škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Son kasa opel astra sedan hakkinda fikirleriniz?

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba
Isin acigi babam artik fazla km yapmamaya baslayinca artik manuel dizel yerine otomatik ve guclu bir benzinliye gecmeyi dusunuyoruz. Benim kafamda 1.2 yada 1.4 tsi octavia var ama fiyat ve donanim acisindan opel astra 1.4 turbo active select de cok mantikli duruyor. Bu motor ve sanzimani hic kullandiniz mi yada duydunuz mu? Fikirlerinizi yazarsaniz cok memnun olurum :)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Türker abi dizelini kullanmıştı, araç dinamikleri hakkında daha detaylı bilgi verecektir mutlaka.

1.4 otomatik versiyonunu ara ara kullandım, tork konvertörlü şanzıman olduğu için yakıt konusunda pek iyimser olmayın, özellikle sıkışık trafikte

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 turbo 140bg active select şanzımanlı cruze sahibiyim. Geçen ocakta aldık şuan 35bin kmde 3200tl ye prins marka subap yağlamalı lpg kiti taktırdık 800kmdeyken. Gayet memnunuz. Yakıt olarak yb verisi 8-9 lt arası geziniyor lpg ile 20-21krş civarı bir yakıtı var ankara şehir içinde. Motor gayet performanslı 1800 devirde max torkunu veriyor 7000 civarı devir çeviriyor manual modda kesiciye girmenize izin veriyor esp sistemi komple kapatılabiliyor. Max hız olarak 235 civarını gördüm daha gideri vardı. Motor şanzıman uyumu iyi sayılır d modunda prüzsüze yakın geçişleri var manual modda iken hafif sarsma yapabiliyor. Yanlız bu motoru bu şanzımanla alırsanız cut-off sistemi ve ss gelmiyor bu yüzden yakıtınız çok da makul seviyelere düşemiyor. Başka sorunuz olursa cevaplarım. İyi forumlar

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;498703
Türker abi dizelini kullanmıştı, araç dinamikleri hakkında daha detaylı bilgi verecektir mutlaka.

1.4 otomatik versiyonunu ara ara kullandım, tork konvertörlü şanzıman olduğu için yakıt konusunda pek iyimser olmayın, özellikle sıkışık trafikte

Hocam bu tork konvertörlü şanzıman tam otomatik degil mi? Yani konya gibi bir şehirde kullanılacak araba cok da yol yapmicak ama yakıt konusunda forumlarda fazla yakar deniyor bende merak ediyorum işin acıgı 10 lt falan yakacaksa mahveder insanı :) az km yapsın lpg takmayalım diyoruz

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;498713
1.4 turbo 140bg active select şanzımanlı cruze sahibiyim. Geçen ocakta aldık şuan 35bin kmde 3200tl ye prins marka subap yağlamalı lpg kiti taktırdık 800kmdeyken. Gayet memnunuz. Yakıt olarak yb verisi 8-9 lt arası geziniyor lpg ile 20-21krş civarı bir yakıtı var ankara şehir içinde. Motor gayet performanslı 1800 devirde max torkunu veriyor 7000 civarı devir çeviriyor manual modda kesiciye girmenize izin veriyor esp sistemi komple kapatılabiliyor. Max hız olarak 235 civarını gördüm daha gideri vardı. Motor şanzıman uyumu iyi sayılır d modunda prüzsüze yakın geçişleri var manual modda iken hafif sarsma yapabiliyor. Yanlız bu motoru bu şanzımanla alırsanız cut-off sistemi ve ss gelmiyor bu yüzden yakıtınız çok da makul seviyelere düşemiyor. Başka sorunuz olursa cevaplarım. İyi forumlar

Sagolun cevap verdiginiz için
Hocam işin acıgı lpg taktırmak da istemiyoruz yoksa garaja giremiyor da araba.  siz sadece benzinde denediniz mi kaç lt yaktıgını ayrıca dsg sorunlu deniyor işin acıgı almışken sorunsuz bişey düşünelim diyoruz tavsiye edermisiniz bu şanzıman ve motoru? Babam önceden beri opelcidir yani daha önce iki vectra kullandık son araba da 1.3 cdti astra 90 bg motor gücü ve kalkıslardaki agırlık bezdirdi yani biraz opelden soguduk nerdeyse ama yine bir arkadas aklıma soktu :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
10 litre temiz yakar. Ama sürüş dinamiği deyince mükemmel diyebilirim. Astranın arkasını karda bile koparamadım neredeyse. Ama ceed'i ıslakta koparabiliyorum mesela.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aracin tek artisi yol tutusudur.

Onun disinda yakit olarak uzebilir. cdti dan sonra cok perf li gelebilir ama rakipleri daha perf lidir.

Buna ek olarak Astra.seneye kasa yenileyecek.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet yeni kasada eski kasanin olumsuz yanlari giderilirse 10 numara olur.

simdi alinacaksa 1.6 dizelini alin derim.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: turker;498743
10 litre temiz yakar. Ama sürüş dinamiği deyince mükemmel diyebilirim. Astranın arkasını karda bile koparamadım neredeyse. Ama ceed'i ıslakta koparabiliyorum mesela.

Ceed-i30 ikilisinin şasisi gerçekten de çok başarılı değil. İ30 test sürüşümde bende kolayca arkayı koparmıştım kavşak göbeğini dönerken

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 dizel manuel oldugu icin dusunmedik ama biraz daha arastirmak daha mantikli o zaman fiyat olarak octavia dan bile uyguna geliyor bu motor sanzumandaki opel. 1.4 tsi 140 hp octavia  75 bin bunun sedani sport donanimla 65 e satiliyor

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;498771
Ceed-i30 ikilisinin şasisi gerçekten de çok başarılı değil. İ30 test sürüşümde bende kolayca arkayı koparmıştım kavşak göbeğini dönerken

Aynen göbek dönerken koptu ünv çıkışında, hoop dedim kendim topladım. Bugün de ekmek almaya giderken mahalle içinde frensiz döndüm, yine bıraktı. İyi lastik istiyor cpc5 alacağım artık. Ama kendini sevdirmesini biliyor diğer yandan.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;498876
Aynen göbek dönerken koptu ünv çıkışında, hoop dedim kendim topladım. Bugün de ekmek almaya giderken mahalle içinde frensiz döndüm, yine bıraktı. İyi lastik istiyor cpc5 alacağım artık. Ama kendini sevdirmesini biliyor diğer yandan.

Bu hunday grubu biraz fazlamı  raad abi sanki keratada acayip dağılmaya meyilliydi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sport donanım da aslında boş sayılır.

Bence o kasayı çekici kılan AFL den başkası değil. Sport da AFL yok bildiğim kadarıyla, hatta Cosmo ya bile sonradan opsiyona aldılar.  Sport da da opsiyondaysa o başka ama.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet afl candir. ben de bi daha alirsam yine cosmo ama 1.6 alirim.

Emin cerato gibi dagilmaya meyil yok aslinda. genel test yorumlarinda da yol tutus kompakt snfta ilk 5e girer deniyor. ama konforu on plana almislar dolayisiyla astra kadar da sert degil. astrada da 4 yillik hankooklar vardi yani bununla sartlar ayniydi. ayni gobekte kislik lastikleri takmadan once astrayi da onden kaydirabiliyordum. ama arkasi muazzam saglam arabanin. ceed yere daha yakin, daha bi karting havasi var. ama ceedin tam bagimsiz suspansiyonla yapamadigini astra tam bagimsiz olmayan suspansiyonla becerebiliyor. suspansiyon geometrisine bagliyorum sahsen, o konuda opel baya ilerlemis.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İhtiyaca göre 1.2 tsi veya 1.4 tsi dsg jetta/golf biçilmiş kaftan bence.