škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia orjinal ön park sensörü # yüncüler farkıyla #

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;516681
Surekli devrede kalsa ne olur ki? Sesini kapatiriz kontak acik oldugu surece acik kalir. Iste acaba ozellikle uzun yollarda saatlerce acik kalirsa birsey olur mu?

Sesi kısınca ne işe yarayacak sensör?

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;516688
Sesi kısınca ne işe yarayacak sensör?

Dur kalk trafikte sürekli sensör sesi rahatsız etmemesi için kapatılabilmeli. Dar alanlarda manevra için aktif edilebilmeli. Zaten orjinal ön park sensörü olan araçlarda da böyledir.
Asıl konuşukması gereken neden bunu tek bir sevis takabiliyor. Neden tüm yetkili servislerde bu işlem yapılamıyor??

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tuny;516692
Dur kalk trafikte sürekli sensör sesi rahatsız etmemesi için kapatılabilmeli. Dar alanlarda manevra için aktif edilebilmeli. Zaten orjinal ön park sensörü olan araçlarda da böyledir.
Asıl konuşukması gereken neden bunu tek bir sevis takabiliyor. Neden tüm yetkili servislerde bu işlem yapılamıyor??

Ben mevzuyu anladım da siz anlamamışsınız muhtemelen. Hocamın bahsettiği mevzu dışarıdan ops sistemi olmayan orta halli arka park sensörü alıp ön tarafa taktırıp sesini de kapattırmayı düşünüyo

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;516693
Ben mevzuyu anladım da siz anlamamışsınız muhtemelen. Hocamın bahsettiği mevzu dışarıdan ops sistemi olmayan orta halli arka park sensörü alıp ön tarafa taktırıp sesini de kapattırmayı düşünüyo

Pardon yanlış anlamışım. O zaman digital göstergeli olanlardan alıp sesini kapattırmak mantıklı olur. Öndeki cisim yada nesneye ne kadar yaklaştığını o ekran vasıtasıyla görebilir.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen abi ses onemli degil dijital bir gosterge olsun tamam. Ama simdi asil soru bu aletler uzun sureli calismalara dayanabilir mi?

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostum piyasada 150 tlden başlayan fiyatlar şekılde takabılırsın. Taktıracagın sistem elektrik hattına kacak hatla takılacagı için garantı dısı kalma rıskın mevcut gıcık bır servıs danısmanına denk gelirsen. Tabıkı orjınalı gibi dayanıklı olmayacak omru senın kullanımına gore degısır.  Arabayı basınclı auyla yıkarken bıle bozabılıraın. Swrvislere sor yan urun takan servisler mevcuttur. Uyarı ekranı mavı 2-3inç mavi şeritli aracın sol kelebrk cam havalandırmanın üzerinde yapıstırmalı takılır. Ses olayını mını bir anahtar ıle hallederler kolay iş. Ama çakma oldugu heryerden sırıtır.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Garanti isin icine girecekse hic bulasmam. 2bin verip +3sene garanti aldim. Ne yapalim kaderimse cekerim:)

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;516973
Garanti isin icine girecekse hic bulasmam. 2bin verip +3sene garanti aldim. Ne yapalim kaderimse cekerim:)

Aslında araclarımızı götürdüğümüz yetkili servislerin sorumlularıyla görüşmekiyiz. İstanbulda da bunu takabilecek servisler olmalı...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;516973

Keşke 2bin verip garanti alacağınıza 700 verip ön park sensörü ekletseydiniz bi iş görürdü en azından [emoji23][emoji2]

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;516981
Keşke 2bin verip garanti alacağınıza 700 verip ön park sensörü ekletseydiniz bi iş görürdü en azından [emoji23][emoji2]

Hocam araba mi var ki? eski arabayi satmistim hazirda olani aldim o da mersin de buldum ne yapalim. Insallah bi sonrakinde olur:ok:

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;516992
Hocam araba mi var ki? eski arabayi satmistim hazirda olani aldim o da mersin de buldum ne yapalim. Insallah bi sonrakinde olur:ok:

İnşallah hocam :)

Çevrimdışı pumperking

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Trabzondaki usta ben yapmam dedi.yanlış bişi yaparız vs... Pek inanasım gelmedi açıkçası.kaza yapmış araçları nasıl tamir ediyorlar peki?

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu ön park sensörü için yüce otoyla irtibata geçip detaylı bilgi almıştım ve yüce otoyla aramızda geçen diylogta lendilerine Yüncülerin ön park sensörünü takabildiğini neden diğer yetkili servislerin bu uygulamayı yapamadığını sordum. Kendilerinden aldığım cevapta bu uygulamayı yüncülerin değil hemen yanında olan başka bir elektronik firmasının yaptığını ve bu uygulama sonrası araca dışarıdan müdahale olduğu için garanti kapsamı dışında kalacağını söylediler. Ben de kendilerine aracı ilk alırken opsiyonel olarak bu donanımı seçebildiğimizi neden sonradan takılması durumunda garanti dışı kaldığını sordum. Ön park sensörlü olarak sipariş edilen araçlarda elektrik ve elektronik donanımın farklı olduğu, ön park sensörü olan araçlarla olmayan araçların elektrik tesisatının komple farklı olduğunu söylediler.
Garanti süresi dolunca yine de bunu yaptırmayı düşünmüyor değilim gerçekten ihtiyac...

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yüce otoya ne danışırsanız garanti dışı kalır diyor, çeki demiri için bile dışarıda takarsan garanti bozulur diyor, kendi takarsa bozulmuyormuş

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;532680
Yüce otoya ne danışırsanız garanti dışı kalır diyor, çeki demiri için bile dışarıda takarsan garanti bozulur diyor, kendi takarsa bozulmuyormuş

Tamam ama kendisi de takmıyor ki...