škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lpg li kullananlar yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1.2 htp olan aracıma lpg takdırmayı düşünüyorum ancak aklıma takılan bazı konular var bu konuda sizde yardım bekliyorum..

1. Lpg de yokuş yukarı çıkarken benzinde ki haline göre çekişte ne kadar değişme oluyor

2. Uyum konusunda sorun yaşayan var mı

3. Atiker marka kullananlar uyum sorunu yaşayan oldu mu

4. Kışın soğuk motorda aracı çalıştırdıktan sonra ortalama ne kadar sonra lpg ye geçiyor. Aracı hareket ettirmeden önce beş dk kadar çalıştırsam bu geçiş süresi ortalama ne kadar olur. ( bu kısım benim için önemli çünkü hergün ortalama 3 km yol işe gidip geliyorum :( )

5. Bizim araçlarda benzin = lpg ,  litre farkı ortalama olarak ne kadar oluyor.

6. Atiker haricinde uygun fiyatlı lpg tavsiye edebilecek olan var mı

Çok soru sordum biliyorum ama aldığım günden beri takdırsam mı takdırmasam mı düşünmekten saçlarım döküldü :) yardımlarınız için şimdiden herkese teşekkür ederim arkadaşlar :gaz:

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dostum bende aynı soruyu sora sora 49000 i buldum benzınle :D ama artık cıdden bende ne cekıs ne bılmem ne dusunme taktır gıtsın dıyorum :) sonra zorda kalınca arabayı zorladıgımdakı hızlanmları aklıma gelıyo vazgecıyorum. atiker yerıne brc tavsıye ederım.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: huseyin957;497776
Arkadaşlar 1.2 htp olan aracıma lpg takdırmayı düşünüyorum ancak aklıma takılan bazı konular var bu konuda sizde yardım bekliyorum..

1. Lpg de yokuş yukarı çıkarken benzinde ki haline göre çekişte ne kadar değişme oluyor

2. Uyum konusunda sorun yaşayan var mı

3. Atiker marka kullananlar uyum sorunu yaşayan oldu mu

4. Kışın soğuk motorda aracı çalıştırdıktan sonra ortalama ne kadar sonra lpg ye geçiyor. Aracı hareket ettirmeden önce beş dk kadar çalıştırsam bu geçiş süresi ortalama ne kadar olur. ( bu kısım benim için önemli çünkü hergün ortalama 3 km yol işe gidip geliyorum :( )

5. Bizim araçlarda benzin = lpg ,  litre farkı ortalama olarak ne kadar oluyor.

6. Atiker haricinde uygun fiyatlı lpg tavsiye edebilecek olan var mı

Çok soru sordum biliyorum ama aldığım günden beri takdırsam mı takdırmasam mı düşünmekten saçlarım döküldü :) yardımlarınız için şimdiden herkese teşekkür ederim arkadaşlar :gaz:

Diğer konularda biraz araştırma yaparsanız konu kirliliği yapmazsınız. çok tartışılan bi mevzudur bu. Madem konu açmışsınız kendi aracım şuan 12.400 kmde 1.500 kmdeyken taktırdım nisan 2014 trafiğe çıkışlı aracım sorularınıza gelirsek
1)herhangi bir çekiş kaybı yaşamadım
2)uyum sorunum yok 10.000 bakımına da girdim 30₺ tuttu daha lamba vs yakmadı
3)olmadı.
4)bakımda tekrar bi ayarlattırma yaptırdım öncesinde lpg regülatörünün sıcaklığı 25 dereceyken ve motor su sıcaklığı 50 derecedeyken geçiş yapıyordu şuan 20 dereceye çektirdim 8 derece çalıştırmada ortalama 5 dk içinde geçiyor.
5) son depo verim  yb 7.8lt/ pompa lpg verim 9.1 ortalama olarak %10/11 bir sapma oluyor
6) atiker gold 1400₺+ araç sıfır old. İçin 300₺ 3 yıl motor sigortası aldım 1750 brc falandı yanlış hatırlamıyorsam ama ben atikerden çok memnunum bu 2. Atikerli aracım.
Edit. Araç 1.4 85bg ibiza style

Çevrimdışı radnuf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kardeşim benim aracımda 2012 model fabia 2 ambiente dynamic. benden önceki araç sahibi taktırmış atiker marka 40 lt' lik simit tüpten.. herhangibi bir sıkıntı yaşamazsın. güzel uyum sağlıyor ve sorularına gelecek olursa; yaklaşık olarak 800 metrede filan geçiyor tüpe yine soğukluğa göre değişir. Ve yokuşlara gelince de çekiş sıkıntısı yaşamadım hiç. ve artık yeni sistemlerde zaten arabanın devri 4500 devri filan geçince otamatik benzine geçiyor. sakaryanın bir ilçesinde yaşıyorum ve şehir içi kullanımla 420 - 450 km arası gidiyor maşallah.. eğer benim gibi memur kesimi isen ve uzun süre kullanacak isen hiç düşünme derim..

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
peki arkadaşlar tüp için vereceğim haricinde ruhsata işletme masrafı ne kadar tutar ekstra başka masraf çıkar mı

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
350 liraya yakın muayne tutuyor. Sızdırmazlık 150 civarı galiba bide 50-100 ruhsata işleme galiba

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim araç ilk muayeneye 10. ayda girecek takdırınca sadece sızdırmazlık ve ruhsat değişimi mi yaptırmam gerekiyor

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: huseyin957;497820
benim araç ilk muayeneye 10. ayda girecek takdırınca sadece sızdırmazlık ve ruhsat değişimi mi yaptırmam gerekiyor

Muayneye girmeden taktırırsanız 1 ay içinde yapılmalı muayne

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
anladım peki çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için inşallah en yakın zamanda gidip takdırmayı düşünüüyorum. Sadece, 1.2 htp si olan arkadaşlardan atiker kullananlardan kit tavsiyesi olan varsa yardımcı olursalar çok iyi olur

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç 2011 1.4 85 hp
Araç 45 bin km de iken 1500 tl ye lovato takdirdim.
35 litre gaz ile 450 km yi çok rahat görüyorum.
Çekişte bir düşme olmadı. Araç Şuan 63 bin km de. Şuana kadar hiçbir sorun çıkmadı. Sadece filtre değişti 30 tl ye.
165 muayene+35 saldırmazlık+15 şoförler odasına+60 tl ruhsata işletmek için verdim.
İşe gitmek için 60 km yol yapıyorum. Deniz kenarından 850 rakımda ilçeye çıkıp iniyorum. Yol asfalt. Buna rağmen 450 km yi görüyorum. Umarım bilgiler işine yarar . ekonomi istiyorsan hiç düşünme.

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim hemşerim :) kesinlikle takdırmaya karar verdim, şuanlık marka araştırmasındayım 1500 tl yi geçmeyecek şekilde :) manisa da iyi bir usta tavsiye edebilecek olan varsa yorumlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Atiker kullandım 1.4 motorda, usta önermişti sıkıntı yaşamadık. Çekiş ahım şahın yapmaz ama yüklüyken veya klima açıkken bayılabilir araba. Onun haricinde Lovato Landi bakılabilir ucuza. Ama BRC veya Prins pahalıdır biraz.

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
manisa da lovato landi veya atiker için usta tavsiye edebilecek olan varsa tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

Çevrimdışı zfr2010

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 brc kullanıyorum çekişte hiçbir değişiklik yok ... ve çok az yakıyor tavsiye ederim ...

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
brc biraz daha pahalı ama o yüzden diğerlerine bakıyorum bu hafta sonu gidip atiker ile konuşacağım bakalım ne diyorlar