škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yorgunluk algılama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba 5000km de ama henüz bir kez bile uyarı vermedi. Çalışıp çalışmadığından nasıl emin olabiliriz arakadaşlar?

Çevrimdışı nilerdal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
direksiyonu hafif sağa yada sola hareket ettirin düz yolda giderken ama kısa süreli

sanki daldınız da topladınız gibi ama sert değil ALLAH KORUSUN KAZA OLUR:)

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:D denedim hocam 65km/h hızın üzerinde denedim ama araçda tık yok.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tamaaaam anladık iyi kullanıyorsun :D:D

şaka bır yana bellı bır sure kullanım suresı ıstıyor tam olmamakla bırlıkte duz yolda gıderken sureklı bellı tarafa cevırıp dıreksıyonu duzeltme işi yapınca uyarı verıyor. uzun yol yapınca farkına varıyorsun ama agresıf kullanıyorsan uyarı vermıyor genelde.

Çevrimdışı olcayozdogan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bana bi kaç kez uyarı verdi uzun yol yapıyordum bodrumdan istanbul a gidiyordum ve gerçektende yorulmuştum sistem çalışıyor yani :)

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
yorgunluğu algıladığında araç ne yapıyor peki? bilmediğimden soruyorum :) (otomatik kendi sağa çekmiyordur :) )

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Onu da deneyeyim hocam. Deneyeyim derken bir yerlere uçmayalımda :D

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;498589
yorgunluğu algıladığında araç ne yapıyor peki? bilmediğimden soruyorum :) (otomatik kendi sağa çekmiyordur :) )

Ekran uyarısı ve sesli uyarı veriyormuş hocam.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yorgunluk algılayıcı gayet güzel çalışıyor fakat sanırım uzun süreli kullanımlarda uyarı veriyor şöyle ki hatta direksiyonu çevirmenize gerek yok sanki sistem sizin kullanım sürenize bağlı çalışıyor ve bir ses ile birlikte ekranda mola veriniz ibaresi vs çıkıyor siz durmaz devam ederseniz belli bir süre sonra tekrar uyarı veriyor yine durmazsanız bu uyarı devam ediyor ama ben 2'ci uyarıdan sonra durmuştum daha fazla uyarıdan sonra durmazsanız sistem nasıl davranır bilemiyorum. Bir de maxi dot ekrandaki ayarlarına bakın bu sistemi açıp kapatabiliyorsunuz hatta ben uyarı vermesinden sıkılıp sistemi maxi dot ekrandan kapattım.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda bu uyarıyı veriyor. Benim başıma bir kez geldi, hakikatten de yorulmuştum.

Ufak bir uyarı sesi ve ekranda kahve işareti çıkıyor.

Daha gelişmiş modellerde direksiyondan nabız ölçerek karar verdiğini duymuştum

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yorgunluk algılama aktif durumdayken bir süre sürücünün sürüş tarzını takip edip bir sıkıntı algıladığında sesli ve görsel (kahve fincanı) uyarı veriyor.
ben şahsen kapattım. zira tespitime göre bu sistem açıkken direksiyonu hafif sağa sola çevirmek gerekince çok az bir takılma hissediyordum.
kapattıktan sonra da bu takılma olmadı.

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yanlış bilmiyorsam her 10 dakikada bir surus tarzınızı kaydediyor. soyle soyleyeyim bir sure cok virajlı bir yolda gittiniz surekli saglı sollu. sonra otobana cıktınız nispeten duz bir yol..tabi orda okadar direksiyon oynatmıyorsunuz. 10 dk sonra yoruldunuz diye uyarıyor. sebebi artık direksiyon hareketleri yavaşladı.. cok gereksiz bizdekiler yani anlayacagınız.. sensorlü filan olanlar var arkadaşların dediği gibi. onlar nabizdan şeritten filan yorgunluk algılaması yapıyor. bizdeki sadece direksiyon hareketleri. hatta başıma gelen ornegi anlatıyım.. istanbuldan izmire gidiyordum.. bursaya gelmeden once dag tırmanısı vardır orayı tempolu cıktım biraz. sonra mudanya otobanına bağlandım bursanın içine girmeden. otobanda sabitledim hızımı 110a.. sakinleştim. otobanın sonlarına dogru yoruldunuz dedi:) halbuki yarım saat once feribottan inmişim:)

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende her uyarıyı verdiğinde de yorulmuştum dın diye bir ses ekran uyarısı veriyor sanki mazot bittiğinde yada cam suyu bittiğindeki ses gibi

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen rüzgarlı bir havada giderken verdi benimki uyarıyı. Arabayı yolda tutamıyordum rüzgardan. Ama yorgun falan değildim:P Bence bu haliyle gereksiz bir özellik.

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu özellik benim hanıma yaradı.:D Ben yola çıktığımda varıncaya kadar durmaktan ve oyalanmaktan nefret ederim. Şimdi ise Araç uyarı verdiğinde hanım "Hah bak araba bile isyanlarda" diye bana takılıyor. :)