škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VRS Egzost Uygulaması için Yardım

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozgurh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vrs nin egzos basliklarinin ic kenarlari mevcut difuzordekine uymaz mevcut difuzorde egzos kismi duz gelirken vrs de yaklasik 40 derecelik bir aci ile gelmekte ayrica vrs in difuzoru biraz daha asagi doğru uzun olduğundan egzos ucu ile bütünlük olusturuo öbür türlü nasil olur merak ediyorum kolay gelsin

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vrs tipi egzoz takilacaksa bence tamponlar da yapilmali. Butunluk acisindan.. Bende 2 2 var sagli sollu hepsi faal bilmeyen anlamayan insanlarin "abiii rs mi buuuu" sorularina maruz kalmaktan biktim ama yinede guzel bir goruntusu var belli ki millete vrs gibi geliyor belki gurultusundendir bilemiyorum tabi.. Özellikle yikandiktan sonra kromlar cok guzel parliyor :)) Tavsiye ederim kesinlikle, tsi kullananlar bir de susturucusuz denesinler :)

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Alıntı yapılan: HakanParlar;499389
Vrs tipi egzoz takilacaksa bence tamponlar da yapilmali. Butunluk acisindan.. Bende 2 2 var sagli sollu hepsi faal bilmeyen anlamayan insanlarin "abiii rs mi buuuu" sorularina maruz kalmaktan biktim ama yinede guzel bir goruntusu var belli ki millete vrs gibi geliyor belki gurultusundendir bilemiyorum tabi.. Özellikle yikandiktan sonra kromlar cok guzel parliyor :)) Tavsiye ederim kesinlikle, tsi kullananlar bir de susturucusuz denesinler :)

Ağızı açık çift egzoz düşünüyorum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi durum şöyle,

Zevkler ve renkler tartışılmaz o nedenle lütfen kimse alınıp gücenmesin.

Aykut un aracındaki tek taraflı çift çıkış çok şık. Ancak bu şekilde yaptırınca difizörün diğer sağ köşesi boş kalıyor. Bir simetri olmuyor. Bu benim gözüme çok batar. Dümdüz bir difizör olsaydı sorun olmazdı ancak hem sol hem da sağdaki o köşe kıvrımları buralara egzost gelecek diye bağırıyor.

Hakan' da bunu çözecek şekilde sağlı sollu 2 şerden 4 çıkış var. Bana göre bu kadar agresif çıkışı olan bir aracın hem gücü hem de görünüşü agresif olmalı. 105hp olan arabaya bana göre 4 çıkış fazla. Ama dediğim gibi herkesin kendi zevki kendi düşüncesi.

O nedenle bana en uygunu sağda bir solda bir çıkış olacak şeklide yaptırmak. amaç VRS gibi olmak değil. Sadece bu araca benim zevkime göre görsel olarak yakışacak uygulama bu şekilde olduğu için.

Görüyorum ki VRS orj egzostları yapısı bakımından bu difizöre uymayacak. O nedenle sizlerden 06 JMS 38 dekine benzer, uyumlu ve simetrik egzost ucu tavsiyeleri bekliyorum :)

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;499405
Şimdi durum şöyle,

Aykut un aracındaki tek taraflı çift çıkış çok şık. Ancak bu şekilde yaptırınca difizörün diğer sağ köşesi boş kalıyor. Bir simetri olmuyor. Bu benim gözüme çok batar. Dümdüz bir difizör olsaydı sorun olmazdı ancak hem sol hem da sağdaki o köşe kıvrımları buralara egzost gelecek diye bağırıyor.

Hakan' da bunu çözecek şekilde sağlı sollu 2 şerden 4 çıkış var. Bana göre bu kadar agresif çıkışı olan bir aracın hem gücü hem de görünüşü agresif olmalı. 105hp olan arabaya bana göre 4 çıkış fazla. Ama dediğim gibi herkesin kendi zevki kendi düşüncesi.

O nedenle bana en uygunu sağda bir solda bir çıkış olacak şeklide yaptırmak. amaç VRS gibi olmak değil. Sadece bu araca benim zevkime göre görsel olarak yakışacak uygulama bu şekilde olduğu için.

Görüyorum ki VRS orj egzostları yapısı bakımından bu difizöre uymayacak. O nedenle sizlerden 06 JMS 38 dekine benzer, uyumlu ve simetrik egzost ucu tavsiyeleri bekliyorum :)

Bence Hakan abinin aracının aynı tarzı ama 2-2 değil de 1-1 çıkışlı ve çift tarafıda dolu egzoz yapmak lazım. Şahsen ben öyle düşünüyorum :) araç 1-2 haftaya geliyor, gelince götürücem egzozcuya.

Sanırım audi a6 da böyle bi egzoz çıkışı mevcut, bir inceleyin derim bence öyle hem sportif hemde klas bir görüntü yakalayabiliriz :)

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
Uygulanmış örnekler olsa, yok mu avrupa da falan acaba..

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;499405
Şimdi durum şöyle,

Kesinlikle ama kesinlikle katiliyorum 105 beygir arabaya bu goruntuyu yapmak cok komik oluyor gucenmek gibi bir durum soz konusu dahi olamaz :)) O acigimi gaza gelmemeye calismakla kapatiyorum. Gaza asilinca bas bas bagiran ama gitmeyen komik bir octavia olmaktan oteye gitmiyor cunku :)) Ama estetik olarak S serisi egzozlari arabanin durusunu daha luks kiliyor. Benimki tamamen sportiflestirmek adina. Yani en azindan goruntuyu :D

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;499460

böyle birşeyde yapabilirsin abi hoş durur

Başarısız işçilik mi yapılmış yoksa bana mı öyle geldi ? :)

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furki;499461
Başarısız işçilik mi yapılmış yoksa bana mı öyle geldi ? :)

sağ ile solda bi kayma var ama örnek olsun diye atttım :D

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;499473
Oval gizel durur mu ki

Bence durur, ama 1-1 olunca biraz garip durabilir. 2-2 olunca da fazla kaçabilir :)
Kararsız kaldım bende

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jms plakalı Aracın iki çıkışda aktif diye biliyorum hatta o arkadasa sormuşlardı is atıp arabayı boyuyor mu diye oda hayır Demişti.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet ben sormuştum o soruyu hatta,

Çıkşlar aktif onu biliyorum. O zaten olayın en kolay kısmı bana göre önemli olan o çıkışları bulmak.

NEtte arıyorum egzost uçları 20-150TL arasında değişiyor ama nedense bu AMG uçlar orj olmasa da en ucuz 500TL :)