škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni octavia A7 ses sistemi A5 kasaya göre daha düşük

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BeyazMelek13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba

yeni 2015 model octavia A7 kasa ile A5 kasasının ses sistemini karşılaştırdık arada müthiş derecede ses ve bas farkı vardı acaba benim bilmediğim teyp nin bir ayarımı var baktım ama bulamadım lütfen yardım

syg

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet ses neredeyse yarı yarıya az. Bass lar bariz daha kötü. Ama tizlerde daha iyi A7. Son sese kadar açınca da seste çatlama olmuyor A7'de, A5'te oluyordu. Müzik dinlemeden duramayanlar Canton ses sistemi opsiyonunu ekletmeli.
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2015, 07:09:15 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
evet sanki yeni araclarda hep ucuza kacmislar ses sisteminde. astra cok kotuydu cosmo olmasina ragmen. bacanagin f kasa astrada daha iyiydi. ceed biraz daha iyi ama ilk ceratom kadar degil mesela.

hatta fabia I hepsinden iyi miydi ne...

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
müzik kalitesi ile alakalı bir durum. 256 bitlik bir müzik doyasını elegance donanım ile dinleyin basları da tizleri de sona getirin bakın sanki arkadaya subwofer takılmıs gıbı. ben mp3 lerımde buna dıkkat edıyorum herkes araya ne taktırdıgımı soruyor.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kbit demek istediniz herhalde :) Halihazırdaki 128kbit lik bir MP3'ü 256kbit'e çevirsek de bir anlamı olmaz. Elimdeki tracklardan direk olarak 256kbit yapıp bi deniyecem ama dediğinizi. Optimal donanımda denesek olmuyor mu bu arada? İlla Elegance mı olması gerekiyor?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kayıt kalitesini geçtim parçaya göre bile değişiyor. Superb'imde amfi ve subwoofer mevcut, unite Columbus, hoparlörler orijinal. CD'den dinledigim bir parça var tizker resmen kulak tırmalıyor. Buna karşın 128kbps kayıtlı parçalarda bu sıkıntı yok genelde.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hem a5 hem a7 octavia sahibi hakan da aynı sorundan bahsetmişti demekki cidden fark varmış

Çevrimdışı BeyazMelek13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok büyük bir fark var bendeki a7 ile a5 yanyana getirip aynı şarkıları denedik bariz şekilde fark var bir şarkının bitleri ile oynadığımız halde değişmedi aracı bayiden alırken böyle bir opsiyon olduğundan hiç bahsetmediler bana göre aracın en büyük eksiği

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
A5in ses sistemi bariz daha doyurucu ancak ses kalitesi derseniz Optimal A7, Elegance A5ten daha üstün bence..

Çevrimdışı olcayozdogan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Octavia'm dan önce mk3 leon kullanıyordum çok başarılıydı fakat aracımın elegance olmasına rağmen bana vasat geliyor hatta bazen bass larda ses kesiyor gerçek gücünü veremiyormuş gibi bu konuda bende rahatsızım

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sarki kalitesi ile cok alakali. 128k olanlat cok iyi degil. 192k ve ustu sarkilar da inanilmaz gzl bass ve tiz veriyor.

128k olarak kaydedilmis bir mp3 u daha ust K Lara cevirmezsiniz. Bunu yaptigini.idda eden programlar fasa fiso.

Çevrimdışı swamponer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
haziran ayında A5 aracımı sattım ve A7 kasa bir octavia aldım fakat bende bu ses sorunundan şikayetçiyim. Benim aracımda birde yüksek bass larda kapıdan gelen bir dızırdama söz konusu. Servise götürdüm ve sorun olmadığını söylediler. Siz bir yolunu bulabildiniz mi ? syg.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde Octaviada hayal kırıklığı yaşadığım tek konu ses sisteminin yetersizliği oldu. Özellikle baslar çok yetersizdi. Teyp ayarlarından bası ve sesi sona vurduğunuzda, teyip sesi bozmamak için kısıyor.  Bu sorunu bagaja 20 lik kendinden amfili subwoofer taktırarak çözdüm. Subwoofer gücünü amfiden aldığı için teybin gücü tizlere ve orta seslere yetiyor. Bu sayede daha yüksek sesle müzik dinleyebiliyorum. Şu an tatmin edici.