škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi Şehir İçi Kullanım 5.3 Litre

dedefon · 35 · 11943

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kime_ne

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kalipso

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende Seat Toledo 1.2 TSi vardi... Tüketim gerçekten azdı.
Octi az yakıyor diyene inanırım, çok yakıyor diyene inanmam. Basmiyorsa tabii  :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalipso;518935
Bende Seat Toledo 1.2 TSi vardi... Tüketim gerçekten azdı.
Octi az yakıyor diyene inanırım, çok yakıyor diyene inanmam. Basmiyorsa tabii  :)
Dün Ibiza' yı otoparktan aldım soğuk motorla yaklaşık 2 kilometrelik açık yol sürüşünden sonra Altunizade katılımından Boğaz Köprüsü yoluna girdim. Dur-kalkla Boğaz Köprüsü ortasına kadar geldim ve sonrasında yol tamamen açıktı. 1 numaralı tüketim Boğaz Köprüsü' nün ortasına kadar 15lt/100km civarı seyretti.:kork1: Açık yolda ilerleyip eve vardığımda 6,9lt/100km yazıyordu.
Sözün özü araç hangi şartlarda kullanılıyor, hangi trafikte kullanılıyor, ....vs. gibi durumlar tüketimi çok etkiliyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Emre14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Seatin arabaları ve wv jettada bluemotion veya aynı teknolojiye sahip greentec yok ayrıca yaklaşık bütün araçlarda fabrika verilerinin 1lt üstü çıkabiliyor bende de 1.2 octavia var 5.9u yakalamak her zaman mümkün olmuyor

Çevrimdışı Emrah Sarıoğlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kime_ne;518896
benim manul vites 1.2 676 km'de 6.5 lt düşer inşallah...

ben mi kullanmayı beceremiyorum acaba yavaş gidiyorum 2000-2.500 civarı vites değiştiriyorum araç 600 km de ortalama 7.9.

siz hiç yokuş falan çıkmıyor musunuz acaba ? benim rotada biraz yokuş var.

Çevrimdışı Emre14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Erzincan düz ama şehir içi trafiği tek şerit ilerliyor çok dur kalk yapılıyor zaten araç ne yakiyorsa orada yakıyor

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben %70 uzun yol %30 şehiriçi standartlarında kullanıyorum. Klima açık ortalamam 6 litre oldu
Araba 2700 km de manuel tsı

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba sevgili octavia 1.2 tsı severler
Bugün sizlere octavianin uzun yol güzelliklerinden bahsedeceğim
Octavia 1.2 tsı manuel aracımı mart ayında almama ve arabayla henüz 3500 km yol yapmama rağmen henüz şehirlerarası yol yapabilme fırsatı buldum.
300 km lik eryaman-amasra yolculuğumda ankara yeniçağa arasında 120 km/h sabit hızla otoyol- yenicaga amasra arasında da yol izin verdikçe basarak 5.1 ortalamayla yol aldım. Dönüşte 1.2 tsı in yokuş performansini test edebilmek adına da hiç 120 km altına düşmeden yokuslarin tadını cikara çıkara 6.0 ortalamayla geldim. (yol boyunca klima açık)
Önceki aracım 110hp 260 torklu  focus tdci ile yokuş çıkmak benim için büyük keyifdi. Şaşırdığım kısım ise  Octavia da aynı keyfi vermekte yakıt da aynı ortalamalarda olmakta. Doğrusu henüz daha 5000 km yi görmeyen benzinli 1.2 tsı bir araçla bu değerleri yakalamak bana büyük keyif verdi.
Yalnız amasra- bartın arasındaki plajlarda yaptığımız 10-15 km lik gezilerde ortalamamiz 10 litrenin altına hiç düşmedi. Bunda tsı motorun kısa mesafelerde yokuş sevmemesinin büyük etkisi var.
Ankara duzluklerinde aracımin son 2000 km lik ortalaması 5.9 olmasına rağmen yokuslu memleketlerde oturanların Tsı i tercih etmeden evvel bir kez daha düşünmesini tavsiye ederim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: murat aktaş;525987
Merhaba sevgili octavia 1.2 tsı severler
Bugün sizlere octavianin uzun yol güzelliklerinden bahsedeceğim
Octavia 1.2 tsı manuel aracımı mart ayında almama ve arabayla henüz 3500 km yol yapmama rağmen henüz şehirlerarası yol yapabilme fırsatı buldum.
300 km lik eryaman-amasra yolculuğumda ankara yeniçağa arasında 120 km/h sabit hızla otoyol- yenicaga amasra arasında da yol izin verdikçe basarak 5.1 ortalamayla yol aldım. Dönüşte 1.2 tsı in yokuş performansini test edebilmek adına da hiç 120 km altına düşmeden yokuslarin tadını cikara çıkara 6.0 ortalamayla geldim. (yol boyunca klima açık)
Önceki aracım 110hp 260 torklu  focus tdci ile yokuş çıkmak benim için büyük keyifdi. Şaşırdığım kısım ise  Octavia da aynı keyfi vermekte yakıt da aynı ortalamalarda olmakta. Doğrusu henüz daha 5000 km yi görmeyen benzinli 1.2 tsı bir araçla bu değerleri yakalamak bana büyük keyif verdi.
Yalnız amasra- bartın arasındaki plajlarda yaptığımız 10-15 km lik gezilerde ortalamamiz 10 litrenin altına hiç düşmedi. Bunda tsı motorun kısa mesafelerde yokuş sevmemesinin büyük etkisi var.
Ankara duzluklerinde aracımin son 2000 km lik ortalaması 5.9 olmasına rağmen yokuslu memleketlerde oturanların Tsı i tercih etmeden evvel bir kez daha düşünmesini tavsiye ederim.

Donuste 0 rakimdan 900 rakima ciktiginiz icin fazla cikmasi normal.

Amasra nasil cok kalabalik miydi? Diger gittiginiz sahiller nerelerdi?

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;525993
Donuste 0 rakimdan 900 rakima ciktiginiz icin fazla cikmasi normal.

Amasra nasil cok kalabalik miydi? Diger gittiginiz sahiller nerelerdi?

Haftaiçi kalabalık değildi ama haftasonu bayaa kalabalıktı

İlk kez amasra ya gittigimiz için acemiligimize geldi inköy ü tavsiye etmediler, cakraza gittik kalabalık gelince sonra bozköy e gittik orasıda kalabalıktı ama daha çok sevdik
Güzelce diye bir yer varmış orayı da bi dahaki sefere bıraktık
Deniz suyu az dalgalı ve öğleden sonra sıcak gibi, gideceklere haftaiçi  tavsiye ederim.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;525987
...Yalnız amasra- bartın arasındaki plajlarda yaptığımız 10-15 km lik gezilerde ortalamamiz 10 litrenin altına hiç düşmedi. Bunda tsı motorun kısa mesafelerde yokuş sevmemesinin büyük etkisi var...
Aynı durumu Ibiza' da ben de yaşıyorum. Bir seferinde bir yerden (neresi hatırlamıyorum) yola çıktım ve hep inişti, yolbilgisayarı ortalamayı 3,1lt/100km yazmıştı.:rm:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;526017
Aynı durumu Ibiza' da ben de yaşıyorum. Bir seferinde bir yerden (neresi hatırlamıyorum) yola çıktım ve hep inişti, yolbilgisayarı ortalamayı 3,1lt/100km yazmıştı.:rm:

Arabayı teslim alırken 15000 km den sonra yakıt azalır demişlerdi sizde durum nasıl?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;526019
Arabayı teslim alırken 15000 km den sonra yakıt azalır demişlerdi sizde durum nasıl?
Henüz 2500km tam olarak dolmadı.
2 numaralı tüketim ortalaması 9,2lt/100km olarak yazıyordu bu sabah.
İşte bunlar hep kısa mesafe ve trafik.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım TDI aldığım günden itibaren aynı yakıt tüketimi var. Minimum 4.1 lt gördüm fakat genelde gittiğim yol tek gidiş gelişli viraj ve yokuşlu bir yol ortalama 5.1 5.2 lt yakıyor. Total telefon uygulamasındaki veriye göre 0.21 krş ortalama yakıyor. Ama aldığım günden beri ortalama pek değişmedi.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;526215
Benim aracım TDI aldığım günden itibaren aynı yakıt tüketimi var. Minimum 4.1 lt gördüm fakat genelde gittiğim yol tek gidiş gelişli viraj ve yokuşlu bir yol ortalama 5.1 5.2 lt yakıyor. Total telefon uygulamasındaki veriye göre 0.21 krş ortalama yakıyor. Ama aldığım günden beri ortalama pek değişmedi.

Şu an kaç km de aracınız?