demekten alı koyamıyorum kendimi.Burada bir kez daha vurgulayım bahsedilen diğer markada da yine bu sesler mevcut.

3- Benim rahatsız olduğum iki konu camlar ve yol tutuş. Camlar çok az tırnakla desteklenmiş ve bu nedenle yarım açıkken bozuk yollarda kalitesine yakışmayacak şekilde sesler çıkartıyor. Kapıları kapatırken de.

Yol tutuşa gelirsek: Yüksek süratlerde de defalarca denedim. His olarak bir güvensizlik, bir arkadan kayacak mı acaba sorusu yaşatıyor. Ama hiçbir zaman bu tür bir şey yaşatmadı. Ben bu hissi önceden kullandığım araçlara bağlıyorum. Hepsi yüksek güçlü spor ve bunun için süspansiyon sistemi oldukça sert araçlardı. Yükseklik olarak da yere çok yakınlardı.

4- Kısaca bu sorunlar için ben "ne kadar ekmek o kadar köfte" diyorum

Benzer şekilde Octavia değil de aynı fiyat bandındaki diğer araçlar tercih edilmiş olsa üç aşağı beş yukarı benzer sorunlar yine olacaktır.

Buradan yola çıkarak benzer sorunları olan, daha pahallı, iç hacmi daha küçük, malzeme kalitesi daha düşük olan başka marka araçların Octavia'dan kat kat üstün ve "!!Prestijli" olarak savunulup lanse edilmesi yanlış.

Aynı ikilmede olan diğer arkadaşlar için bir defa daha söylüyorum. Jetta'da da benzer sorunlar var. Octi'de de.

Eğer tüketim, iç ve bagaj hacmi, nispeten yüksek donanım ve daha iyi malzeme kalitesi istiyorsanız Octi tercih edilebilir. Fiyat/perf oranına bakıldığında bence sıralama

Golf > Octi > JEtta şeklindedir.

Aile için konusuyorsak eğer Octavia > A3 > Golf > Jetta
Yeni evli veya 1 çocuklu çift için düşünürsek A3 > Golf > Octavia > Jetta
 Bu Araçlar arasındaki sıralamalar ihtiyaca göre değişir ve diğer detaylar tefaruattir, üstüne düşmeye değmez.

Çevrimdışı alex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim.Estağfurullah kimseye yalan söylüyorsunuz demek haddim değil.

Ben direkt olarak kendi yaşadığım durumu belirttim.Bir başkası gelip hayır ben bu problemi yaşamadım diyebilir.Tabii ki buna saygı duyarım.Ama kişisel olarak burada ithamda bulunmak hiç hoş değil.Bir arkadaşımızın dediği gibi kimsenin menfaati yok bu işten.

Buradaki bütün arkadaşlar da hayırlısıyla kazasız belasız kullansınlar araçlarını inşallah.

Dediğiniz gibi herkesin beklentisi farklı.En güzeli adam akıllı test etmeden buradaki yorumlara dayanarak araç almamak.

Vosvos konusunda her türlü saygı duyarım size o apayrı bir dünya.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;510895

benimde 1975 model 1300S vosvosum var ve 4 yıllık restorasyon sonucu yaptığım harcama 70 bin lirayı buldu bu rakamda aracın TR de orijinal donanım ve parçalarıyla tek olması.  
ben de 3 adet vos eskittim, bu arabalara ilgim var... Siz bu kadar masraf ettiğinize göre tam benlik olmuş olmalı.fotolu konu açmanızı heyecanla bekliyorum. Kazasız- cezasız...

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;510899
ben de 3 adet vos eskittim, bu arabalara ilgim var... Siz bu kadar masraf ettiğinize göre tam benlik olmuş olmalı.fotolu konu açmanızı heyecanla bekliyorum. Kazasız- cezasız...

teşekkür ederim, burada vosvos biraz uygunsuz olabilir belki, yönetici arkadaşlar sakıncalı bulmaz iseler belirtebilecekleri bir bölümde bir konu açarım,

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;510900
teşekkür ederim, burada vosvos biraz uygunsuz olabilir belki, yönetici arkadaşlar sakıncalı bulmaz iseler belirtebilecekleri bir bölümde bir konu açarım,

benim arabam kısmında paylaşabilirsinz abi orda palio peu 508 filan paylaşıldığını görmüştüm