škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lütfen samimiyetinizle bana fikir verin

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karaoğlan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar, foruma şimdi üye oldum. Araç almaya düşünüyorum ve hatta sipariş verdim. Jetta 1.4 TSI Highline Opsiyon olarak : Sunroof, Bi- Xenon+AFS, Metalik derin Sİyah ve Bej Deri/Kumaş iç döşeme. Skoda Octavia Elegance hakkında ne düşünüyorsunuz. jetta yerine bu araç alınırmı..- ve + ları nelerdir...lğtfen arkadaşlar çok para olduğu için sizden samimi davranarak fikir rica ediyorum...size güvenerek skoda alabilirim...Saygılarımla

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben olsam bahsettıgınız donanımdakı jettayı alabıleceksem octavıaya fala bakmazdım...fıyatlarını bılmıyorum ama aradakı fark 10000 lıradan azsa octavıayı dusunmeyın.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forum kuralları gereği lütfen önce kendinizi tanıtan bir konu açınız.

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Jettayı bende çok inceledim fakat ısınamadım jettaya... Gerek tipi gerek iç donanımı beni arabadan itti diyebilirim :)
Passat daha güzel Octaviadan orası ayrı ama jettayı da kullandım octaviayı da kullandım fakat o aralarında ki 10 bin tl fazlalığın değil bi 10 tl daha düşüklüğün çaresizliğini hissettim :)
Piyasa değeri şöyle gidiyo böyle gidiyo laflarına aldanmayın, gidiyorsa bilinki o aracı alan insanlar bilgisiz :)
Ben yerinizde olsam 1.4 tsi elegance ve opsiyonları donatırım. Dış görünüş olarak da oldukça başarılı octavia ( gece mavisi ve büyülü siyah olduğu sürece diğerlerini hiç ama hiç beğenmiyorum diğer üyeler kusura bakmasın )
Ama octavia rs modelindeki gibi kusursuz olmadığından dolayı birkaç dokunuş yapılması lazım demedi demeyin ( gözünüz korkmasın max 1000 tl lik birşey tabi isteğe göre 10000 tl ye kadar çıkar )
Bence octavia gayet samimi bir şekilde diyorum haberiniz olsun :)
Bu arada döşemeyi kesinlikle siyah alın. Bej renk sportifliği alıyor :)

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;497532
ben olsam bahsettıgınız donanımdakı jettayı alabıleceksem octavıaya fala bakmazdım...fıyatlarını bılmıyorum ama aradakı fark 10000 lıradan azsa octavıayı dusunmeyın.

Ben aksini düşünüyorum benzer donanımlarda octavia işinizi daha çok görür.

Herşey bir yana sadece bagaj hacmi ve arka diz mesafesi bile Octaviayı bir adım Öne çıkarıyor . Demode bir motor kullanan jettaya daha fazla para verilmesine anlam veremiyorum ayrıca. Kendi arabamı alırken fiziken neredeyse c segment tüm sedanları test etmiş birisi olarak ben octavia diyorum. Hatta dedim aldımda :)

Çevrimdışı Karaoğlan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yarın gidip bakıcam...jettaya yazdığım opsiyonları eklettikten sonra 76500 TL oldu...ve Start Stop bile yok...en iyisi gidip incelemek:wax2:

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia ic ve dis hacmi  konforu dizayn ozellikleri ve malzeme kalitesi ile Jetta nin onunde. Jetta ua veteceginiz fiyata cok dolu bir Octavia alip keyfini surun derim.

Octavia Jetta ile Passat arasina konumlanan bir arac. Dolayisiyla cogu ozelligi Jetta dan iyidir.

Çevrimdışı Karaoğlan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim öncelikle...peki 1.2 TSI Motor nasıl? yani daha önce ben 1.4 Turbo 140 Beygir vardı aracımda...zorluk çekermiyim?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kendi bilgi ve tecrubelerinizle karar vermeniz daha dogru olacak.
Ben de jetta dan döndüm ve octavia aldim. Özellik ve konfor octaviada kesinlikle daha yuksek.
Birileri prestij ve 2. El degeri konusunda kafanızı bulandirmayacaksa, octavia alin derim.
start/stop, ic hacim, dış güzellik ve dolgun görünüş ve en önemlisi fiyat.
iyi düşünün.

ek:1.2 uzmez sizi, gayet atik ve seridir.

Çevrimdışı mehmet40

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
jetta kullanmadim ancak octavia gerek donanim gerek konfor olarak biraz daha iyi duydum ancak eksi yonleri de var arka dingilde torsiyon cubugu kullanilmis bu da virajlara giriste sikinti yapiyor ayni zamanda yan aynalarin kör noktasi cok tam sollama yapacaksin son anda solda arac farkediyorsun suspansiyonlari da sert ama jetta yi bilmiyorum tercih sizin

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 elegance+cam tavan octavia aldım Temmuzda, Jetta ile arasında gidip geldim, iyi ki Octavia almışım diyorum, bence hiç düşünmeyin bile...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Karaoğlan;497551
teşekkür ederim öncelikle...peki 1.2 TSI Motor nasıl? yani daha önce ben 1.4 Turbo 140 Beygir vardı aracımda...zorluk çekermiyim?

1.2 TSI motor olması gerektiği gibidir. Çok seri, perf iyi diyenlere çok aldırmayın derim. evet turbo besleme sayesinde 1.2lt ik br motora göre perf iyi. Ancak sonuçta 105hp güç 175nm tork üretiyor. Atmosferik 1.6 lardan bir tık daha iyi perf yönünden. Onun da nedeni turbo besleme ve torkun erken devirlerde üretilmesi ile kullanıcıya verdiği his.

Eğer perf kulanımlarını seviyorsanız 1.4TSI dan sonra perf eksikliği çekeceğiniz kesin. İlk aldığınız zamanlarda yeni araç heyacanı ile bu eksiği farketmeseniz de sonradan eksiği hissediliebilir.

Ama ben ortalama kullanıcıyım diyorsanız 1.2 TSI ın sizi üzmeyeceği kesin.

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi pati çeker durur, seri de değildir benzine göre. He kötümüdür ? Değil tabi ki ama 1.4 alacak paranız varken 1.2 almanızı tavsiye etmem 1.4 iyidir
Gevurlarda 1.8 tsi da var ama tabi Türkiye'de nerde...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furki;497560
1.2 tsi pati çeker durur, seri de değildir benzine göre. He kötümüdür ? Değil tabi ki ama 1.4 alacak paranız varken 1.2 almanızı tavsiye etmem 1.4 iyidir

Gevurlarda 1.8 tsi da var ama tabi Türkiye'de nerde...

Furkan kardeşim kaç tane 1.2 tsi motor kullandın pati çeker durur gibi bi kanıya vardın ki arabanın sürekli patiyle gitmesi için küçük teker büyük ve güçlü motor lazım 1.2 arabanın eti ne budu ne bati çekip dursun :)