škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 model 1.2 optimal fabia htp motor yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhabalar.
aracım uzun yol dahil olmak üzere 200 tl benzinle( litresi 4,50 bp ultimate kurşunsuz aldım) 630 km yol yaptı arkadaşlar.bu mesafenin içinde 350 kilometresi uzun yol. km de 31 krş yakmış olarak görünüyor.aracı alalı iki ay oldu ve alışma evresini de geçtik. araç 28000 de ve 30000 bakımı yaklaşıyor. aracı almadan önce okuduğum yorumlara göre ve yeni yazılan konulara göre aracımın fazla taktığını düşünüyorum. aracı 30000 bakımına şimdiden soksam fark olur mu acaba. yada aracın az yakması için ne yapmam gerekiyor. lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. teşekkürler.:ok:

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzun yolda basmışsındır.. şehir içinde trafikte kalmısındır vs. tam bilemiyorum ama.. hesaplayınca 7.1 lt yakmışsın.. anormal bir durum yok.. bakım yapınca pek bişey farketmez.. her yazılana fazla takılma.. bende aynı değerlerde dolaşıyorum..

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yanıtladığınız için teşekkürler hocam mümkün olduğunca basmamaya çalıştım zaten aracı yüksek devirlerde hiç kullanmam ama uzun yolda bile fabrika verilerini yakalayamadık

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: catlingage;503662
merhabalar.
aracım uzun yol dahil olmak üzere 200 tl benzinle( litresi 4,50 bp ultimate kurşunsuz aldım) 630 km yol yaptı arkadaşlar.bu mesafenin içinde 350 kilometresi uzun yol. km de 31 krş yakmış olarak görünüyor.aracı alalı iki ay oldu ve alışma evresini de geçtik. araç 28000 de ve 30000 bakımı yaklaşıyor. aracı almadan önce okuduğum yorumlara göre ve yeni yazılan konulara göre aracımın fazla taktığını düşünüyorum. aracı 30000 bakımına şimdiden soksam fark olur mu acaba. yada aracın az yakması için ne yapmam gerekiyor. lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. teşekkürler.:ok:

Siz kaç krş. yakmasını istiyorsunuz acaba..! zaten araç fazlasıyla ekonomi yapmış. ne yakacakki 10 krş. mu?   litresi 5 tl civarı olan bir memlekette yaşıyoruz. daha aşağı indirmek için tüp döşetin...

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracim 1,4 benzinli fabia 2011. Uzun yolda 90 km ile giderken 110 km hizdan daha fazla taktiğini gösteriyor yol bilgisayari. Yani az tüketim duşuk hiz demek olmuyor heraracta.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: catlingage;503662
merhabalar.

Yakıt hesaplaması 200tl ve ya 100 tl benzin alarak hesaplayamazsınız yapacağınız hesap yanıltabilir(benzin göztergesi dijital olduğunu düşünüyorum). hava, yol, lastik, bakım ve en önemlisi şöför yakıt tüketimi konusunda büyük rol oynar. hepsini tek tek yazmaya kalkarsak olmaz. havaların biraz daha ısınmasını bekleyin deponuzu pompanın 1 nci kademesinde fulletin, 100 - 150 km arası kullanın deponuzu aynı benzinlikten tekrar aynı şekilde fulletin kaç litre benzin aldığına bakın yaktığı litre önemlidir. bu zamanda benzin fiyatları değişken. Aracınızın yakıt durumu 7 litre civarı yaktıysa gayet normal gibi duruyor.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Normal hatta iyi sayılır aracınızın harcadığı yakıt .

Karma tüketim esas olandır . Anlık yakıt oranlarına aldanmamak lazım . Yeri gelir 4,5 lt yi de görürsünüz ama gerçekçi olan bu değildir.

Örneğin benim aracımda 4,5 lt de yaktım 11 lt de yaktım , ama bakıldığında gerçekçi olan 8 lt falandır sanırım .