škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk Bakım ve Kasko Fiyatları Hakkında Bilgi

bekzdl · 29 · 12577

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;503950
Cuma günü Ankara'daki iki serviside aradım And oto 450 TL civarı dedi , Efe oto ise 550 TL civarı bir fiyat belirtti ilk sene bakımı için , And oto Shell motor yağı kullandığını , Efe ise Castrol motor yağı kullandığını belirtti , bakıma ilaveten Efe oto karter tıpasını değiştirdiğinide belirtti bilmiyorum çok elzem birşey mi ? 9300 km 'deki araç için bakım konusunda And'a gideceğim sanırım hem evime daha yakın hemde fiyatı daha cazip , kasko konusunuda araştırmaktayım bir kaç yerden fiyat bilgisi alacağım.

Bu arada konuya nacizhane yorumlarını yazan tüm arkadaşlara teşekkürü borç bilirim.

her yerde söylüyorum. yağınızı kendiniz götürün. mobil1 ESP 5w/30 servis kitapçığında belirtilen özellikte yağdır. ama tek sıkıntısı 4+1 şeklinde almanız gerekir. 100 TL civarında avantajınız olur.

karter tıpası da 3-5 liralık bir kapak bende de değişti AND da. matah birşeymiş gibi neyini anlatıyorlar.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;503970
her yerde söylüyorum. yağınızı kendiniz götürün. mobil1 ESP 5w/30 servis kitapçığında belirtilen özellikte yağdır. ama tek sıkıntısı 4+1 şeklinde almanız gerekir. 100 TL civarında avantajınız olur.

karter tıpası da 3-5 liralık bir kapak bende de değişti AND da. matah birşeymiş gibi neyini anlatıyorlar.

Merhaba Mert bey siz Ankara And oto da mı yaptırdınız ilk bakımı, takriben ne kadar sürüyor memnun kaldınız mı ? birde araca bakım esnasında yapılan her işlemi detaylıca görebildinizmi ? ve son olarak yağınızı siz kendiniz götürdünüz sanırım , Shell motor yağları nasıldır ? And oto Shell kullanıyormuş , bende Allah nasip ederse önümüzdeki günlerde bakıma götürmeyi planlıyorum lakin hangi servis daha karar veremedim.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;504673
Merhaba Mert bey siz Ankara And oto da mı yaptırdınız ilk bakımı, takriben ne kadar sürüyor memnun kaldınız mı ? birde araca bakım esnasında yapılan her işlemi detaylıca görebildinizmi ? ve son olarak yağınızı siz kendiniz götürdünüz sanırım , Shell motor yağları nasıldır ? And oto Shell kullanıyormuş , bende Allah nasip ederse önümüzdeki günlerde bakıma götürmeyi planlıyorum lakin hangi servis daha karar veremedim.

ben ilk bakım için Efeye gitmiştim ama yağı kendim götürdüğüm için almadılar. o sinirle Andı aradım ve hemen gelin halledelim dediler.

süresini tam hatırlamıyorum ama en fazla 2 saattir. ben sonrasında kaput filmi ve cam filmi de yaptırdığım için akşama kadar durdum. neyse.

yapılan işlemleri izleme şansımız yok. ben özellikle izlemek istiyorum dedim ama atölye tarafına geçmek yasak dediler. izlemek için TV ekranları da yok maalesef.

motor yağını 2 seferdir mobil1 esp 5w/30 kullanıyorum. servis kitapçığına uygun. alacağınız yağın partiküllü olmasına dikakt edin. piyasada böyle biliniyor ama üstünde DPF için uygun gibi ifadeler var.

açıkçası standart servis işlemlerinde And veya Efe farklı olmaz diye düşünüyorum çünkü yapılan işlemler belli; parçayı sök, yenisini tak.

kolay gelsin.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;504754
almamız gereken bu yağ mı?

http://www.n11.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-4-lt-motor-yag-P26236735

aynen ben de bu satıcıdan almıştım ama 4+1 şeklinde alın. zira araç 4,6 litre yağ alıyor.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben o zaman önce servisle konuşayım tamam derlerse alayım. normalde ilk bakım ne kadar yağı biz alırsak ne kadar?

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;504761
ben o zaman önce servisle konuşayım tamam derlerse alayım. normalde ilk bakım ne kadar yağı biz alırsak ne kadar?

servis litresine yaklaşık 50 tl alıyor.
aldığınız yağın markasına göre 100-150 TL tasarruf sağlarsınız.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;504767
servis litresine yaklaşık 50 tl alıyor.
aldığınız yağın markasına göre 100-150 TL tasarruf sağlarsınız.

anladım teşekkür ederim.

Çevrimdışı onur06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
üstad 1.2 tsi için hangi yağ kullanıyor kaç litre gerekiyor bilginiz varmı ?

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onur06;504806
üstad 1.2 tsi için hangi yağ kullanıyor kaç litre gerekiyor bilginiz varmı ?

kitapçıkta yazılanı aktarıyorum. değişken servis aralıklı 1.2 benzinli araçlar için vw 504 00 kodlu, sabit servis aralıklı 1.2 benzinli araçlar için vw 502 00 kodlu yağı kullanmanız gerekiyormuş. ikisi de 4 lt.

ama ben şahsen sabit, değişken olayını anlamadım. bizim servis kitapçığında yazan 15 bin km de bir servise gidilmesi gerektiği ama bildiğiniz üzere 1 yıl veya 15 bin km diye bir olay da var ki sanırım TR ye özel bir kazıklama yöntemi.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış hatırlamıyorsam değişken servis aralığı dediği 15 bin yahut 1 sene, sabit servis aralığı dediği sey ise 2 yıl. Standart Kullanıcılar için  Avrupa'da daha yaygın olan bakım aralığı  2 yıl.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Önceden bende yağların ömrünün bir yıl ve 15 000 Km olduğunu biliyordum. Yağ fabrikasında çalışmaya başlayınca işin hiç de öyle olmadığını gördüm. Test raporlarına göre yağın ömrü sentetik olanlarda iki seneden fazla, çok rahat 30 000 Km (uzun yolda kullanılarak) yapmakta. Önümüzdeki hafta içi on yedi aylık motor yağımı :D laboratuvarda analiz ettireceğim bakalım değerler kaç çıkacak.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;504846
Önceden bende yağların ömrünün bir yıl ve 15 000 Km olduğunu biliyordum. Yağ fabrikasında çalışmaya başlayınca işin hiç de öyle olmadığını gördüm. Test raporlarına göre yağın ömrü sentetik olanlarda iki seneden fazla, çok rahat 30 000 Km (uzun yolda kullanılarak) yapmakta. Önümüzdeki hafta içi on yedi aylık motor yağımı :D laboratuvarda analiz ettireceğim bakalım değerler kaç çıkacak.

Sakıncası yoksa sonuçları buradan bizimle de paylaşın lütfen.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...