škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skodadop sitesinden ürün alma

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Arkadaşlar merhaba. Araba gelmeden aksesuar almaya devam ediyorum :)
skodadop.com sitesinden ön ızgara kromu, bagaj kromu, difüzör, marşpiyer ve çöp kutusu olmak üzere 5 adet ürün sipariş ettim. Ürünler 13. günde elime ulaştı. Ürünlerin aldığım zamanda toplam tutarı yaklaşık 290 dolar tuttu. (Ürünler çek kronu üzerinden hesaplanıyor ve dolar olarak ödeniyor. Ben ürünleri aldığım sırada dolar 2,50 TL civarındaydı. Dolar kuru yükseldiği için ürün fiyatı artmamış bugün aynı ürünler için 266 Dolar ödemeniz gerekecek)
Aldığım ürünlerin fiyatı 75 eurodan fazla olduğu için %18 oranında günrük vergisi ödedim. Damga vergisi, gümrük vergisi ve gümrüğe sevk bedeli olmak üzere toplam 133,6 TL vergi ödedim.
Ürünler adresime geldi ve belirlenen vergiyi de kargoyu getiren görevliye nakit olarak ödedim. Bu nedenle hiç uğraşmadan ürünlerime kavuşmuş oldum.
Almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim. Sitenin güvenilir olduğu tarafım ve forumdaki benden başka birkaç arkadaş tarafından teyit edilmiştir.
Sıra geldi aracın kendisine :) bi an önce gelse de aksesuarları taksam :)
Herkese iyi forumlar dilerim...
Edit: Kargo ücreti olarak hepsi için 33 dolar ödedim. Ürünleri tek tek almak yerine toplu olarak alırsanız kargo ücreti daha makul seviyede oluyor. Ayrıca kargo ücretinin ne kadar tutacağını ürünü sepete attıktan sonra hesaplatabiliyorsunuz. Tek tek aldığınızda vergi ödemiyorsunuz ama kargo ücretini fazla ödüyorsunuz, toplu alınca da kargo ücreti az oluyor fakat vergi ödüyorsunuz. Her iki durumda da aynı miktarda para ödüyorsunuz. Ben vergi ödeyerek param devletime yarasın istedim karar sizin :)
« Son Düzenleme: 12 Mart 2015, 12:39:48 Gönderen: vatan38mekan06 »

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Artık parçalar takıldıktan sonraki fotoları bekliyoruz şimdiden güle güle kullanın

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cok tesekkurler paylastiginiz bilgiler icin benimde kafamda tilkiler dolanmaya basladi. Mk1 icin neler var bakalim.

Gule gule kullanin.

Çevrimdışı Sertel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar

bu gün bende bir sipariş yaprım. Gelince tekrar bilgi geçerim burdan.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mk1 calismiyolarmis. Unuttular dedeyi. Hey gidi heyy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;502047
Mk1 calismiyolarmis. Unuttular dedeyi. Hey gidi heyy

:) canınız sağolsun

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde siparişim Türkiye'ye geldi, şuan Lüleburgaz'a yola çıktı olarak gözüküyor :)
Normal şartlarda arabanın gelmesi lazım bu hafta
Ama Edirne bayisi beni aradı ve aracın Nisan'ın 1. Haftasında geleceğini söyledi...
Ben şok oldum tabi!!!!!
2 ayı geçik süredir arabayı beklerken 1 ay uzaması adamı deli etti doğrusu !! Böyle iş olmaz olsun, bayiden soğudum zaten .....
Bende piona black ızgara çerçevesi sipariş ettim. Gümrük vergisi falan 3.60 tl yazıyor, rakamı görünce gülümsedim adeta :D
Bakalım araba 1 ay sonra gelicek yeni ürünlere bakmaya başladım :( .... !!!!!!!!!!!

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furki;502070
Benimde siparişim Türkiye'ye geldi, şuan Lüleburgaz'a yola çıktı olarak gözüküyor :)
Normal şartlarda arabanın gelmesi lazım bu hafta
Ama Edirne bayisi beni aradı ve aracın Nisan'ın 1. Haftasında geleceğini söyledi...
Ben şok oldum tabi!!!!!
2 ayı geçik süredir arabayı beklerken 1 ay uzaması adamı deli etti doğrusu !! Böyle iş olmaz olsun, bayiden soğudum zaten .....
Bende piona black ızgara çerçevesi sipariş ettim. Gümrük vergisi falan 3.60 tl yazıyor, rakamı görünce gülümsedim adeta :D
Bakalım araba 1 ay sonra gelicek yeni ürünlere bakmaya başladım :( .... !!!!!!!!!!!

Senin siparişin 75 eurodan daha kıymetli olabileceğinden şüphelenmişler ve gümrüğe sevk etmişler. Ancak 75 euronun altında olduğunu anlayınca gümrük vergisi tahakkuk ettirilmeden gümrükten çıkmış. 3.60 TL nin 3 TL si gümrüğe sevk bedeli, 0.6 TL si ise damga vergisi. Araba da gelir takma kafana ben de nisanın 15 inden sonra alacam

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;502083
Senin siparişin 75 eurodan daha kıymetli olabileceğinden şüphelenmişler ve gümrüğe sevk etmişler. Ancak 75 euronun altında olduğunu anlayınca gümrük vergisi tahakkuk ettirilmeden gümrükten çıkmış. 3.60 TL nin 3 TL si gümrüğe sevk bedeli, 0.6 TL si ise damga vergisi. Araba da gelir takma kafana ben de nisanın 15 inden sonra alacam

Aynen öyle oldu
Nasıl takma ya, 2 aydır bekliyorum zaten :(

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
okadar uzun sürdüyse gidip ilgilenin yada telefon edin, uzun sürmemeliydi

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende deneme amaçlı bir parça istedim skodadoptan yanlışlıkla pis israile gitmiş hemde hükümlü mahkumlar diye bir ceza evine andreyle görüştüm tekrar kargoladı bakalım ne zaman elimde olacak merak ediyorum.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;501977

Arkadaşlar merhaba. Araba gelmeden aksesuar almaya devam ediyorum :)
skodadop.com sitesinden ön ızgara kromu, bagaj kromu, difüzör, marşpiyer ve çöp kutusu olmak üzere 5 adet ürün sipariş ettim. Ürünler 13. günde elime ulaştı. Ürünlerin aldığım zamanda toplam tutarı yaklaşık 290 dolar tuttu. (Ürünler çek kronu üzerinden hesaplanıyor ve dolar olarak ödeniyor. Ben ürünleri aldığım sırada dolar 2,50 TL civarındaydı. Dolar kuru yükseldiği için ürün fiyatı artmamış bugün aynı ürünler için 266 Dolar ödemeniz gerekecek)
Aldığım ürünlerin fiyatı 75 eurodan fazla olduğu için %18 oranında günrük vergisi ödedim. Damga vergisi, gümrük vergisi ve gümrüğe sevk bedeli olmak üzere toplam 133,6 TL vergi ödedim.
Ürünler adresime geldi ve belirlenen vergiyi de kargoyu getiren görevliye nakit olarak ödedim. Bu nedenle hiç uğraşmadan ürünlerime kavuşmuş oldum.
Almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim. Sitenin güvenilir olduğu tarafım ve forumdaki benden başka birkaç arkadaş tarafından teyit edilmiştir.
Sıra geldi aracın kendisine :) bi an önce gelse de aksesuarları taksam :)
Herkese iyi forumlar dilerim...
Edit: Kargo ücreti olarak hepsi için 33 dolar ödedim. Ürünleri tek tek almak yerine toplu olarak alırsanız kargo ücreti daha makul seviyede oluyor. Ayrıca kargo ücretinin ne kadar tutacağını ürünü sepete attıktan sonra hesaplatabiliyorsunuz. Tek tek aldığınızda vergi ödemiyorsunuz ama kargo ücretini fazla ödüyorsunuz, toplu alınca da kargo ücreti az oluyor fakat vergi ödüyorsunuz. Her iki durumda da aynı miktarda para ödüyorsunuz. Ben vergi ödeyerek param devletime yarasın istedim karar sizin :)

Hangi kargo ile ürün elinize geçti ptt kargo ile mi?

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
peki korgo yu nereden hangi linkten takip ettiniz birde ptt teden sizi aradılar mı? malum aldığım kargo yanlış yere yollanmıştı tekrar yanlışlık olur diye korkuyorum.

Ben alttaki linkten bakıyorum kargo gözükmüyor.
http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta_yeniweb221214.php

ama alttaki çek postasından bakıyorum hedef ülkeye gönderildi diyor.
https://www.postaonline.cz/trackandtrace/-/zasilka/cislo?parcelnumbers=rr959948939cz

şimdi kargomun nerede olduğunu nasıl öğreneceğim.