škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lütfen samimiyetinizle bana fikir verin

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de bana göre her ne kadar Jetta makyajlana da kasa değiştirmesi yakındır. O nedenle de jetta bir risk.

Passat B8 ile yeni platformuna kavuşmuş iken bunu Jetta takip edecektir. Şimdi Jetta alırsanız 1-2 sene içinde kasa olarak eskiyecek.

Ama Octi A7 en fazla ufak bir makyaj geçirir ama kasa olarak güncelliğini korur.

Jatta nın donanım olarak tek artısı yarı deri koltukları ki aradaki fiyat frkına bu opsiyonu Octavia da ekletebilisiniz

Çevrimdışı sepsis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 Octavia TDI DSG Elegance sahibiyim.
Aracım 12000km de.

İhtiyaçlarıma cevap verecek kapasite ve donanıma sahip olduğu için bu aracı tercih ettim.

Sol dizimdeki bir problem nedeniyle otomatik,
Çocuklu bir aile olmamızdan dolayı sedan (özellikle bagajın açılma şekli çok çok kullanışlı),
Fazla km yaptığımız için dizel.

Herkesin gereksinimlerinin farklı olduğu unutmamak ve kararı buna göre vermek lazım.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hiç eskimeyen, dillere sakız olan konular. jetta mı, octavia mı?
passat mı, superb mi?
jettası olan için en iyi jettadır, octaviası olan için de ondan iyisi yoktur. (istisnalar dışında)
skoda forumunda octavia döver, vw forumunda jetta ezer.
bütçesine göre de octavia segmentini düşünenler hemen jetta, octavia, corolla, civic gibi araçlara bakmaya başlar. civic hemen elenir :) bizler de yaşadık.
mantıklı olan da şudur;
jettanın ve octavia'nın donanımlarını ortaya koyarsınız. işinize en çok yarayacağını düşündüğünüz donanımlarla, diğer donanımlara puan verirsiniz. fiyatları zaten belli. fiyat için de kafanıza göre puanlama yaparsınız. satış sonrası hizmet, servis, ilgi alaka, 2. el satış kabiliyeti vb şeyleri de puanlarsınız.
bu puanlama herkeste değişir. kimisi fiyata takılır kimisi mcpherson süspansiyona.
bir de yerinde görmeniz, test etmeniz lazım. ama test esnasında yanınızda gelen eleman aracı öve öve bitiremez, hemen gaza gelmezsiniz.
bu puanlamadan sonra yüksek puan alan aracı seçmek rasyonel bir tercihtir.
haa, bir de VW markası zaten belli bir doygunluğa ve prestije ulaşmıştır, markaya değer katacak eklemeler küçüktür. ama Skoda enkazdan doğmuştur. zaman içinde değerlenme ve parlatılma potansiyeli daha yüksektir. (tam yatırımcı yorumu oldu ama napalım arıtık)
hayırlı olsun.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2015, 14:18:36 Gönderen: civanmukti »

Çevrimdışı aweke

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
jettada opsiyonel olarak sunulan çoğu donanımın octaviada standart olarak sunulması büyük avantaj adaptif bi xenon far bunun en basit örneği ayrıca iç döşeme kesinlikle bej ama deri alınmalı dış renk konusunda da gri veya cappucino bejini tavsiye ederim arabayı en çok gösteren renkler bunlar bence

Çevrimdışı cdust

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Jetta herzaman prestij olarak öndedir,zaten anlatmaya gerek yok anlatma işini ben artık octicilere bırakıyorum birazda siz anlatın durun nedemek istediğimi anlayan anladı.abi jetta passat gerisi yalan.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
üç yıldır şirkette 1.6 dsg jetta kullanıyorum ve kendi güncel aracımda 2014 oktavi 1.6 dsg ve kim ne derse desin oktavia bir aile için gereken herşeyi jettadan fazlasıyla sunuyor.

sadece kafama yorumlardan takılan şey, torksiyonu virajda beğenmeyen arkadaşların yorumu :) sizler hangi yollarda kaç km hızla viraja giriyorsunuzda kötü diyorsunuz ? :)

standard kullanımda aracın yol tutuşu çok iyi ve aracı şehir içide şehir dışıda kullandım kullanıyorum ve thy de çalıştığım için heryere uçabilme imkanım olmasına rağmen arabamla gidebileceğim her yere oktavia ile giderim konforu konusunda okadar iddialıyım :)

konuyu açan arkadaşa tavsiyem, arabayı ailemin ve kendimin konforu ve güvenliği için alacağım gerisi tırı vırı dersen oktavia al derim, yok ben marka meraklısıyım çevremde jettam var diye dolaşacaksan jetta alacaksın :)

şimdiden hayırlı olsun

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Her Arabanın kendine has Özellikleri var, hangisi hoşunuza gidiyorsa o sizin favorinizdir. Bu tartışmalardan çıkardığım tek sonuç bu :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaw jetta olmus bildigin sirket arabasi. bi de prestij deniliyor. Octi yi ilk aldigimda araci yikamaya birakmistim. ordakilerin yorumu su olmustu "jetta halt yemis. bu paraya skoda varken jetta nie slinir ki" hemen herkesten bu yorumu duyarken ve octi tabiri caizse sokaktaki vatandas tarafindan passat la bir tutulurken bana gore Jetta cok prestij kaybetmistir

bunun yaninda zevkler ve renkler tartisilmaz. birine jetta daha iyi gelir digerine octavia. herkesin araclardan beklentisi ve maddi imkanlari farkli olabilir. Bu durumda sen niye X markayi aldin diye elestirmek ya da o markanin avukati gibi en iyi benim aracim demek bence yanlis olur.

benim takildigim nokta prestij noktasi. kendimizi kandirmayalim ne Jetra ne Octi size prestij kazandirir. Bu sinifta Bmw Audi Mercedes olmadigi surece prestijden soz edilmemeli bence
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2015, 10:52:15 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yakın zamanda iki aracıda detaylıca test etmiştim. Kesin olarak elegance Octavia alın derim.
1. Octavia daha yüksek donanımlı  ve daha ucuz
2. Jetta da 8 v olan eski tsi motor var. Octavia da yeni tsi
3. octavia daha pratik ve daha şık bir araç.

İkisinide mutlaka test sürüşü yapın

Çevrimdışı alex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence şunu kesinlikle unutmayın. Kalite ucuza alınmıyor.İmkanınız varsa bagaj hacmi olan bir araç alacaksanız jetta,yoksa golf tavsiye derim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia ile Jetta nın iç mekandaki malzeme kalitesini bir karşılaştırın isterseniz. Ya da her ki aracı da aynı bozuk yolda kullanın acaba hangisinden daha çok trim sesi geliyor.

Bana göre kalite olarak sıralama Golf- Octi-Jetta şeklindedir.

Kalitenin ucuza alınmadığı doğru ama yüksek fiyata alınan her şeyin kaliteli olacağı algısı yanış.

Birçok sektörde markalar, marka ismi imajını yükseltmek için eskisine göre daha kaliteli ürünleri yerleşmiş rakiplerinden daha ucuza sunarak piyasa payını artırır.

Çevrimdışı alex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İç mekandaki malzeme kalitesi iyi olabilir tabii ki octavia nın. Fakat mühendislik-işçilik hataları olan bir araç olduğunu düşünüyorum.(Yağmur sonrası kapıları açınca ön kapılardan su boşalması,bagajı açınca içeriye su damlaması gibi) Bu kadar paralar verip bunlarla karşılaşmamalıyız bence.

Eski kasa octavia da kullandım.daha konforluydu ve içeri aldığı ses ve süspansiyonları yeni octavia kadar rahatsız etmiyordu.

Bir de herkesin arabaya bakış açısı ve beklentileri farklı.Konfor amaçlı düşünen arkadaşlara octavia tavsiye etmiyorum.Söylediklerim a7 için geçerli.