škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fiat otomobillerinin reklam filmleri hakkında..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En son çıkan reklamı görmüşsünüzdür.Ne güzel gurur verici bir reklam bana göre..Öncesinde şu reklamı bir izleyin..Böyle bir reklamı skoda yapsa ne hoş olurdu değil mi? :)

http://www.dailymotion.com/video/x6a45a_fiat-reklam_lifestyle

İşte en beğendiğim fiat'ın reklam filmi..

http://www.dailymotion.com/video/xaweoe_fiat-driven-by-the-future-bigumiguc_auto

Tebrik ediyorum bu reklamı akıl edeni, çekeni, tasarlayanı..Çok mantıklı..Fiat sahibi olsam ve de fanatiği olsam tüylerim diken diken olurdu.Kaldı ki şimdi bile tüylerimi diken diken ediyor..

Satışlarına etki edermi bilmiyorum ama şu an satışları hiçte fena değil..

Driven by the future,..Güzel slogan..

Ha birde şu film çok hoş :) http://www.dailymotion.com/video/xawpzz_fiat-tempra-babam-diyor-ki_auto
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi fiat sahibi olarak gururlandım:D:DBiz puntoyu aldığımızda bayi ellerinde bravo bulunmadığını her gelenin satıldığını söylemişti...
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2009, 21:02:55 Gönderen: dgn »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiat ince düşünüyor ama güzel reklam yapıyor genelde diğer firmalar özellikle vw grubu kendis arasında çekişme reklamları yapıyor anlamış değilim..

Senin reklamın bu ama gökhan abi :D

http://www.dailymotion.com/video/x7tkzv_subaru-wrx-sti-funny-ad-pigeon_fun

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;45419
Fiat ince düşünüyor ama güzel reklam yapıyor genelde diğer firmalar özellikle vw grubu kendis arasında çekişme reklamları yapıyor anlamış değilim..

Senin reklamın bu ama gökhan abi :D

http://www.dailymotion.com/video/x7tkzv_subaru-wrx-sti-funny-ad-pigeon_fun

Süper :D Araba ve renk...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
onlar Fiat, pazarda çok payları var...

İşletmecilikde onlar Prof. ise, Yüce asistan falandır...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;45477
onlar Fiat, pazarda çok payları var...

İşletmecilikde onlar Prof. ise, Yüce asistan falandır...

Mesela fabrika olarakta üretim teknolojileri çok ileride..Reno fabrikası bile onlardan geridedir..

Birde ürettikleri otomobillerde montaj hattındaki sistemi geliştirseler.Her parçanın montaj vidalarını görmekten nefret ediyorum..VW falan nasıl yapmışsa ortalıkta hiç vida vs görünmüyor..

Yüce oto adam olaydı.... Çelik motor bile KIA 'yı zirveye çıkarttı.Sorento TR'deki en iyi pazarlama başarılarından birisidir. Eskiden kim derdiki KIA otomobil üretip satacak ve TR pazarında 2. eli kıymetlenecek..
Hatırlarsınız, bir ara 2.el otomobilleri sıfırın çok az altında satıyorlardı.Millet çok aldı sorentolardan..Hepsi iyi pazarlama stratejileri ile olur.Reklam ve pazarlama..

Tabi yüce satmak istiyormu fazladan..Ona bakmak lazım..:) Belliki elindeki satış onlara yetiyor.Görünüyorki eskiye göre yollarda çok skoda var.Bunda bizlerin emeğide var bence..Böyle fanatik kulüplerin ve internetin bileşimindeki sinerji.....:hanz: Çok açıldım yeeter :kiki:

Alıntı yapılan: ahmettatlı;45484
babam öyle diyo

Reklamı izledim o yılları hatırladım :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
bizim emeğimiz elbette var ama ne b.kuna var bilmiyorum... babamın oğlunun değil bişeyin değil, nolduda sevdik bu markayı bu kadar bilemedim.

KIA nın distribütorünü atlamayalım, ANADOLU GRUBU'dur... ezer geçer Yüceyi falan. Anadolu'nun iştiraklerini görseniz ne devler var.

Herneysede, Fiatın üretim teknolojisinin çok gelişmiş ve seri olmasının sebebi fiyatlar artarken, artırmaksızın maliyetleri düşük tutabilecek teknolojiye sahip olması, aslında birazda kaliteden çalması ile gerçekleşiyor. Hitap ettiği pazar geniş. Ürettiği malı üretmek basit, ucuz. Somut malzemeden çok, ucuz olan düşünce var :)

yani vidaların gözükmesi ve sert plastik olması oraya yansıyor, VW de bu vidaların gözükmeyip kaliteli malzeme kullanılmasıda haliyle fiyatlarına, haliyle Fiat'a göre daha az otomobil satmasına ve örneğin TR de yatırım yapmamasına ve TR vatandaşının ucuza VW ye binememesine....................... :D çok uzadı
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2009, 23:46:18 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı DeNNis

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
en çok hoşuma giden fiat reklamı bebekli olan

http://www.dailymotion.com/video/x83erm_fiat-linea_shortfilms
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2009, 23:55:32 Gönderen: DeNNis »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;45491
bizim emeğimiz elbette var ama ne b.kuna var bilmiyorum... babamın oğlunun değil bişeyin değil, nolduda sevdik bu markayı bu kadar bilemedim.

KIA nın distribütorünü atlamayalım, ANADOLU GRUBU'dur... ezer geçer Yüceyi falan. Anadolu'nun iştiraklerini görseniz ne devler var.

Herneysede, Fiatın üretim teknolojisinin çok gelişmiş ve seri olmasının sebebi fiyatlar artarken, artırmaksızın maliyetleri düşük tutabilecek teknolojiye sahip olması, aslında birazda kaliteden çalması ile gerçekleşiyor. Hitap ettiği pazar geniş. Ürettiği malı üretmek basit, ucuz. Somut malzemeden çok, ucuz olan düşünce var :)

yani vidaların gözükmesi ve sert plastik olması oraya yansıyor, VW de bu vidaların gözükmeyip kaliteli malzeme kullanılmasıda haliyle fiyatlarına, haliyle Fiat'a göre daha az otomobil satmasına ve örneğin TR de yatırım yapmamasına ve TR vatandaşının ucuza VW ye binememesine....................... :D çok uzadı

VW gruptada var ucuz mal = Skoda..

Bakarsanız ki fiat'ın uygun segmentteki aracı ile skoda'da eşdeğer modeller alınabiliyor.Belki bazı zamanlarda fiat daha ucuza satabiliyor.

Asıl önemli olan üretim maliyetlerini en aza indirgemek+tüketiciyi psikolojik bir kalite süsü veren malzeme kullanmak+bazı önemli parçaları sorunsuz bir malzeme ile üretmek..

Otomotiv çok kapsamlı konu zira..Çok konuşulur.Çokta yorum yaparız.Çok bilinmeyenli denklem gibidir.Mavi yakalı personelin fabrikadaki çalışma saatlerinden, fabrika düzenine kadar , akıla gelmeyecek şeylerin hesabı yapılır..Belliki o görünen vida üretim süresini kısaltmaktadır.Montaj hatttında ön konsolun takılması dahi 2 personel tarafından yapılıyor.Ne kadar basit montaj o kadar verimli üretim oluveriyor..

Otomotiv güzel sektör.Bu sektörde iyi bir yerde fiat..İş garantisi olarak reno iyidir bunuda belirteyim :ok: Bursa'da yaşayanlar bilir genelde bu durumu ..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DeNNis;45498
en çok hoşuma giden fiat reklamı bebekli olan

http://www.dailymotion.com/video/x83erm_fiat-linea_shortfilms

Fiat'çılar var forumda..Neden yazmıyorlar derken Deniz yazdı bişeyler :)

Bu arada güzel reklammış bu da:ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;45505
Skoda'nın ucuz olduğuna katılmıyorum.

2004 yılında FabiaI' leri 19.000 TL 'ye satarken çoğu uygun fiyatlı otomobilde bu fiyata satılıyordu..O zamanlar ucuzdu bence..

Şimdi ise Skodanın ucuz otomobil imajını silmek için fiyatları arttıracağını duymuştım..

Şu an için fabia, roomster hatta octavia'da pahalı..evet doğru..

SuperB ise uygun fiyatlı..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
işte pazara girebilmek için ucuzdan dalış, baktı az-çok yeri tuttu ispatladı kendini, talep esnekliğide zaten düşük, vııjt fiyatlar yoharı :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bide fiatta şu var indirim yapıyorlar.Zamanında vw fiyat almak için gitmiştik bi sigara parası indirmediler zira skodada öyle seatta öyle fiyat indirmiyorlar.Fiatta neler dönüyosa 28 lik arabayı 23 alanlar var indirimle...