škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yay,18inç,Aksesuarlar (Resimli)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dikkatimi çeken şey şu; 59 ve 39 plaka arabalar hep yapılı, ama çok güzel yapılı, soft modlu klas görünümlü oluyor...nedeni Avrupa toprağında yaşamaları mı acaba???:) :) mesela mod işini 55, 07 ve 33 plakada da çok görüyorum ama genel olarak onlar -kusura bakmasınlar, istisnalar da var ama- ''apaçi tarzı'' nda oluyor ve olumsuz işlemleri daha çok....
Tebrikler, kazasız-cezasız...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1907

Ben de katiliyorum buna. Bu tarafta daha sade ve sik uygulamalar var

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
işi bilen yapıyo :D
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2015, 18:02:38 Gönderen: octavia7_ »

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;497898
mesela mod işini 55, 07 ve 33 plakada da çok görüyorum ama genel olarak onlar -kusura bakmasınlar, istisnalar da var ama- ''apaçi tarzı'' nda oluyor

Apaci tarzı degisik hos olmayan bi yorumlama sekli. Daha duzgun ifade edilebilir diye dusunuyorum. "07" plakali araclari iceren bir yorum oldugu icin uyarma ihtiyaci hissettim. Malum zevk meselesidir, ince ince gonderme yapmaktansa daha acik ama daha duzgun soylenebilir. Yinede elestiriler icin "07" plakali araclar ve sahsim adina tesekkurler.
Alıntı yapılan: Engin E.;497898
Dikkatimi çeken şey şu; 59 ve 39 plaka arabalar hep yapılı, ama çok güzel yapılı, soft modlu klas görünümlü oluyor...nedeni Avrupa toprağında yaşamaları mı acaba???:) :) mesela mod işini 55, 07 ve 33 plakada da çok görüyorum ama genel olarak onlar -kusura bakmasınlar, istisnalar da var ama- ''apaçi tarzı'' nda oluyor ve olumsuz işlemleri daha çok....
Tebrikler, kazasız-cezasız...

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HakanParlar;498120
Apaci tarzı degisik hos olmayan bi yorumlama sekli. Daha duzgun ifade edilebilir diye dusunuyorum. "07" plakali araclari iceren bir yorum oldugu icin uyarma ihtiyaci hissettim. Malum zevk meselesidir, ince ince gonderme yapmaktansa daha acik ama daha duzgun soylenebilir. Yinede elestiriler icin "07" plakali araclar ve sahsim adina tesekkurler.

arkadaşın kötü niyetli olmadığını düşünüyorum. tatlıya bağlanır sıkıntı yok da genel anlamda ülkemizde modifikasyon olayı ucuza kaçmalar sebebiyle çakma oluyor.

bu iş elbette ki paraya bakar ama bence ucuz bir iki dış makyaj yapmak yerine hiç yapmamak daha mantıklı. arabayı havalı göstereyim derken gerçekten de piyasa arabası yapmanın anlamı yok.

bir de bu işi yurtdışında yaparlarken işin mühendislik tarafından da anlıyorlar ve ona göre sınırları zorluyorlar. bizdeki ise karadüzen. her önüne gelen modifikasyoncu olmuş sanayide.

arabanın aerodinamiğiyle oynayan her durum sıkıntı yaratabilir ve kaza anında üreticiye karşı açılacak davada şansınızı azaltabilir diye düşünüyorum.

selamlar.

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;498197
arkadaşın kötü niyetli olmadığını düşünüyorum. tatlıya bağlanır sıkıntı yok da genel anlamda ülkemizde modifikasyon olayı ucuza kaçmalar sebebiyle çakma oluyor.

bu iş elbette ki paraya bakar ama bence ucuz bir iki dış makyaj yapmak yerine hiç yapmamak daha mantıklı. arabayı havalı göstereyim derken gerçekten de piyasa arabası yapmanın anlamı yok.

bir de bu işi yurtdışında yaparlarken işin mühendislik tarafından da anlıyorlar ve ona göre sınırları zorluyorlar. bizdeki ise karadüzen. her önüne gelen modifikasyoncu olmuş sanayide.

arabanın aerodinamiğiyle oynayan her durum sıkıntı yaratabilir ve kaza anında üreticiye karşı açılacak davada şansınızı azaltabilir diye düşünüyorum.

selamlar.
Modifikasyon konusu ucuza kacildigi zaman tabiki ciddi riskler doğurur bende arabalar icinde buyumus ve bilgi hakimi biri olarak dikkat etmek gerektigini cok iyi biliyorum. Yay kestirmek press yaptırmak veya bir takim belli basli hareketler insan canini tehlikeye atmaktir ucuza kacmak konusuna kesinlikle katiliyorum.  Ben sadece ince mesaj verilmesi kismina bir de "apaci" kelimesine takildim genelleme olsa dahi orada ucu hepimize dokunuyor yoksa tatsizlik cikarmak adina yazmadim tabiki. Herkes herkesin arabasini begenecek diye bir kaide yok :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trakya insanı arabasına önem veriyor,paradan kaçmıyor pek.Bakıyorum o taraftaki arabalar silecek süpürgesi değişimini bile serviste yaptırıyor.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunun bir diğer sebebi de sanırım bu bölge de diğer bölgelerdeki kadar çok Tuning üzerine servs yok. Bu tür shop ların sayısı oldukça çoğu kişi aa bak burada daha ucuzmuş diye ne bulsa taktırıyor.

Bir de yaşa bağlı bir durum var. İnsan gençken kanı daha deli akıyor. Örneğin ben 20 li yaşlarımda F&F tarzı modları çok seviyordum. Hatta Mazda 323 üme kocaman bir tampon ve Wide-Bodykit yaptırmıştım. O zamanlar bayılıyordum. Şimdi olsa yanından geçmem :)

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
Ben asla aracıma orijinal olmayan bir aksesuar takmam.. Arka spoyler 900 TL gibi bir fiyata mal oldu.. Keza krom pedallar, marşpiye takımları, ön tampon krom çıta, paspas.. Son siparişim de siyah ayna kapakları olacak.. Biliyorum satarken pek bir anlam ifade etmeyecek ama şu an kullanırken bana yaşattığı haz yeter diye düşünüyorum..

Maddi durum olur olmaz bir şey diyemem ama, eğer orijinalini alamazsam, orijinal olmayan bir parçayı da asla aracıma uygulamazdım.

Benim şahsi fikrim (istisnalar tabiki var) Orijinal olmayan her parça aracı maalesef basitleştiriyor..

Çevrimdışı kbtumt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
18 inç jant araca tam oturmuş, çok şık ve sade olmuş. Güle güle kullanın...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HakanParlar;498120
Dikkat ettiysen özellikle ''istisnaları var'' dedim, neden?
 ''herkesi kapsamasın söylediklerim'' diye...

Bu yerleşmiş kelimenin tanımlamasını yeniden hatırlatayım da, başka bir yerden başka bir anlam çıkmasın o zaman;
apaçi, hiç de kötü bir kelime değildir, eskiden onun yerine amele, serseri,  kıro, maganda gibi ifadeler kullanılırdı, şimdi de bu...

''apaçi'' demek, hakaret, küfür gibi birşey değil , ''apaçi arabası'' denen arabada mesela  merceksiz xenon, devamlı yanan xenonlu sis, arka sis, içinde mavi yada bolca kullanılmış şerit led, gereksiz sticker, yayları kesilmiş amortisörler, susturucusuz egzoz, arabada emanet duran jant ebadı, lastik ebadı, bolca ıvır zıvır aksesuarlardır.

Bu adamlara ben dahil, kimsenin birşey deme hakkı yoktur, çünkü o onun seçimi, arabası ve zevkidir, polis ceza yazar, parka çeker, çekmez, o sürücünün ve polisin  bileceği iştir.

Yukarıda anlattığım şekildeki bir arabayla bu konuyu açan arkadaşın arabasını aynı karede bir gözünüzün önüne getirin, iyiye de takdir gönderin.

Kızmaya, darılmaya, tepki göstermeye gerek yok, kimseyi hedef göstermedim, kimsenin arabasını da örnek göstermedim...

06 plakalı biri kötü araba kullanır da burada birisi paylaşırsa ben mi üzerime alınmalıyım yani???

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;498232
Dikkat ettiysen özellikle ''istisnaları var'' dedim, neden?
 ''herkesi kapsamasın söylediklerim'' diye...

Bu yerleşmiş kelimenin tanımlamasını yeniden hatırlatayım da, başka bir yerden başka bir anlam çıkmasın o zaman;
apaçi, hiç de kötü bir kelime değildir, eskiden onun yerine amele, serseri,  kıro, maganda gibi ifadeler kullanılırdı, şimdi de bu...

''apaçi'' demek, hakaret, küfür gibi birşey değil , ''apaçi arabası'' denen arabada mesela  merceksiz xenon, devamlı yanan xenonlu sis, arka sis, içinde mavi yada bolca kullanılmış şerit led, gereksiz sticker, yayları kesilmiş amortisörler, susturucusuz egzoz, arabada emanet duran jant ebadı, lastik ebadı, bolca ıvır zıvır aksesuarlardır.

Bu adamlara ben dahil, kimsenin birşey deme hakkı yoktur, çünkü o onun seçimi, arabası ve zevkidir, polis ceza yazar, parka çeker, çekmez, o sürücünün ve polisin  bileceği iştir.

Yukarıda anlattığım şekildeki bir arabayla bu konuyu açan arkadaşın arabasını aynı karede bir gözünüzün önüne getirin, iyiye de takdir gönderin.

Kızmaya, darılmaya, tepki göstermeye gerek yok, kimseyi hedef göstermedim, kimsenin arabasını da örnek göstermedim...

06 plakalı biri kötü araba kullanır da burada birisi paylaşırsa ben mi üzerime alınmalıyım yani???
Sonuç olarak mesajinizda ozellikle plaka belirtmeniz "herkesi kapsamasin" dusuncenizi baltalayan bir hareket. Hakaret olmadigini biliyorum tabii ki.. Ama yinede daha farkli ifade edilebilecegi konusunda israrciyim. Ama uzatmanin manasi yok. Bir rica olarak gorun yazdiklarimi.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben öyle demedim ama, öyle anlamak istiyorsan diyecek birşeyim yok, canın sağolsun, kapatalım..

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dervişbey;498221
Ben asla aracıma orijinal olmayan bir aksesuar takmam.. Arka spoyler 900 TL gibi bir fiyata mal oldu.. Keza krom pedallar, marşpiye takımları, ön tampon krom çıta, paspas.. Son siparişim de siyah ayna kapakları olacak.. Biliyorum satarken pek bir anlam ifade etmeyecek ama şu an kullanırken bana yaşattığı haz yeter diye düşünüyorum..

Maddi durum olur olmaz bir şey diyemem ama, eğer orijinalini alamazsam, orijinal olmayan bir parçayı da asla aracıma uygulamazdım.

Benim şahsi fikrim (istisnalar tabiki var) Orijinal olmayan her parça aracı maalesef basitleştiriyor..

marşpiyerler nasıl durdu arabada acaba bide difüzörünüz orjinal mi yoksa piano black kaplattınız mı ? ben piano black yapmayı düşünüyorum difüzörü acaba nası durur bi fikriniz var mı :)

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
Alıntı yapılan: octavia7_;498244
marşpiyerler nasıl durdu arabada acaba bide difüzörünüz orjinal mi yoksa piano black kaplattınız mı ? ben piano black yapmayı düşünüyorum difüzörü acaba nası durur bi fikriniz var mı :)

marşpiye takımı olmazsa olmazım :)

difüzör orijinal.. bir kaç kişi tavsiye ettim ama denemedim.. güzel duracaktır:ok: