škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 Octavia A7 ön sis far led uygulaması...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar octaviamın ön sis farlarını bu led ampülleri takmak istiyorum acaba arıza yakarmı yakarsa vag com codlamasında yardım edermisiniz.
http://tr.aliexpress.com/store/product/2015-Newest-H8-H11-6000K-Xenon-Ultima-Birne-Lampe-12V-30V-75w-PGJ19-2-coche-moto/136168_32258149725.html

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrsln;500700
arkadaşlar octaviamın ön sis farlarını bu led ampülleri takmak istiyorum acaba arıza yakarmı yakarsa vag com codlamasında yardım edermisiniz.
http://tr.aliexpress.com/store/product/2015-Newest-H8-H11-6000K-Xenon-Ultima-Birne-Lampe-12V-30V-75w-PGJ19-2-coche-moto/136168_32258149725.html
Octavia'da yakar mı emin değilim, benim Superb'de yakmıştı. Direnç bağlayarak çözüm bulmuştuk. Ancak ilk Ankara-İstanbul seyehatimde pişman oldum yaptığım işten, görüş tamamen kayboluyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LED uyguladığında gerçek işlevin görmeyen sadece süs amaçlı sis farın olacak, başka bir arkadaş daha pişman olup tekrar orjinale dönüş yapmıştı

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
led değil de, 3000K xenon olsa hem görüntü hem siste görüş perf ı olarak süper olur. Tabii sisler için bu kelvin de xenon bulmak bir hayli zor

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Karşıdakinin gözünü aldığını unutmayın, gece karşıdan gelen araç bakamıyor bu sonradan takılan xenonlara maalesef, sürücünün gözü kamaşıyor. Benim tasvip ettiğim bir şey değildir, ama araç sizin aracınız karar sizin kararınız :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Iide sis farindan bahsediyoruz. Sirekli sisler acik gezenler icin bisi diyemem ama yagisli ve sisli havada kullanim icin bir olumsuzluk yapacagini sanmiyorum

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;500811
Iide sis farindan bahsediyoruz. Sirekli sisler acik gezenler icin bisi diyemem ama yagisli ve sisli havada kullanim icin bir olumsuzluk yapacagini sanmiyorum
Can ben araçtaki tüm aydınlatmaları lede çevirdiğim için sisleri de led yaptım, buna gündüz farı da dahil. Sürekli sis açık gezmiyorum ben de dediğin gibi. Ancak sisli havada kesinlikle bir işe yaramıyor. İstanbul'dan Ankara'ya gelirken otobanda bir anda sis bastırdı, sisleri açtım ama fayda etmedi. Hızımı yer yer 50 km./saate kadar düşürmek zorunda kaldım.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ender iste o yuzden dedim ben led yerine xenon diye :)

Bahsettigim k degeri zaten siste gorus icin. 3k orj sis farinda kullanilan renge cok yakin. uygun ampul tipini bulursam ben de taktirmayi dusunuyorum.

Ama dedigin gibi baska turlu led olsun veya yuksek K degerli xenon olsun siste burnunun dibini gostermez

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abstraction;500805
Karşıdakinin gözünü aldığını unutmayın, gece karşıdan gelen araç bakamıyor bu sonradan takılan xenonlara maalesef, sürücünün gözü kamaşıyor. Benim tasvip ettiğim bir şey değildir, ama araç sizin aracınız karar sizin kararınız :)

çok açık konuşayım karşıdan gelenin sonradan takılma farları gözümü alırsa güzel bir küfür kayıyorum ben... :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;500856
Ender iste o yuzden dedim ben led yerine xenon diye :)

Bahsettigim k degeri zaten siste gorus icin. 3k orj sis farinda kullanilan renge cok yakin. uygun ampul tipini bulursam ben de taktirmayi dusunuyorum.

Ama dedigin gibi baska turlu led olsun veya yuksek K degerli xenon olsun siste burnunun dibini gostermez
Bulursan bana da haber verirsen sevinirim. Bolu Dağı geçişleri hep zulüm olacak yoksa.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sise takılan xenonların corner fonksiyonu yüzünden ampul kestiğini hatırlatmak isterim abilerim

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sislere 3 bulamadığım için 4,3k zenon taktım, renk olarak halogenden bir tık daha beyaz.40 yılda bir yandığından 8 senedir sağlam.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)