škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skodadop sitesinden ürün alma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben ilk linkte verdiğiniz ptt adresinden kargomu takip ettim. Kargom daha çek cumhuriyetinden çıkmadan önce dahi görebiliyordum. Sizinkini ikinci kez gönderdikleri için takipsiz olarak göndermiş olabilirler. (Takipsiz kargo daha ucuz olduğu için)
Kargom Türkiyeye girdikten sonra da bana herhangi bir tebligat gelmedi. Direk olarak ürün geldi. Tebligat gelme meselesi gümrük vergisi tahakkuk ettirilip ettirilmemesi ihtilaflı kargolarda oluyor. Örneğin 75 eurodan daha fazla değere sahip ürünlere gümrük vergisi uygulanırken, bu miktarın altındakilere uygulanmıyor. Paketin üzerindeki miktar 75 eurodan az görünmesine rağmen gümrük memuru 75 eurodan daha değerli olduğunu düşünerek gümrüğe sevk ederse ancak bu durumda ürün gümrükte tutulur, size tebligat gönderilir ve ürünün değerini ispatlamanız istenir.
Benim kargo zaten 75 euronun çok üzerinde olduğu için vergi ödeyeceğim kesindi ve vergiyi kargoyu getiren görevliye ödedim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;502658
Ben ilk linkte verdiğiniz ptt adresinden kargomu takip ettim. Kargom daha çek cumhuriyetinden çıkmadan önce dahi görebiliyordum. Sizinkini ikinci kez gönderdikleri için takipsiz olarak göndermiş olabilirler. (Takipsiz kargo daha ucuz olduğu için)
Kargom Türkiyeye girdikten sonra da bana herhangi bir tebligat gelmedi. Direk olarak ürün geldi. Tebligat gelme meselesi gümrük vergisi tahakkuk ettirilip ettirilmemesi ihtilaflı kargolarda oluyor. Örneğin 75 eurodan daha fazla değere sahip ürünlere gümrük vergisi uygulanırken, bu miktarın altındakilere uygulanmıyor. Paketin üzerindeki miktar 75 eurodan az görünmesine rağmen gümrük memuru 75 eurodan daha değerli olduğunu düşünerek gümrüğe sevk ederse ancak bu durumda ürün gümrükte tutulur, size tebligat gönderilir ve ürünün değerini ispatlamanız istenir.
Benim kargo zaten 75 euronun çok üzerinde olduğu için vergi ödeyeceğim kesindi ve vergiyi kargoyu getiren görevliye ödedim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sağol teşekkürler

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün siyah ızgara çerçevesi ürünü elime ulaştı. Ben metal tarzı bekliyodum fakat plastik gibi birşey çıktı :O
Sizce normal mi ? Acaba sırıtırmı takınca ? Veya kopma, kırılma gibi bir durum olabilir mi

Çevrimdışı octavia_lakeview

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;501977

Arkadaşlar merhaba. Araba gelmeden aksesuar almaya devam ediyorum :)
skodadop.com sitesinden ön ızgara kromu, bagaj kromu, difüzör, marşpiyer ve çöp kutusu olmak üzere 5 adet ürün sipariş ettim. Ürünler 13. günde elime ulaştı. Ürünlerin aldığım zamanda toplam tutarı yaklaşık 290 dolar tuttu. (Ürünler çek kronu üzerinden hesaplanıyor ve dolar olarak ödeniyor. Ben ürünleri aldığım sırada dolar 2,50 TL civarındaydı. Dolar kuru yükseldiği için ürün fiyatı artmamış bugün aynı ürünler için 266 Dolar ödemeniz gerekecek)
Aldığım ürünlerin fiyatı 75 eurodan fazla olduğu için %18 oranında günrük vergisi ödedim. Damga vergisi, gümrük vergisi ve gümrüğe sevk bedeli olmak üzere toplam 133,6 TL vergi ödedim.
Ürünler adresime geldi ve belirlenen vergiyi de kargoyu getiren görevliye nakit olarak ödedim. Bu nedenle hiç uğraşmadan ürünlerime kavuşmuş oldum.
Almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim. Sitenin güvenilir olduğu tarafım ve forumdaki benden başka birkaç arkadaş tarafından teyit edilmiştir.
Sıra geldi aracın kendisine :) bi an önce gelse de aksesuarları taksam :)
Herkese iyi forumlar dilerim...
Edit: Kargo ücreti olarak hepsi için 33 dolar ödedim. Ürünleri tek tek almak yerine toplu olarak alırsanız kargo ücreti daha makul seviyede oluyor. Ayrıca kargo ücretinin ne kadar tutacağını ürünü sepete attıktan sonra hesaplatabiliyorsunuz. Tek tek aldığınızda vergi ödemiyorsunuz ama kargo ücretini fazla ödüyorsunuz, toplu alınca da kargo ücreti az oluyor fakat vergi ödüyorsunuz. Her iki durumda da aynı miktarda para ödüyorsunuz. Ben vergi ödeyerek param devletime yarasın istedim karar sizin :)

merabalar.bende sizin gibi bu ürünlerden almayı düşünüyorum.ancak sormak istediğim şey örneğin difüzor ve diğerlerinin montajını kendimiz yapabilirmiyiz.yapıştırma yada vidalama gibi basit olaylarmı yoksa daha komplex ve servis tarafından yapılması gerekenleri varmı.birde toplamda her şey dahil ne kadar ödediniz.şimdiden cevabınız için teşekkürler

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım henüz gelmedi ama ben serviste yaptırmayı düşünüyorum. Saydığım 5 ürün için kargo dahil 320$ ve 133 TL vergi ödedim.

Çevrimdışı octavia_lakeview

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;502826
Benim aracım henüz gelmedi ama ben serviste yaptırmayı düşünüyorum. Saydığım 5 ürün için kargo dahil 320$ ve 133 TL vergi ödedim.

servisten alsak yaptırsak o zaman arada uçuk bir fark olmayacakmı?çünkü dediğiniz fiyat sanırım servisin fiyatlarına yakın

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
100-150 TL daha uygun oluyor. Ama serviste montaj için de ücret alırlarsa aynı fiyata denk gelebilir

Çevrimdışı Sertel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertel;501982
Selamlar

bu gün bende bir sipariş yaprım. Gelince tekrar bilgi geçerim burdan.

Selamlar

ürünler elime geçti. herhangi bir sorun yaşamadım. siteden başka şeyler almayı planlıyorum.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;503065
100-150 TL daha uygun oluyor. Ama serviste montaj için de ücret alırlarsa aynı fiyata denk gelebilir

Sizin araba geldi mi?

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Önümüzdeki hafta gelecekmiş ama ben 20 gün sonra ancak teslim alabilirim

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;505085
Önümüzdeki hafta gelecekmiş ama ben 20 gün sonra ancak teslim alabilirim

Bizimde 10 Nisan'da gelcekmiş ama gelişi 20 günü bulur :D

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
skodadop tan alış veriş yapan arkadaşlar 2 parça ürün sipariş vermek istiyorum. ürünler+kargo-5080.00 kc tutuyor. 205 dolar.  spoiler ve kapı koruma (plastik). nekadar vergi öderim? yakın zaman da alış veriş yapan varmı? sıkıntı varmı..

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 0ngelman;523816
skodadop tan alış veriş yapan arkadaşlar 2 parça ürün sipariş vermek istiyorum. ürünler+kargo-5080.00 kc tutuyor. 205 dolar.  spoiler ve kapı koruma (plastik). nekadar vergi öderim? yakın zaman da alış veriş yapan varmı? sıkıntı varmı..

Rakamın üstüne %20 ekleyin

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 3yuq

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arakadaşlar ben de skodadop tan alışveriş yapacağım site Sağlam'ı a7ön tampon crom çıtasını ce cam üst crom çıtalarını almak istiyorum bide bu para birimini hiç anlamadım yardımcı olursanız sevinirim