škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Seramik kaplama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Korhan06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar bugün 2014 model A7 kasa Octavia'ma seramik kaplama, tam boy kaput filmi ve ses-pas izolasyonu yaptırdım. 2000 TL tutuyor ve araç 3 gün serviste bekliyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoğrafla destekleseydiniz konuyu keşke.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Korhan06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Mrb. Fotograf eklemeyi denedim ancak dosya boyutu yüksek olduğu için yükleyemedim. Bu sorunu nasıl çözeceğimi bir arkadaş söylerse 8-10 adet net fot. yükleyeceğim

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoları hizliresim.com sitesine yükleyin. Oradan alacağınız linkleri de direkt konuya yapıştırın.

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
seramik kaplamayı bana da teklif ettiler sanırım ufak çizikleri sıcak su ile sildiğimizde geçiyormuş. 5 kat uygulanan sıvı seramik 5 yıl garanti veriyorlardı. octi 1.2 tsi dsg pazarlığında teklif etmişlerdi

Çevrimdışı Korhan06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kir  ve lekeler sabunsuz köpüksüz su ile hemen çıkıyormuş diye biliyorum

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ses izolasyonunu merak ediyorum.. torsiyon cubugundan gelen sesi biraz azaltabildi mi acaba??

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Seramik kaplamaya cok cok iyi diyolardi en son. Sifir arabaya yapilabilecek guzel bir uygulama

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;503485
Seramik kaplamaya cok cok iyi diyolardi en son. Sifir arabaya yapilabilecek guzel bir uygulama
Kılcal çizik oluşmama garantisini kim veriyorsa gidip normal ücretin 2 katını verip yaptırayım:)

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Alıntı yapılan: enoktakenokta;503490
Kılcal çizik oluşmama garantisini kim veriyorsa gidip normal ücretin 2 katını verip yaptırayım:)

Aynen :)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Özellikle benim yaptırmak istediğim kaput filmi. Ayrıca seramik kaplama ile boya koruma arasındaki fark nedir? Ben aracı almadan önce bayi de boya koruma yapmislardi. Onun üzerine fark varsa yapılabiliyor mu?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2000 mi? Çok para...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esrfoglu;503497
Özellikle benim yaptırmak istediğim kaput filmi. Ayrıca seramik kaplama ile boya koruma arasındaki fark nedir? Ben aracı almadan önce bayi de boya koruma yapmislardi. Onun üzerine fark varsa yapılabiliyor mu?
Seramik kaplama daha parlak bir görüntü sunacaktır, su iticiliği de daha fazladır normal boya korumaya göre. Bunun yanısıra kılcal çiziklerin oluşması biraz daha geç ve daha az yoğun gerçekleşecektir normal boya korumaya göre. Bana sorarsanız aracınızı bir süre kullanın, normal boya koruma da en az 6 ay etkilidir zaten. Bu süre sonunda seramik isterseniz yaptırırsınız, tabii maliyet farkı bayağı olacaktır.

Kaput filminde tam kaputa film çektirmenizi öneririm, ayrıca kaliteli film kullanın, mesela Llumar olabilir. Servisler ya da ucuza iş yapanlar genelde Oraguard film kullanırlar ki bu film mikron olarak oldukça incedir ve kaputta dikkatsiz bir göz bile varlığını anlar. llumar'da ise dikkatli bir göz bile kaputta film olduğunu zor anlar.

Çevrimdışı Korhan06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet ses bilhassa tümseklerde ve çukurlarda bariz azaldı,