škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Far camı lazım

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, küçük bir kaza sonucu tampon, sağ çamurluk ve sağ farda biraz hasar var. Farın kapağındaki çatlak için tüm farın değişmesi gerekiyormuş ki bu bana saçma geliyor. Sağ farın dış camını temin edebileceğim bir yer var mı? Kaskom var ama yine de boş yere tüm farı değiştirmek istemiyorum.
(2014 superb)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef böyle bir imkanınız yok far komple değişiyor

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eskidendi o dogan sahin tempra ford gibi araclarda cami cam olan larda oluyordu o isler. Simdi bakalite donduler ve komple satisa gecildi.

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yazık günah değil midir, bu kadar da olmaz ki ama. belki en fazla 50 TL lik bir kapak için 2,5-3bin TL lik far çöpe gidecek...
Teşekkür ediyorum ilginiz ve cevaplarınız için

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun. Malesef skoda feliciadan sonra far cami degistirme olayina noktayi koydu. Ancak uzulmeyin araciniz bixenonluysa eger  icindeki mercek ve motoru degerlendiririz. Ziyan olmamis olur

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;500258
Gecmis olsun. Malesef skoda feliciadan sonra far cami degistirme olayina noktayi koydu. Ancak uzulmeyin araciniz bixenonluysa eger  icindeki mercek ve motoru degerlendiririz. Ziyan olmamis olur

Teşekkür ederim
Kaskomun servisle anlaşması yokmuş bugün öğrendim, ve serviste yaptırıp parasını istersem de %20 kesinti oluyormuş :( Sigortacım görüşüp haber edecek, onu bekliyorum.
Bakalım yaptırınca yine yazarım inşallah ama bizenon merceği ve motoru nasıl değerlendirebiliriz?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baska bir aracin farinin icine takarak gayet guzel degerlendirebiliriz :) tabi oteki tekinden de bulmak lazim. Duser elbet bi tane de kirik sag far :)

Ancak kaskoya yaptiriyorsaniz cikan malzemeleri geri isterler. Bir de kesinti olayini ilk defa duydum iyi arastirmanizi oneririm

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;500376
Baska bir aracin farinin icine takarak gayet guzel degerlendirebiliriz :) tabi oteki tekinden de bulmak lazim. Duser elbet bi tane de kirik sag far :)

Ancak kaskoya yaptiriyorsaniz cikan malzemeleri geri isterler. Bir de kesinti olayini ilk defa duydum iyi arastirmanizi oneririm

Skodanın servisine gittim, kasko şirketimi sordular ilk. İsmini söyleyince de anlaşmamız yok malesef. yaparız parasını ödersiniz kasko size öder ama bazı firmalar anlaşmalı olmayan servislere yaptırınca kesinti yapıyor dedi, poliçeye baktık malesef öyle bir not var. Sigortacıma servis anlaşmalı bir sigorta olsun demiştim ki o zaman Urfadaydım Antepteki servisle anlaşma varmış. Şimdi Kayserideyiz malesef sorun oldu. Sigortacım hala konuşup bana dönecek bakalım :)
Bundan sonra kasko yaptırırken daha dikkat ederim artık...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim kaskomunda anlaşması yoktu ön cam değişimi yaptım 620 tl gibi bir fatura çıktı  kredi kartıyla ödemeyi yaptım faturayı sigortacıma faksladım 1 hafta sonra para hesabıma kesintisiz yatmıştı bazı kaskolar kıllık yapıyor demekki :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kasko isinde uce bese bakmadan axa yi oneririm. Hic boyle sikintilar yasamadim :)

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;500613
Kasko isinde uce bese bakmadan axa yi oneririm. Hic boyle sikintilar yasamadim :)

5 yıldır aynı sigortacıya kasko yaptırıyorum ve çok memnundum, bu yıl nasıl oldu bilmiyorum. Siz axa deyince aklıma geldi de  başından beri şu anki kasko firmamı yazasım var, hiç memnun kalmadım siz de kesinlikle yaptırmayın diye ama etik ve resmi açıdan ne kadar doğru olur bilemedim.

Geçen aylarda şehir içinde küçük bir çukur sayesinde aynı anda sol ön ve arka lastiğim yarıldı. Kasko şirketimi aradım, çekici gelebileceğini ancak Kayseri gibi büyük bir şehirde anlaşmalı firmaları olmadığı için en yakın yer olan Adana veya Ankaraya çekebileceklerini söylediler :) Ben de Allah razı olsun(!) dedim kapattım. :mad:

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Verin hocam ismini iftira atmiyosunuz ayip degil gunah degil. Forumlar tecrube paylasmak icin.
Axa da lastik patlamasi olayinda gittim lastikciden lastik aldim faturasini da yolladim axaya odediler sonra ama lastikciden once exper gelip bakti fotolarini falan attim expere.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de paylaşın; paylaşın ki bu tarz firmalar afişe olsun.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dün yazdım zannediyordum ama internet sorunluydu, gitmemiş :

Güneş sigorta

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birinci önceliğiniz sigortacınız iyi olması gerekiyor yoksa firmalara kaldıysa işimiz çok zor.Bende senelerdir Başak sigorta kullanıyorum şimdi adı Groupama oldu çok memnunum bir keleğini görmedim henüz tavsiye ederim :)

Axayı pek tavsiye etmem geçen ay bir arkdaşım trafik kazasız yaptı aracını eksper perte çıkardı daha sonra kasko bedelini teklif olarak sundu arkadaşımda aracı alıp toplamak istemişti ki axa sigorta onay almadan aracı başka bir şahısa satmış o da başka birisine satmış sonra soğuk su içip kaskodan paranın gelmesini ekliyor bu da 1 aydan aşağı sürmüyormuş böyle fırıldaklara hazır olun :)