škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 tsi optimal ?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nihatmert

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 ay önce kafaya koyup aracımı değiştirmeye karar verdim. Hem fiyat hem performans açısından en iyi oranı sunan araçlardan biri octavia buna hiç şüphem kalmadı. Gönül istiyor 1.4 tsi 140 lık almak amma orta donanım seviyesi ve düz vites seçeneği şu anda yok.

Sorum tahmin ettiiniz üzere 1.4 tsi versiyonun optimal seviyesi gelecekmi? 2013lerde varmış. Neden kaldırılmış? Gelir mi bir daha ?

:confused::confused::confused:

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben geleceğini hiç sanmıyorum, kaldırma sebepleri muhtemelen az satılmasıdır, zaten düz vites seçeneğide yok artık 1.4 TSI'da. Sadece Elegance ve DSG almaya mahkumsunuz, 1.4 TSI almak isteyince. Tabii Golf, Jetta ve Leon satışları vb. hepsi çok önemli etkenler. Çünkü aynı motor seçeneği bu bahsettiğim araçlarda manuel şanzımanla ve başka donanımlarla alınabiliyor.

Ya 1.2 TSI ya da 1.6 TDI alacaksınız, performans istiyorsanız da chipleceyeksiniz. 1.2 TSI'da 125 hp, 1.6 TDI'da ise 140 hp güç alınabiliyor motoru fazla yormadan ve kara duman atmadan.

Bende Optimal kullanıcısıyım, başka sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Çevrimdışı nihatmert

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abstraction;502794
Ben geleceğini hiç sanmıyorum, kaldırma sebepleri muhtemelen az satılmasıdır, zaten düz vites seçeneğide yok artık 1.4 TSI'da. Sadece Elegance ve DSG almaya mahkumsunuz, 1.4 TSI almak isteyince. Tabii Golf, Jetta ve Leon satışları vb. hepsi çok önemli etkenler. Çünkü aynı motor seçeneği bu bahsettiğim araçlarda manuel şanzımanla ve başka donanımlarla alınabiliyor.

Ya 1.2 TSI ya da 1.6 TDI alacaksınız, performans istiyorsanız da chipleceyeksiniz. 1.2 TSI'da 125 hp, 1.6 TDI'da ise 140 hp güç alınabiliyor motoru fazla yormadan ve kara duman atmadan.

Bende Optimal kullanıcısıyım, başka sorularınız varsa sorabilirsiniz.
Hocam sizin de dediğiniz gibi golf jetta leon gibi modellerde olup da octavia dan neden kaldırıldı gerçekten anlaması zor
 1.2 tsi ın ara hızlanmaları ile lgili şüphelerim var , dizel almak da istemiyorum nasıl bir yol izlesem bilemedim 75bin tl 1.4 elegance için gerçekten değer mi bilemiyorum ? Çok kararsız kaldım bu konuda

Çevrimdışı aliyren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Optimal donanım seçeneği 2014 başında eklendi.
Açıkçası ben 1.4 tsi optimal, ne düz, ne de dsg olarak görmedim hiçbiryerde.
Öyle bir seçenek ülkemize gelmedi diye biliyorum.

Çevrimdışı nihatmert

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliyren;502867
Optimal donanım seçeneği 2014 başında eklendi.
Açıkçası ben 1.4 tsi optimal, ne düz, ne de dsg olarak görmedim hiçbiryerde.
Öyle bir seçenek ülkemize gelmedi diye biliyorum.
2013 model octavialarda hem düz hem de otomatik versiyonları mevcut 1.4 'ün 2014 den itibaren sadece 1.4 dsg olarak devam etmişler :( :(
« Son Düzenleme: 17 Mart 2015, 09:14:07 Gönderen: nihatmert »

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nihatmert;502811
Hocam sizin de dediğiniz gibi golf jetta leon gibi modellerde olup da octavia dan neden kaldırıldı gerçekten anlaması zor
 1.2 tsi ın ara hızlanmaları ile lgili şüphelerim var , dizel almak da istemiyorum nasıl bir yol izlesem bilemedim 75bin tl 1.4 elegance için gerçekten değer mi bilemiyorum ? Çok kararsız kaldım bu konuda

diğer markaların satışlarını kesme ihtimali sebebiyle muhtemelen pazara sokmadılar.

Çevrimdışı mstfthr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nihatmert;502786
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 ay önce kafaya koyup aracımı değiştirmeye karar verdim. Hem fiyat hem performans açısından en iyi oranı sunan araçlardan biri octavia buna hiç şüphem kalmadı. Gönül istiyor 1.4 tsi 140 lık almak amma orta donanım seviyesi ve düz vites seçeneği şu anda yok.

Sorum tahmin ettiiniz üzere 1.4 tsi versiyonun optimal seviyesi gelecekmi? 2013lerde varmış. Neden kaldırılmış? Gelir mi bir daha ?

:confused::confused::confused:

1.4 tsı 140 ps manuel varmış ama optimal seçeneği varmı bilmiyorum
http://www.yenimodelarabalar.com/skoda-octavia-2015-yeni-kasa-ozellikleri-4241.html

Çevrimdışı nihatmert

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mstfthr;502881
1.4 tsı 140 ps manuel varmış ama optimal seçeneği varmı bilmiyorum
http://www.yenimodelarabalar.com/skoda-octavia-2015-yeni-kasa-ozellikleri-4241.html

skoda resmi sitesinde, fiyat listesinde henüz bulunmuyor

Peki 1.2 tsi ile ilgili görüşleriniz nelerdir ? 1.2 ara hızlanmalarda , yokuşlarda nasıl bir performans sunuyor? Aracın kilosunu kaldırıyor mu ?

Çevrimdışı aliyren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nihatmert;502886
skoda resmi sitesinde, fiyat listesinde henüz bulunmuyor

Peki 1.2 tsi ile ilgili görüşleriniz nelerdir ? 1.2 ara hızlanmalarda , yokuşlarda nasıl bir performans sunuyor? Aracın kilosunu kaldırıyor mu ?

Siz optimal olarak sormadınız mı?
Yoksa 1.4 ün ambition ve elegance donanımında manuel seçeneği vardı 2013 te.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla Nihat bey sizin araçtan ne beklediğiniz önemli. Ben 1.2 tsi kullanıcısıyım aracım benim beklentilerimi karşılıyor. Çoğu 1.6 atmosferik motordan daha iyi performansı var. Yakıt olarak ta makul kullanımda gerçekten çok ekonomik. Yani kısacası çok sürat seven biri değilseniz sizi kesinlikle memnun edecektir. (Bu arada otobanda uzun bir düzlükte merak edip bir kere denedim, 220 km/h hızı buldum.)

Çevrimdışı nihatmert

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliyren;502892

Hocam nerden baktınız bu fiyatlara ?

Çevrimdışı nihatmert

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civilkaya;502890
Valla Nihat bey sizin araçtan ne beklediğiniz önemli. Ben 1.2 tsi kullanıcısıyım aracım benim beklentilerimi karşılıyor. Çoğu 1.6 atmosferik motordan daha iyi performansı var. Yakıt olarak ta makul kullanımda gerçekten çok ekonomik. Yani kısacası çok sürat seven biri değilseniz sizi kesinlikle memnun edecektir. (Bu arada otobanda uzun bir düzlükte merak edip bir kere denedim, 220 km/h hızı buldum.)

Süratden daha ziyade ara hızlanmalarda iyi bir araç istiyorum. Aracı atik kullanmayı seviyorum.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nihatmert;502899
Hocam nerden baktınız bu fiyatlara ?

bunlar ilk fiyatlar olsa gerek.

Çevrimdışı aliyren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracın lansman fiyat listesi bu şekildeydi...