škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Baskı balata yardım Acil

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracım 1.2 htp . Son bi kaç gündür aracımın vites geçişlerinde eski yumuşaklığının olmadığını vites geçişlerin de sanki arada bi kaç tane dişli varmış gibi takılarak geçtiğini hissettim . Bugun aracı tamirciye götürdüm biraz dolaştık araçla usta bana aracın baskı balatasının dişlerinin bozulduğunu debriyaj da herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi. Hepsinin set halinde değişmesi gerektiğini söyledi. Benim aracın aynısından yine aynı problem ile geçen hafta biri gelmiş setin değişimi ve işçilik 850 tl tutmuş öyle söyledi hatta o araçtan söktüğü baskı dişlisini de gösterdi bana . Bende ay başına maaş alana kadar idare edeyim sonra gelirim yaparız dedim. Yani daha çok ustadan fikir almak için. peki sizce arkadaşlar başka bir sorundan dolayı böyle yapıyor olabilir mi. Daha önce baskı balata setini değiştiren varsa ne kadara değiştirdi çok acil yardımlarınızı bekliyorum :(

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir de usta sorun ile ilgili olarak bizim söylediğimiz bir deyim var dedi ayağı debriyaj üzerinde kullanma diye . Yani kullanım hatasından bu hale gelmiş dedi . Ben aracı alalı 1 ay oldu ama ben onun dediği şekilde kullanmıyorum . muhtemeln benden önce kullanandan dolayı oldu bende patladı

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Oyyy dışardaki usta 850 dediyse serviste ne kadardır kim bilir .
Benim de ilk triger seti sonra baskı balata var sırada ...
Bir de benimki 1.4 daha tuzludur heralde

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Buhar;499303
Oyyy dışardaki usta 850 dediyse serviste ne kadardır kim bilir .
Benim de ilk triger seti sonra baskı balata var sırada ...
Bir de benimki 1.4 daha tuzludur heralde

Geçen yıl 2011 Superb'in baskı-balatasını herşey dahil 1100 civarı bir rakama değiştirmiştim yetkili serviste. Fikir vermesi açısından yazdım tabii.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;499305
Geçen yıl 2011 Superb'in baskı-balatasını herşey dahil 1100 civarı bir rakama değiştirmiştim yetkili serviste. Fikir vermesi açısından yazdım tabii.
Geçen sene çok iyi zamanda değiştirmişsiniz hem kur düşüktü sanırım hem de skoda da yedek parça ve işçilikte yüzde yirmi indirim vardı o zaman faydalandınız sanırım ?

Geçen aylarda servise sordum da yedek parçadaki eleman triger setini 1500 tutar dedi işçilik dahil .
1000 civarı da balata battık vala

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Buhar;499312
Geçen sene çok iyi zamanda değiştirmişsiniz hem kur düşüktü sanırım hem de skoda da yedek parça ve işçilikte yüzde yirmi indirim vardı o zaman faydalandınız sanırım ?

Geçen aylarda servise sordum da yedek parçadaki eleman triger setini 1500 tutar dedi işçilik dahil .
1000 civarı da balata battık vala

% 20 indirim vardı dediğiniz gibi.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Debriyajınız bittiyse dediğiniz gibi vites geçişleri zorlaşır araba çok yakmaya başlar debriyaj pedalı sertleşir eskisi gibi olmaz bunun gibi belirtileri vardır.Aldığınız fiyat bana biraz pahalı geldi benim aracım 1.8 motor ben bile 520-530 tl gibi bir fiyata aldım baskı balata setini rulmanlar dahil.Debriyaj işçiliğide genelde standarttır 150 tl alınır ama son zamanlarda zam gelmi olabilir 200 tl ye kadar normal fazlasını vermeyin derim.

Benim tahminim polo 6R son kasa ile debriyaj setleri aynıdır büyük ihtimalle ufak bir fiyat araştırması yaptım  330-380 tl arasında fiyatları değişiyor.

http://www.otosupermarket.com/VW-Polo-5-6R-Debriyaj-Seti-12-70-Beygir-LUK,PR-82637.html

Parça almadan önce araştırın derim..

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynen öyle banada fiyat pahalı gibi geldi internette araştırıyorum LUK marka debriyaj setlerini ortalama 350 civarı bir fiyat çıkıyor 150 de işçilik olsa 500 olur hadi 550 olsun yani . ama 850 çok fazla geldi bana da . Sorun şu ki araçtaki setin modelini tam olarak bilsem araştıracağım internetten ama onu da bilmiyorum. Benim araçtan olup değiştiren varsa yardımlarını bekliyorum :( aracı alalı bi ay oldu ocağıma kavak ağacı dikti :uve: (incir küçük gelir :) )

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;499315
Debriyajınız bittiyse dediğiniz gibi vites geçişleri zorlaşır araba çok yakmaya başlar debriyaj pedalı sertleşir eskisi gibi olmaz bunun gibi belirtileri vardır.Aldığınız fiyat bana biraz pahalı geldi benim aracım 1.8 motor ben bile 520-530 tl gibi bir fiyata aldım baskı balata setini rulmanlar dahil.Debriyaj işçiliğide genelde standarttır 150 tl alınır ama son zamanlarda zam gelmi olabilir 200 tl ye kadar normal fazlasını vermeyin derim.

Benim tahminim polo 6R son kasa ile debriyaj setleri aynıdır büyük ihtimalle ufak bir fiyat araştırması yaptım  330-380 tl arasında fiyatları değişiyor.

http://www.otosupermarket.com/VW-Polo-5-6R-Debriyaj-Seti-12-70-Beygir-LUK,PR-82637.html

Parça almadan önce araştırın derim..

bende araştırırken en yakın olarak bunu bulmuştum bu olursa işçilik dahil maksimum 550 olması lazım 850 çok fazla yani

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir ton parçacı var ruhsatınızı elinize alın arayın tek tek.Baktınız muhabbeti kurdunuz karşı taraf ile parçanın kodunuda telefondan alabilirsiniz sıkıntı olmaz :)

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızın herhangi bir parçasının parça kodunu öğrenmek için şu siteye bakabilirsiniz vagfans.info

Şimdi sizin aracın motor kodu ya bzg yada cgpa olması gerekiyor. İki motor içinde parça kodu aynı. Sachs firmasının web sitesindeki online kataloğa göre

https://webcat.zf.com/index.asp?PKW=1&KAT_KZ=P&KHERNR=106&KMODNR=6363&KTYPNR=22945&LASTPAGE=nc2_dialog_teile.asp

Alacağınız parça sachs 3000 951 051 numalı ürün. Baskı balata takımı olarak gereken herşey bu kite dahil.

Vw, skoda parça kodu 03D 141 015 D

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sponsorumuza sorsanız daha iyi aracın şase numarasını özelden mesaj atın yardımcı olurlar.

Çevrimdışı huseyin957

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sponsorumuz derken yüncüleri mi kasdediyorsun :confused:

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ülkemizin ürettiği MAPA adlı markadan haberi olan varmı? taktıran, kullanan....

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hunter;499917
Ülkemizin ürettiği MAPA adlı markadan haberi olan varmı? taktıran, kullanan....

Ben ahım şahım debriyaj bitiren biri değilimdir.

1994 Forman'a  190  bin km sadece iki  defa ( Ancak mapa taktırdığımdan   dört  defa) 2004 yılında Mapa nın  Skoda Forman için olanını set olarak almıştım. 6 ay sonra ötmeye başladı. Yeniden ucuz diye Mapa aldık ve taktık. Usta işçilik almadı ancak yine sonuç  hüsran.  

Takan usta bir daha Mapa getiren olursa takmıyor. Yerine   valeo, Sachs, Luk  önerdi. Ben de bir set Luk aldım ve hala üzerinde takılı duruyor ve  bu set ile neredeyse 110 bin km gittim. Geçen sene yine luk taktırdım. Sebebi ise eskilikten  tırnak yaylar artık yumuşamıştı. Ne baskının yüzeyinde ne balata da ne de rulman da ahım şahım bir deformasyon yoktu.

Şimdiki diğer  aracım da 2019 1.9 TDI octavia ve üzerindeki orijinal set 60 bin km de ve tık yok.

Size önerim. Debriyaj setlerinde orijinal veya piyasanın en iyilerini kullanmanız. Yoksa  boşuna işçilik ödersiniz. Zira hem ürün hem de işçilik pahalı ve hayati bir ürün.

Gönül ister ki yerli kullanalım. Ama maalesef üretiyoruz ama gerekli kalitede değil.