škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk Bakım ve Kasko Fiyatları Hakkında Bilgi

bekzdl · 29 · 12569

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese iyi günler dilerim arkadaşlar , 2014 Model Octavia Ambition donanım paketli aracım var merak ettiğim 2 husus var aracıma ilk aldığımda kasko yaptırdığımda 1745 TL civarı para ödedim lakin çevremdekilere bakıyorum herkes fiyat fazla gibi diyor ,amcamın oğlu 2013 model Passat arabasına 1000 TL civarına kasko yaptırmış, bu konu benim kafama takıldı sizlerinde fikrini almak istedim .
sormak istediklerim şunlar

1.Aracımın 1.senesi dolmak üzere kasko süreside bitmek üzere yenilerken ortalama fiyat aralığı nedir bu araç için (2014 model Octavia  1.6 tdi Ambition)
2.Aracımın 1. senesi dolmak üzere lakin kilometresi şu an 9000 'de kilometre, 15000 olmadı fakat bir kaç gün sonra 1.senesi dolmak üzere , bakıma götürmek gereklimi 15000 km olmadan birde Ankara'da hangi servisi önerirsiniz , hangi serviste bakım yapılırken aracı görme imkanımız var yapılan işlemleri vs.
« Son Düzenleme: 18 Mart 2015, 20:51:41 Gönderen: bekzdl »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 yıl ya da 15.000 km.; hangisi dolarsa bakımı yaptırmalısınız. Servis işi çok karışık,  genelde pek sevilmiyor ama ben Efe'den gayet memnunum.

Kasko işi de biraz karışık; firmadan firmaya fiyatlar değişiyor. Ve tabii teminatlar ile kaosam ve şartlara göre de. Son kaskom için 800 ile 2.400 arasında değişen fiyatlar almıştım mesela. Teminatlara ve firma güvenilirliğine göre karar verip,  1.100 civarına yaptırmıştım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;503187
Öncelikle herkese iyi günler dilerim arkadaşlar , 2014 Model Octavia Ambition donanım paketli aracım var merak ettiğim 2 husus var aracıma ilk aldığımda kasko yaptırdığımda 1745 TL civarı para ödedim lakin çevremdekilere bakıyorum herkes fiyat fazla gibi diyor ,amcamın oğlu 2013 model Passat arabasına 1000 TL civarına kasko yaptırmış, bu konu benim kafama takıldı sizlerinde fikrini almak istedim .
sormak istediklerim şunlar

1.Aracımın 1.senesi dolmak üzere kasko süreside bitmek üzere yenilerken ortalama fiyat aralığı nedir bu araç için (2014 model Octavia  1.6 tdi Ambition)
2.Aracımın 1. senesi dolmak üzere lakin kilometresi şu an 9000 'de kilometre, 15000 olmadı fakat bir kaç gün sonra 1.senesi dolmak üzere , bakıma götürmek gereklimi 15000 km olmadan birde Ankara'da hangi servisi önerirsiniz , hangi serviste bakım yapılırken aracı görme imkanımız var yapılan işlemleri vs.

Arabayı teslim alırken bayide kasko yaptırdık
Güneş 890
Axa 930 çıktı
Güneşi seçtik 9 a da bolduler miss
Bu arada Benim araba tsı ambition

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araci alirken bayide yaptirdim genişletilmiş kasko 1630 tl anadolu sigorta 11.02.2015 de 1.6 tdi elegance Octavia icin....

Çevrimdışı m.çelik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşım 1 yıl yada 10 bin (tdi) yada 15 bin (tsi)km hangisi önce dolarsa ona göre bakım yaptırıyorsun. 1 yıl için 1 ay yada km için 1000 km opsiyon tanıyorlar. bu süre dolarsa araç garanti dışı kalıyor. ayrıca sizin aracınız 1.6 tdi olduğu için bakımı 15 bin değil 10 bin km de yapılmalıdır...
kaskoya gelince 2014 model 1.2 tsi ambition aracım için 1200 tl ye kaskoyu genel sigortaya yaptırdım. kasko konusunda da şirket, teminatkar, bulunduğunuz il-ilçe,araç sahibinin yaşı ve cinsiyeti v.b durumlara göre fiyatlar değişiklik gösterebilir...
« Son Düzenleme: 19 Mart 2015, 07:24:51 Gönderen: m.çelik »

Çevrimdışı m.çelik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşım 1 yıl yada 10 bin (tdi) yada 15 bin (tsi)km hangisi önce dolarsa ona göre bakım yaptırıyorsun. 1 yıl için 1 ay yada km için 1000 km opsiyon tanıyorlar. bu süre dolarsa araç garanti dışı kalıyor.
kaskoya gelince 2014 model 1.2 tsi ambition aracım için 1200 tl ye kaskoyu genel sigortaya yaptırdım.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatih çatal;503241
Araci alirken bayide yaptirdim genişletilmiş kasko 1630 tl anadolu sigorta 11.02.2015 de 1.6 tdi elegance Octavia icin....

Genişletilmiş kaskonun farkı nedir?

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar 2014 octi elegance aracıma genişletilmiş kaskoyu 840 liraya Groupama Sigorta dan yaptırdım. Ucuz olmasının sebebi araba 66 plaka , babamın üzerine kayıtlı ve çalıştığım kurum Groupama Sigorta ile ortak çaliştiği için kurum personeline özel birçok ektra avantajındanda da faydalanmış bulunmaktayım.
Tam olarak genişletilmiş kaskonun farklarını bilmemekle beraber 0 araç olup 3 yıl Groupama Sigortadan kasko yaptırdığımda araç perte çıksa dahi o günkü değerini karşılayacaklar diye bir madde bulunmakta.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kasko işi çok teferruatlı, internetten teklif veren siteler var. bilgileri girerek fiyat alabilirsiniz. ama musallat olma ihtimalleri de mevcut.
ben ilk kaskoyu 1.800 TL ye yaptırmıştım. (araçtaki ek donanımı eklettim, şehir ankara, yaş 32)
2. yılda da kasko listesinde aracın bilgileri değişti. yine 1.450 gibi birşey oldu. bakalım bu sene hasarsızlığı bozmassak ne olacak. tahminime göre 1.000 seviyesine çekilir.
servise ben ANDa götürüyorum. EFE dekile çok ukala ve kendi yağımı getirince servise almadılar.

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;503255
Genişletilmiş kaskonun farkı nedir?

Genişletilmiş kaskoda aracin başına gelebilecek her türlü şey var. ..detayli bikdi anadolu Sigorta sayfasinda..

Çevrimdışı utasdemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben eski aracımdaki kaskoyu aktarttım. O nedenle %60 hasarsızlık indirimi aldım. Ayrıca karşı taraf için ödencek paranın teminatını 150.000 TL ye çıkarttım ve 500 TL kaput filmi ve izolasyon bedeli eklettim. 700 TL gibi bir rakam çıktı.
Yer Bursa, yaş 34, şirket grupama araç 1.6 TDI DSG Combi...
« Son Düzenleme: 20 Mart 2015, 21:23:05 Gönderen: utasdemir »

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de önceden indirimim olduğu için 700 tl. ye yaptırdım. Genisletilmis kasko. Ayrıca servis fiyati da 520 ile 560 arasında değişiyor Konya'da ki serviste. Bunun sebebi mazot filtresi. Benim tavsiyem 2 bakımda bir denilen mazot filtresini her bakımda değiştirmeniz. Motor ömrünü çok etkiliyor.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 2015 model octavia 1.6 tdi dsg elegance aracimi subat ayında teslim aldim efe skodadan. Aldığım gibi groupama sgortadan genişletilmis kadko yaptırdım. Meslek indirimiyle 927 tl ye yapıldı. 2. Yıl %30 indirimle yenilenecek ama zamlarla falan ne kadara gelir bilmiyorum.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cuma günü Ankara'daki iki serviside aradım And oto 450 TL civarı dedi , Efe oto ise 550 TL civarı bir fiyat belirtti ilk sene bakımı için , And oto Shell motor yağı kullandığını , Efe ise Castrol motor yağı kullandığını belirtti , bakıma ilaveten Efe oto karter tıpasını değiştirdiğinide belirtti bilmiyorum çok elzem birşey mi ? 9300 km 'deki araç için bakım konusunda And'a gideceğim sanırım hem evime daha yakın hemde fiyatı daha cazip , kasko konusunuda araştırmaktayım bir kaç yerden fiyat bilgisi alacağım.

Bu arada konuya nacizhane yorumlarını yazan tüm arkadaşlara teşekkürü borç bilirim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arada çok ciddi fark oluşmuş.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...