škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda rapid spaceback 1.2 mpi jant önerisi

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar bugün rapid spaceback 1.2 mpi ambition alarak aranıza katıldım. Aracım boş donanım olduğu için çelik jant yok. Lastikleri 185/60 R 15 olarak görünüyo. Jant satan sitelere bakıyom; bijon aralığı felan yazıyo. Hangi ebatlarda jantlara bakmalıyım. Bu konusa bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse çok sevinirim. Cevaplar için teşekkürler.

Çevrimdışı scorpion

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BARADA;502622
Selam arkadaşlar bugün rapid spaceback 1.2 mpi ambition alarak aranıza katıldım. Aracım boş donanım olduğu için çelik jant yok. Lastikleri 185/60 R 15 olarak görünüyo. Jant satan sitelere bakıyom; bijon aralığı felan yazıyo. Hangi ebatlarda jantlara bakmalıyım. Bu konusa bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse çok sevinirim. Cevaplar için teşekkürler.

Selamlar aracın bijon aralığı 5*100 bu aralıkta eğer lastikleri değiştirmek istemiyorsanız 15 inch jant bakmalısınız.
 Yok jantları 16 yapmak istiyorsanız 5*100 16 jant 215/45/16 lastik almalısınız.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1
205 50 16 da olur.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yok hocam lastikler duracak. 15 inş taktırmak istiyorum. 5x100 dediler bikaç lastikçi ve bayi aradım. Önereceğiniz marka model varmı. Skodanın sitesindeki 17'' Ray jantlar var ona benzer 15lik bulmak istiyorum ama; gönlümüze göre bulamadık henüz

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
17" uzerindeki modeli begenip 15" ini alirsaniz taktiginizda o kadar guzel durmadigini farkedersiniz. Rapidin varsa 15" celik janti orjinal onlari ikinci el arastirin derim. Ya da kendi basina 15" guzel olan bir jant bulmanizi tavsiye ederim ;)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen git bi cantciya secenekleri incele. Netten gorundugu gibi olmuyor canli gormek lazim. Ben mesela dort senedir bakiyorum, bakiyorum sonra cant kapaklarimdan daha guzelini bulamiyorum.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid e 16'' den küçük jant için verilen paraya yazık olur, kapaklı kullanın, daha iyi.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabada şu an bridgestone lastikler var. Uğultu yapıyo biraz. Lastikleri satsam; 16" lastik + jant takım halinde alsam daha mantıklı o zaman. Öneriniz varmı

Çevrimdışı impossible

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba bende 1 ay önce rapidime jant taktırdırdım 5×100 - 15" ebatında vw passat cc jantlarından çokta güzel oldu forumda Benim Arabam kısmınadan Bende burdayım başlığı ile resimlerine bakabilirsiniz.     (impossible )
« Son Düzenleme: 18 Mart 2015, 20:13:36 Gönderen: impossible »

Çevrimdışı yusufkiymazaslan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Replika Jetta jantı gayet hoş oluyor 15-16-17 her ebadı var tavsiye ederim.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 için fazla büyük ebatlara çıkmamak performans için sağlıklı olur.
Ancak rapidin kasası büyük olduğundan biraz ufak kalır. Ya görünüş ya performans. Tercih sizin.
Şahsen ekonomi ve performans olarak bakıyorum olayı.

Çevrimdışı fore83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Blacksea

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında 15'' gayet güzel durmuş, bence daha büyük janta gerek yok 1.2 aracı yorar.
« Son Düzenleme: 19 Mart 2015, 15:53:21 Gönderen: Blacksea »

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2-3 gündür baya bi araştırdım, en sonunda aşağıdaki janta karar verdim. Aracım beyaz, camları koyu filmli, ps de denedik, yakışacağını düşünüyorum, umarım güzel olur:)
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-ipekyolu-lastik-alman-mam-e2-black-polish-jant-203716808/detay