škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk bakım izlenimlerim

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 15.000 km olduğu için ilk bakımımı yaptırdım ve genel olarak bir sorun çıkmadı. İlk bakımım samsun asal otomotivde yapılmıştır. sadece can sıkan bir konu var bana sorulmadan aracıma balans ayarı yapılmış.sorduğumda test sürüşüne çıkıldı balansını bozuk görüldüğü için yapıldı denildi ama genede bana sorulması lazımdı diye düşünüyorum ki lastikçim benim çok eski bir arkadaşım ve arabayı yeni aldıktan 2 hafta sonra kışlıkları taktırdım 3.5 aydır hiç balans gerek görülmemişken birdenbire balans yapılması ve daha önce başka bir tanıdığımında bu konuda sıkıntı yaşaması aklıma soru işareti bıraktı.
Eski bir Toyota kullanıcısı olarak aracın vidasını bile değiştirirken bana sorulması hoşuma giderdi fakat böyle bir gereksinim bana sorulmadan yapılması servis konusunda soru işaretleri bıraktı ki bunu genel merkezden aranılıp görüşler sorulduğunda belirteceğim.
Fiyat olarak da indirim yapılmaması ve mecburmuşuz gibi davranılması hoşuma gitmedi. Çorum'a servis açıldığında hemen o servise döneceğimden şüphem yok

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben asalda 2 bakım yaptırdım. Her ikisinde de özellikle  cam suyu koymayın dememe rağmen cam suyu koydular. Kafalarına göre takılıyorlar. Servis bölümünde ustalarla ofis çalışanları arasında bir kopukluk var.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence kopukluktan değil sadece daha fazla para hırsından dolayı...
ama gideceğim arkadaşıma göstereceğim gerçekten yapmışlar mı öğrenip ona göre görüşeceğim

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Size bilgi verilmeden yapılan bir işlem ve bunun karşılığında da talep edilen bir ücret varsa ücreti ödemeyin.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
özellikle ödedim.Daha çok başlarını ağrıtacağım hak ettiler çünkü. Sordum ben bunu istemiyorum diye yok ustamız baktı gerek gördü diye savunmaya geçiyorlar

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
servisler böyle maalesef. nerden tırtıklarsak kardır zihniyetindeler. zaten sigorta hasarlarından dünyayı kazanıyorlar ama gözleri doymuyor. (kaskolara o kadar para ödememizin sebebi şişirilen hasar onarım masraflarıdır)
ben de servislerde izleme şansımız olmamasından şikayetçiyim. (Ankara AND)
son gittiğimde özellikle izlemek istiyorum dedim ama servis bölümüne geçmeniz yasak dediler. adam değiştirdim diyor belki değiştirmiyor. ben nereden bilebilirim ki?
evet mesleğim denetçilik ve hep şüpheyle yaklaşırım :)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;503105
cam suyuna kaç para yazmışlar ?

Normalde 7-8 tl ise şahsi tahminim 25 tl gibi bir rakam :)

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tam incelemedim ama yarım litresi 4.84 liraydı. benim can silecek suyum yedekte vardı.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cam suyu BİM de 4,95 tl hemde 5 litre bazen indirim yapip 4,90 sattiklarida oluyor. Bu yuzden bakima cam suyunuz ful dolu gidin.
Balans isi ise bi degisik olmus. İki sifir aracim oldu ikisindede bakim sonrasi deneme surusu falan olmadi. Ford ve skoda. Eger gercekten bozuksa ve yapilmissa eyvallah. Ve eger bozukluk tespit edilip size soylenmis ve siz yaptirmasaydiniz bunu bakim kayitlarina islerler ve daha sonra basiniza bisey geldiginde onunuze koyarlar.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tür şeyler benim de canımı sıkıyor. Allah tan şu ana adar karşılaşmadım. Şu ana kadar kullandığım tüm markaların servisleri en ufak ekstra işlem için telefon açıp benden onay istedi.

Servis noktasını izleme şansı olmasına da katılıyorum. Bazı plazalar müşteri bekleme odasını servisi görecek şekilde konumladırıyor. Bazıları ise kapalı devre kamera ile görüntüyü tv ye verip izlemenize olanak tanıyor.  İkisinden biri mutlaka olmalı.

Bunun dışında değişne parça için, yine gittiğim her servis eski çıkardıkları parçayı bana iade etti.

Yaw merak ettim Balans işlem ücreti ne almışlar peki?

Çevrimdışı emre.tk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Toplam olarak ilk bakım ücreti ne ödediniz peki? Yüncüler 440 lira demişti.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haklarını yiyemem parçaları iade ettiler geri. Hatta koydukları cam silecek suyunun kutusunu bile koymuşlar.

Servis 550 TL tuttu. Balans için ise 40 Tl ücret aldılar. (550'nin içinde)
Birde ödemeye giderken zorla bir muhasebecileri vardı sanki biz bedavaya yaptırıyoruz. Memnuniyetsiz güler yüz olmadan bir ödeme yaptık. Mecburuz ya oraya o yüzden böyle sorunlar oluyor diyorum ben çünkü bize en yakın servis orası :mad:

Araçta herhangi bir direksiyonda titreme falan yoktur ki ben baya hassasımdır bu konularda.mesela eşimin arabasının balansında az bir titreme vardı hemen götürdüm 5 gr eksik çıktı tamamladılar bir sorun çıkmadı. ben bu kadar hassasken servis benim göremediğim ne gördü merak ediyorum doğrusu. Ama bekliyorum memnuniyet anleti için ararlar...

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende cam suyu 8tl civarıydı. Ama cam suyu zaten yaklaşık 3/4 doluydu. [emoji4]