škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 skoda octavia ağırlık artışı

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2015 Skoda octavianın bazı modelleri 2014 lerden 10-60 kg daha ağır. Bir  otomobil sitesinde yorum düzeyinde bunun izolasyonun iyileştirilmesi  ile ilgili olabileceği yazılmış. Bunun aslı var mıdır acaba?

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
2015 octavia nın izalasyonu daha iyi ama ağırlık konusunda bir fikre sahip değilim.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hepsiburada'da satılan paspaslar 2013 modellere tam olurken 2014 ve 2015 lerde vida yerleri denk gelmediğine göre ufak tefek değişikliklere gidilmiş olabilir diye düşünüyorum ben.

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir resmi açıklama yapmamaları çok saçma değil mi ?

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de ne gibi güncellemeler yapıldığı açıklanmalı

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence olay birazda  ticari..şirket kendine toz kondurmuyor...arabada şu sorun vardı giderdik demek istemiyor..ama bence bu da çok mantıklı değil.çünkü araba alacak olan herkes arabanın artılarını eksilerini araştırır.bunların giderilmiş olduğunun bilinmesi firma için artıdır
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2015, 12:21:38 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir arkadaşım Ford bir arkadaşımda Fiat üretim hattında çalışıyor. Uzmanlık alanları titreşim ve gürültü. Şuan uzak düştük ama geçmiş yıllardaki muhabbetlerden hatırladığım; bu tarz iyileştirmeler için yeni yılı beklemek gibi bir durum olmuyormuş, yıl içinde de devamlı revizyonlar yapılırmış. Hatta şöyle bir geyik olmuştu ilk 3 ay müşterilerden gelen geridönüş ve sorunlara göre iyileştirmeler yapılır, sonraki aylarda üretim maliyetini azaltmak için nereden çalsak hesapları. O yüzden lansmanı takip eden 3. ve 4. ay araçları teorik olarak daha iyiymiş. Test araçları ve fuar araçları bant üzerinde işaretlenir, ekstra özenli hazırlanırlarmış.

Testlerde söylenen, yol tutuş, izolasyon konularında bir iyileştirme var mı diye aramızdan 2013-2014 octi sahipleri bir test sürüşü yapıp karşılaştırsa şahane olurdu.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;499845
Bence olay birazda  ticari..şirket kendine toz kondurmuyor...arabada şu sorun vardı giderdik demek istemiyor..ama bence bu da çok mantıklı değil.çünkü araba alacak olan herkes arabanın artılarını eksilerini araştırır.bunların giderilmiş olduğunun bilinmesi firma için artıdır

Bir iyileştirme yapılmış olsa "revize ettik, bir üst seviyeye taşıdık, iyileştirdik" gibi kıvırtma cümleler ile açıklarlardı muhtemelen, önceki mesajda yazdığım gibi bence yeni yılı beklemeden gelen geridönüşlere göre 2014 içinde iyileştirilmiştir muhtemelen. Birçok octi sahibi bu durumlardan şikayet etmiyor çünkü.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracım 2014 kasım 10 çıkışlı bahsedilen sıkıntıların neredeyse bırcogu yok. ancak 140 km den sonra ses gelmesı şikayetı ben de mevcut oda olur bence

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2015 Ocaktan itibaren üretilen A7'lerdeki ana ünite olarak kullanılan Bolero, Mirrorlink desteği içeriyor örneğin, yine aynı tarihlerden sonra sipariş olarak SmartGate modül eklentisi gibi eklentiler var. Burada önemli olan şey model yılının değil üretim varyasyonu ve partisinin değişmesidir, ocağa denk gelmesi sadece bir tesadüf. Örneğin Superb'in 2012 Mayıs öncesinde üretilmiş bir aracına Led arka stoplar ekleyemezsiniz. Bahsedilen farkın mutlaka detayları yakında ortaya çıkar, ancak bunlar doğrudan son kullanıcıyla paylaşılmaz, ki bence doğaldır.

Çevrimdışı winstoncash

• 1.4 TSI 150hp
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;499908
2015 Ocaktan itibaren üretilen A7'lerdeki ana ünite olarak kullanılan Bolero, Mirrorlink desteği içeriyor örneğin...

Bundan emin misiniz? Bugün sordum, Çakıroğlu Bayii Octavia'larda Mirrorlink olmadığını söyledi. Yanlış biliyor olabilir mi adam?

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı orkodem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba;

2014 Haziran üretim tarihli aracım ve izolasyon konusunda inanılmaz şikayetlerim var. Gel gelelim servis bu konuda uğraşmak istemeyip "Gidermek için orasını burasını kurcalamak gerekili sonrasında daha çok sesler artabilir klipsli geçmeli tırnaklı parçalar bunlar daha çok sıkıntı çıkar" gibi bahanelerle başından atıyor sizi. Aracım Sunrooflu bozuk yolda içeride inanılmaz vibrasyon var. Dün frene basıldığında balatanın diske  sürtme sesini bile duyuyordum. Motor kısmı için söyleyecek lafım yok çok başarılı belki de o yüzden diğer sesler çok geliyor olabilir. Bir arkadaşımız bir benzetme yapmıştı araba düz yolda mercedes bozuk yolda Murat 131 diye hakikatten o kadar var yani. Sözde servis yetkilisinin tespiti Sunrooflu onlan araçlarda bu oluyor çünkü tavan yarım olduğu için aracın stabilitesi bozuluyormuş. Yav he he diyesim geldi ama diyemiyorsun işte, aynı sunroof golfte, A3 sedan, Leon, Mercedes A ve CLA serisinde de kullanılıyor bu araçların sunrooflu olanlarını kullanmadım ama böyle olacağını sanmıyorum. Özetle Yol sesi yalıtımı ve Trim sesleri (iç sesler) konusunda benim aracımda sıkıntı var. Arabamı kurcalatmak istemiyorum çok fazla ama bu sesler son derece canımı sıkıyor. Sabah evden çıkarken bozuk bir yoldan geçerken arabadan inanılmaz soğuyorum sonrasında otoyola çıkınca geçiyor sinirim. Serviste sunroofu olmayan bir araç kullandım onda bu tarz sıkıntılar yok ayrıca kiralık araç olarak gelen bir octavia vardı onda da yine bu sesler yoktu hal böyle olunca benim aracım mı problemli diye sormadan edemiyorum. Aynı sıkıntıları yaşayan arkadaşlarımız varsa öneri ve çözümlerini belirtirlerse çok memnun olurum.

Not: Teybin sesini açmak bu işer için hiçbir zaman çözüm değil sorunları kabullenmek olur. Marka kalitesi ve üzerinde olan kötü imajı azaltmak için bu şikayetlerle ilgili servislerde olabildiğince kayıt açtırmak gerekiyor ki bununla ilgili gerekli düzeltmeler, düzenlemeler ve güncellemeler yapılsın. Teşekkürler.