škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ön sol teker civarindan gelen rahatsiz edici ses

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o tarz bir ses bende de var bir kaç gündür dikkatimi çekti, tümsekten zıplayınca trık diye duyüluyor önden geldiği kesin, vitesi boşa alıp geçince daha az ses geliyor sanırım DSG nin kronik sesi

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;500090
o tarz bir ses bende de var bir kaç gündür dikkatimi çekti, tümsekten zıplayınca trık diye duyüluyor önden geldiği kesin, vitesi boşa alıp geçince daha az ses geliyor sanırım DSG nin kronik sesi

Sizdemi yeni aldiniz ?  Ben depoyu fulleyince sanki o ses daha az geldi gibi bana..ama az once yine denedim onden trink gibi ses geldi sol taraftan..acaba tüm dsg lerde varmi ..2013 2014 lerdede ayni ses varmi acaba?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim araç da 2013, 11000 km de bir iki gün önce fark ettim iki saat önce özellikle denedim tümseklerde her seferinde ses geliyor.
Sizde boşta deneyin seste azalma varsa sizinde DSG den dir ben öyle tahmin ediyorum

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Deneriz :-) ya birde ben lastik havalarini aldigimdan beri kontrol ettirmedim fabrikada ne hava vurmuslarsa o acaba ondan da yaparmi? Çünkü bazen yüksek hava basiyorlarmis diye duymuştum

Çevrimdışı emre.tk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bijonlar biraz gevsek olabilir, sıkılmasıyla beraber ses gitmişti bende.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik havalari ilk alindigi zaman cok mu yüksek. .ilk defa 0 araba aldim...kontrol etmek hiç aklima gelmedi ;-)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Normalden fazla yani gerçi cant büyüyünce havada fazla mi oluyor?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
40-42 baya yüksek değerler tabi. Bende büyüdükçe fazla olur diyodum ama A5 kasada 15" jantlar vardı 30 hava gösteriyordu bunda 16" jantlar var, 30-32 falan gösteriyor. Araçta 5 kişi varsa ve bagaj doluysa bile 36 gösteriyor en fazla.  Araç hafiflediği için sanırım.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2015, 18:20:08 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;500235
40-42 baya yüksek değerler. 16" benimkiler; araçta 5 kişi varsa ve bagaj doluysa bile 36 gösteriyor en fazla. Normalde 30-32 falan.

Ben hiç bakmadim arabadan bakabilitoz mu basınç degerlerine

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depo kapağında yazıyor. Bar olarak yazıyordu sanırım. 2,1 bar 30 psi 2,2 bar 32 psi yapıyor. Arama motoruna bar to psi yazarsanız görsellerde çıkar karşılıkları.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
benden de geliyordu ama geçti ,sanırım balata ile disk arasına taş giriyor,böyle tık tık tık diye bir ses gelir özellikle cam açıksa.

lastik konusuna gelirsek fabrika arabalar satılıncaya kadar beklediği için havayı fazla basıyor. ben ise 16' jantlarıma depo kapağındaki değer olan 32 psı basıyorum hem araba yumuşuyor hemde fabrika verilerinde oluyor.

fa