škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Paçalık

emrtkn · 37 · 14881

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gbektas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fotoğraf için şimdiden teşekkürler.  Araç beyaz olunca sırıtır diye korkuyorum da.

Çevrimdışı BeyazMelek13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
en kısa sürede bir foto bekliyoruz gecen baktım arka tampon teker kısmı baya taş yemiş

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecen gun GİMSA da vardi 2 li takim 9,5 tl ama kivrimlari falan tam ancak tamponun icine 1-1,5 cm gomulmesi gereken yeri yoktu bende almadim. Keske bir kac model getirselermis. Ford focus lara uyuyordu. Gorupte alacagim yeri bulursam alip bende takacagim ozellikle arkalar cok ihtiyac.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gayet güzel olmuş, hiç sırıtmıyor. Ayrıca bence oldukça önemli bir aksesuar, özellikle arka taraf için son derece gerekli. Ben de taktırmayı istiyorum ama sırf bunun için servise gitmeye de zamanım pek yok. Nasıl yapsam bilemedim şimdi :confused:

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servise gitmeden takma ihtimaliniz çok zor.
Sırıtmıyor evet, arkası için kesinlikle gerekli, taş izlerinden kesinlikle koruyor.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;502652
Servise gitmeden takma ihtimaliniz çok zor.
Sırıtmıyor evet, arkası için kesinlikle gerekli, taş izlerinden kesinlikle koruyor.

Ayrıca bizim araçlar çamurlu yola girdiğinde sırf bu paçalıklar olmadığı için tekerlerklerin arkası hemen kirleniyor. Özellikle arka taraf epey bir çamur tutuyor. Serviste bunu takarken lifte kaldırıp tekerlekleri söküyorlar mı? Montaj esnasında mevcut vida yerleri mi kullanılıyor yoksa yeni delikler deliniyor mu? Ayrıca bu paçalıklar tüm servilerde var mıdır? Çok soru sordum kusura bakma :)

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rica ederim.
Servislerin elinde bazen olmayabiliyor, telefonla teyit edin isterseniz gitmeden.
Lifte kaldırıp arka tekerleri kesin söküyorlar, önlerden emin değilim.
Mevcut vida yerleri kullanılıyor, ayrıca 1 tane her paçalık için delik açıyorlar ( Delik yerleri arabanın üzerinde standart olarak mevcut )
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;502655
Rica ederim.
Servislerin elinde bazen olmayabiliyor, telefonla teyit edin isterseniz gitmeden.
Lifte kaldırıp arka tekerleri kesin söküyorlar, önlerden emin değilim.
Mevcut vida yerleri kullanılıyor, ayrıca 1 tane her paçalık için delik açıyorlar ( Delik yerleri arabanın üzerinde standart olarak mevcut )

Tekrar merhaba,
Paçalık taktırmayı bende ciddi ciddi düşünüyorum. Avek Servise sordum ellerinde varmış, ön-arka işçilik dahil 140 TL fiyat verdi. Fiyat nasıl, siz kaça taktırmıştınız?
Bazıları da bu paçalıkların arabaya hiç yakışmadığını çok çirkin gösterdiğini söylüyor, ben de kararsız kalıyorum. Acama mümkünse aracınızın yandan, arkadan biraz daha uzak çekim fotolarını paylaşmanız mümkün mü? Aracın genel görünümünü nasıl etkiliyor emin olamadım.
Tşk.

Çevrimdışı norax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
140 tl çok yüksek fiyat.Ben 1 ay önce Yüncülerde 80 tl ye taktırmıştım.(Takımını)

Çevrimdışı utasdemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde Bursa Sertepeden 82 liraya ön ve arka paçalık takımlarını alıp   kendim taktım. Tabi kendim taktım derken yazalık lastikleri değiştirttiğim zamanı seçmesem takamazdım. Tüm lastikler söküldüğü sırada adamlar lastikleri hazırlayana kadar montajı bitirdim.
Arkadaşların söylediği gibi önlerde tekeri sökmeden biraz uğraşarak takabilirsiniz (Tekerleri döndürerek çalışma alanlanını açbilyorsunuz) Ama arkalar için sökmek şart diyebilirim.
Arkalar sadece 2 vida yı ve 1 tıpayı söküerek kolayca yapabiliyorsunuz. Önlerde ise 2 vidayı sökmeniz ve plastik bölgeye 1 delik açmanız gerekiyor. Yine montaj kolay diyebilirim.
Araca yakışıp yakışmadığına gelince bence kötü durmuyor. Benim için de bu yeterli. Bence bu parça için işlev daha önemli...

İyi günler...

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
tabi zevk meselesi ama benim şahsi fikrim araçtan çok şey götürüyor o paçalıklar bence.. çamur vb. sıçramış sıçramamış çok önemli olduğunu düşünmüyorum.. aracın her yeri her şeye açık zaten, çamurlukla neyin önlemini alıyoruz :)

abartacağım biraz, paçalık olmadan sporcu, dinamik octavia, paçalık takıldıktan sonra oluyor emekli amca :) yanlış anlaşılmasın emekli amcaları da seviyoruz  :)
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2015, 23:57:23 Gönderen: dervişbey »

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dervişbey;509320
tabi zevk meselesi ama benim şahsi fikrim araçtan çok şey götürüyor o paçalıklar bence.. çamur vb. sıçramış sıçramamış çok önemli olduğunu düşünmüyorum.. aracın her yeri her şeye açık zaten, çamurlukla neyin önlemini alıyoruz :)

abartacağım biraz, paçalık olmadan sporcu, dinamik octavia, paçalık takıldıktan sonra oluyor emekli amca :) yanlış anlaşılmasın emekli amcaları da seviyoruz  :)

Daha 28 yaşındayım n'aptın :kiki::kiki:
Tabi herkesin şahsi görüşü ayrı, çamur önemli değil de 2013 Octavia' mızda lastiklerden gelen taş çizikleri çok var, o görüntü hoşuma gitmediği için yaptırdım.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı engin59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sabri Acar Bey'e bir sorum olacak müsade ederse.Aracınız 1.2 mi 1.4 mü acaba? İstanbul şartlarında uzun süreli ort. hızınız ve ort. tüketim bilgilerinizi paylaşır mısınız?Ben 1.2 düşünüyorum ama Aracı test etmem mümkün olmadı,bayide  yok çünkü.Hem tüketim hem de performans açısından bazı şüphelerim var o yüzden soruyorum,Şimdiden çok teşekkür ederim...

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin59;509378
Sabri Acar Bey'e bir sorum olacak müsade ederse.Aracınız 1.2 mi 1.4 mü acaba? İstanbul şartlarında uzun süreli ort. hızınız ve ort. tüketim bilgilerinizi paylaşır mısınız?Ben 1.2 düşünüyorum ama Aracı test etmem mümkün olmadı,bayide  yok çünkü.Hem tüketim hem de performans açısından bazı şüphelerim var o yüzden soruyorum,Şimdiden çok teşekkür ederim...

Benim aracım 1.2 DSG. Bugün işe aracımla gelmedim, yani araç yanımda değil. O yüzden ort. hız ve tüketim değerlerini ancak yarın bakıp yazabilirim. Fakat size yardımcı olursa şöyle bir bilgi verebilirim. Aracı aldığımdan beri aldığım benzin ve km'leri not ediyorum.
En son benzin alırken not etmiştim. O güne kadar 3 depo benzin ile 1520 km yol yapmışım. 3 depo benzine de toplam 580 TL vermişim. Litre olarak ta 134 lt ediyor. Bu hesapla 100 km'de ort. yakıt tüketimi 8.8 lt ve 38 TL yapıyor. Umarım yardımcı olmuştur.