škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

debriyaj neden yukarıda kavrıyor?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
selam arkadaşlar arabamın debtiyajı çok yukarıda kavrıyor.ustaya sordum bunun ayarı var mı diye? O da bunlarda otomatik ayar olmuyor dedi. Bu yukarıda kavrama senin debriyajının bitmeye yakın olduğunun göstergesi dedi. Acaba bu fabianın debriyaj ayarı yok mu? Debriyaj balatası çok pahalı mı?

1,4 16v 2004 model 140binde

teşekkürler...

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayari bilmiyorum ama debriyaj bitikse yakit tuketimi artar cekis duser arac istedigin gibi gitmez. Mecbur degisecek. Forumu ve parca sitelerini arastir. Parca parasi ve iscilik yaklasik ayni olur.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia larin debriyaji biraz yukarda kavrar ama 140bindeki aracta hic degismedi ise degismesinde fayda var.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;497833
Ayari bilmiyorum ama debriyaj bitikse yakit tuketimi artar cekis duser arac istedigin gibi gitmez. Mecbur degisecek. Forumu ve parca sitelerini arastir. Parca parasi ve iscilik yaklasik ayni olur.

eyvah o halde... :(

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşım 2 el olarak yeni aldı ve onun da debriyajı çok yukarıdaydı, baskı balatayı değiştirdi pedal'da eskiye göre biraz düştü, kaça değiştirdi hatırlamıyorum ama öğrenebilirim

Çevrimdışı mszgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
fabialarda genelde debriyaj yukarıda kavrar. ancak 140binde baskı balata hiç değişmemişse zamanı gelmiş olabilir. ben daha birkaç ay önce değiştirdim. bendede 2004 16v 101bg special var. Luk marka baskı balata setine 320tl vermiştim. motor koduna göre değişiyor fiyatlar. işçilikte hatırladığım kadarıyla 180-200 tl arası bişeydi.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
debriyajınız hidrolikli. hidrolikli debriyajda ayar olmaz.

ustanız tecrübe etsin aracı debriyajınızın bitip bitmediğini söyleyebilir. tahmini işçilik dahil 500tl civarında birşey tutar.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;497971
debriyajınız hidrolikli. hidrolikli debriyajda ayar olmaz.

ustanız tecrübe etsin aracı debriyajınızın bitip bitmediğini söyleyebilir. tahmini işçilik dahil 500tl civarında birşey tutar.

iyimiş :)

ulan varya babam beni 14 yıl okuttu bu parayı 15 günde alabiliyoruz. keşke okumayıp çırak olarak başlayıp usta mı olsaydım. :D

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;497873
arkadaşım 2 el olarak yeni aldı ve onun da debriyajı çok yukarıdaydı, baskı balatayı değiştirdi pedal'da eskiye göre biraz düştü, kaça değiştirdi hatırlamıyorum ama öğrenebilirim

iyi olur sağol...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: varadin;498086
iyi olur sağol...

250-300 parca 200-300 iscilik. Tabiki yillar boyu sanayinin yaginda pasinda ezilip yogrulup sogukta sicakta yagin kirin icinde calisirsaniz sonra 200 lira para icin koca sanzimani indirirseniz bu sogukta ve daha onemlisi bu isi yaptiracak musteriyi bulursaniz bulunca da dukkan kirasi calisan parasi vergisi gibi teferruatlari goze alirsaniz neden olmasin :)

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim debriyaj da yukarda kavrıyor 152000 de daha hiç değişmedi .. Hafta sonu sordum 500 kağıt dediler .

Çevrimdışı mucahid2004

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: varadin;497829
selam arkadaşlar arabamın debtiyajı çok yukarıda kavrıyor.ustaya sordum bunun ayarı var mı diye? O da bunlarda otomatik ayar olmuyor dedi. Bu yukarıda kavrama senin debriyajının bitmeye yakın olduğunun göstergesi dedi. Acaba bu fabianın debriyaj ayarı yok mu? Debriyaj balatası çok pahalı mı?

1,4 16v 2004 model 140binde

teşekkürler...

Fabia1 lerde debriyaj yukarda kavrar ben 1 yıl önce değiştirdim hiç fark etmedi. Bunun sebebini şu olabilir yukarda kavrıyorsa yukardada ayırıyor demektir yani diğer araçlar gibi debriyajı sona kadar basmaya gerek yok debriyaj ömrü açısından iyi. Bence test edin aracı hafif meilli bir yolda 2. Vitesle kalk eğer kalkıyorsa bitik stop editorsa sorun yoktur

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mucahid2004;498527
Fabia1 lerde debriyaj yukarda kavrar ben 1 yıl önce değiştirdim hiç fark etmedi. Bunun sebebini şu olabilir yukarda kavrıyorsa yukardada ayırıyor demektir yani diğer araçlar gibi debriyajı sona kadar basmaya gerek yok debriyaj ömrü açısından iyi. Bence test edin aracı hafif meilli bir yolda 2. Vitesle kalk eğer kalkıyorsa bitik stop editorsa sorun yoktur

O Yöntemle belirlemek biraz zor hocam zira ben sağlam debriyajı olan bir aracı rampa yukarı 3. vitesle bile kaldırırım ...

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;498560
O Yöntemle belirlemek biraz zor hocam zira ben sağlam debriyajı olan bir aracı rampa yukarı 3. vitesle bile kaldırırım ...

o da iyimiş.:)
peki bitik olup olmadığını anlamanın başka yolu yok mu?

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle