škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VRS Egzost Uygulaması için Yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;499497
evet ben sormuştum o soruyu hatta,

Çıkşlar aktif onu biliyorum. O zaten olayın en kolay kısmı bana göre önemli olan o çıkışları bulmak.

NEtte arıyorum egzost uçları 20-150TL arasında değişiyor ama nedense bu AMG uçlar orj olmasa da en ucuz 500TL :)

508 in uçları var amg tarzı, bir bakın derim :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün tekrar sanayiiye gittim.

Yayları taktırdığım yerin yanında bir egzozcu vardı. Gelip gideni çok olduğundan oraya uğradım. Ustanın bilgisini ve işçiliğini beğendim. İstediğimi resimlerle vs anlattım. Ve indik arabanın altına

Öncelikle çıkışların aktif olmaması konusunu rafa kaldırdık. Usta her ne kadar aktif olmasa da uzun kullanım sonunda sol taraftaki çıkışın orj çıkıştaki kurumlar nedeniyle sağa göre kararacağını ve kötü bir görüntü olacağını söyledi.

Şansımıza alt tarafta çıkışları aktif yapmak için bol bol yer var. Son susturucu enlemesine duruyor. Sol tarafından tek çıkış verip sola bağlamışlar. İlk çözüm son susturucunun sağ tarafını delip aynı şekilde borularla ikinci çıkış yapmak. Ama hem ben hem de usta bu fikre uzağız. Çünkü orj kazanın yapısını bozmak istemiyoruz.

Bunun yerine kazandan sonra orj boruya kaynak ile sağa doğru açılacak ikinci bir boru takılacak. Tampon altına konumlandırıldıktan sonra da egzoz ucu takılacak.

Difizör hem sağ hem sol taraftan egzoz ucuna göre uygun kesilecek ki egzostlar çok altta veya çok dışarı doğru çıkmasın.

Elinde iki adet oval çıkış vardı. Daha çok Jetta lara takılan cinsten. Şuradaki gibi:

Bu da aslında fena durmadı ama ben daha dikdörtgene yakın bir uç istiyorum. Uçlarla ilgili bir anket açıp sizlerden fikir alacağım zaten.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;500422
Bugün tekrar sanayiiye gittim.

Yayları taktırdığım yerin yanında bir egzozcu vardı. Gelip gideni çok olduğundan oraya uğradım. Ustanın bilgisini ve işçiliğini beğendim. İstediğimi resimlerle vs anlattım. Ve indik arabanın altına

Öncelikle çıkışların aktif olmaması konusunu rafa kaldırdık. Usta her ne kadar aktif olmasa da uzun kullanım sonunda sol taraftaki çıkışın orj çıkıştaki kurumlar nedeniyle sağa göre kararacağını ve kötü bir görüntü olacağını söyledi.

Şansımıza alt tarafta çıkışları aktif yapmak için bol bol yer var. Son susturucu enlemesine duruyor. Sol tarafından tek çıkış verip sola bağlamışlar. İlk çözüm son susturucunun sağ tarafını delip aynı şekilde borularla ikinci çıkış yapmak. Ama hem ben hem de usta bu fikre uzağız. Çünkü orj kazanın yapısını bozmak istemiyoruz.

Bunun yerine kazandan sonra orj boruya kaynak ile sağa doğru açılacak ikinci bir boru takılacak. Tampon altına konumlandırıldıktan sonra da egzoz ucu takılacak.

Difizör hem sağ hem sol taraftan egzoz ucuna göre uygun kesilecek ki egzostlar çok altta veya çok dışarı doğru çıkmasın.

Elinde iki adet oval çıkış vardı. Daha çok Jetta lara takılan cinsten. Şuradaki gibi:

Bu da aslında fena durmadı ama ben daha dikdörtgene yakın bir uç istiyorum. Uçlarla ilgili bir anket açıp sizlerden fikir alacağım zaten.

adam yapmak istediklerimi yapmış difüzor kaplı egzostlar iki uçta harika görünüyor benim fikrim yine aynı abi bu şekilde yaptırmalısın vrs egzostları abes durur yakışmaz eminim :ok:

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2 li çıkış Hertürlü daha güzel, bende böyle yaptırıcam kısmetse :)

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
İki ağızıda açık olan VRS egzoz ları istiyorum ama bir fikrim yok.

Nerde yapılmalı nasıl yapılmalı kaça patlar ?

tam VRS yada 2-2 4 tane yuvarlak çıkışta güzel durabilir...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 yuvarlak cikis cok abarti. cunku arabalarin gucu belli.

Vrs orj kafalar cok pahalli ve bizim orj difizordeki yerlere tam uymuyor.

En guzeli Vrs egzozlarina benzer  mercedes in amg egzozlari var.

Ben o tarz yaptirmayi dusunuyorum

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
artık bir karar vermek lazım. Çünkü bizim octavialar arkadan spoiler + egzoz ucu olmadan çok kötü duruyor malesef :( Buna acil bir çözüm bulmak lazım, araba 10-15 mart arası gelicek dediler, ön ızgara çerçevesi yola çıktı ama egzozda karar veremedim henüz...

Can abi sen nerden alıcaksın, ne zaman yaptırtacaksın ? Bende seninkine göre hareket etmeyi düşünüyorum :D

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kafamda deli sorular... :D

Bu tamponlar amda farklıymış arkadaş

Sadece çift vrs çıkışı yapsak yeter gibi duruyor.

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furki;501181
bu arada 4 lü egzoz uygulanmış a7 buldum bakın derim

http://www.drive2.ru/r/skoda/519378/

Dostum çift egzoz için uzaklara gitmene gerek yoktu. Forumda Hakan Parlar isimli arkadaşın arabası da çift çıkış. http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=28511 buradan bakabilirsin

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2 + 2 uygulaması farklı bi araç ama cezbeder umarım

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furki;501162
artık bir karar vermek lazım. Çünkü bizim octavialar arkadan spoiler + egzoz ucu olmadan çok kötü duruyor malesef :( Buna acil bir çözüm bulmak lazım, araba 10-15 mart arası gelicek dediler, ön ızgara çerçevesi yola çıktı ama egzozda karar veremedim henüz...

Can abi sen nerden alıcaksın, ne zaman yaptırtacaksın ? Bende seninkine göre hareket etmeyi düşünüyorum :D

Ben yarin nasipse Istanbul da 1-2 aksesuarciya bakicam. icime sinerse egzozlari alirim. Canakkale ye dondugumde de taktiririm.

Uygulama bitince resimleri paylasirim ona gore karar verirsin. Acele etmene grk yok ztn. icine sinen parcalari bulduktan sonra max bir gunde takilir hepsi

Çevrimdışı onur06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle