škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia'ya Geçiş

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Octavia 1.2 TSİ Dsg Elagance ile aranıza katılmayı düşünüyorum.
Biri mmt dizel diğeri Cvt benzinli olan toyota yaris araçlarımı elimden çıkararak yine otomatik sedan bir araç düşünüyorum.
Forumu detaylıca inceledim.
-- Jetta donanım ve fiyatlandırma yüzünden elendi
-- Civic ve Corolla hissiz atmosferik motorları ve donanım yüzünden elendi.

-- Tsi motor ve malzeme kalitesi hakkında şüphelerim vardı
Samsun Skoda yetkili bayisine gittim. Ellerinde test sürüşü için hiç tsi araç kalmamış. Satış için Mayısdan önce de araç getiremem diyor. Yetiştiremiyorlarmış. Elegans versiyonun malzeme kalitesini inceledim, şaşırtıcı derecede geliştirmiş skoda kendini. C_D segmenti arasında bir araç görünümünde.

Nihayetinde;
Golf 1.2 tsi dsg ile Octavia arasında kaldım.
Satış yetkilisi "golfun sedanı bu araç hiçbir fark yok" dedi.

Kullanan arkadaşlardan ricam;
-- 1.2 tsi dsg sürüşü keyifli mi? Şehir içi canlı motor istiyorum, uzun yolda 140'ı geçmiyorum.
-- Octavia en az 100 bin km 'ye kadar den sonra aynı sessizliği ve sorunsuzluğu koruyabilir mi?

Biraz uzun oldu kusura bakmayın

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta 1.4 TSİ elegans test sürüşü yapmak için Erya Otomotive gittim fakat ellerinde 1.4 TSi olmadığını isterlerse 1.2 optimal dsg olduğunu söyledi başta karşı çıktım " kardeşim kocaman arabaya nasıl 1.2 koyarlar anlamam diye " vakit kaybı olacağını düşünerek Kalktım tam çıkarken madem motor konusunda şüpheniz var en azından konforuna Bakarsınız dedi ikna oldum test sürüşüne çıktık.Döndüğümüzde pazarlığımızı yaptık önümüzdeki ay için 1.2 elegans dsg siparişi vermeye karar verdim bu kadar söyleyim

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araç için fiyat verdiler mi? Ayrıca özellik ekletmeyi düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Arkadaşlar 1.2 tsı motor şuanda 1.6 tdı ile aynı performansı veriyor.Motor küçük diye gitmiyor zannetmeyin,araba çok güzel gidiyor.

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dsg Elegans+ sunroof+ Metalik boya +krom çıta 71.000
« Son Düzenleme: 24 Mart 2015, 12:28:46 Gönderen: Vetmustafa »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel seçim, yalnız sizin iç hazim ve bagaj önemli değil ise, Golf7 nin malzeme kalitesi Skoda dan 1 tık üsttedir.

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Golf 7 yide test ettim 1.90 ve 100 kg olarak sürücü koltuğuna sığmadım malzeme kalitesi kadar bence genişlik ve arka diz mesafeside önemli

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üye kendini tanıtmadan konu açtığı için konu tarafımca kapatılmıştır.

Ekleme: Üye kendini tanıttığı için konu tekrar açılmıştır...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı arslan-t

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
uzun arastırmalarım sonucu jetta ıle octavıa arasında kalarak octavia almaya karar verdim 1.2tsi dsg elegance+sunroof+yarıderi+17'' jant için 72750 fiyat aldım ellerinde olmadığı için siparis gececekler 8-10 hafta arası teslimat olacak.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
skoda octavia hem yakıt tüketimi hem genişlik ve konfor açısından size yeterli gelecektir diye düşünüyorum. Ankarada kış koşulları malum, 3-4 km lik parkurlarda çok da ekonomi odaklı olmayan sürüş tecrübeme göre arabanın yakıtı şu an 6 litre, iç malzeme kalitesi  sınıfına göre yüksek, bozuk yollarda bile henüz herhangi bir tıkırtı veya gıcırtı duymadım.

uzun yol yapmadım ama focus-astra-golf le kıyaslanınca yol tutuş konusunda şehiriçi tecrübelerime göre arka taraf fazla esniyor.

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;504789
skoda octavia hem yakıt tüketimi hem genişlik ve konfor açısından size yeterli gelecektir diye düşünüyorum. Ankarada kış koşulları malum, 3-4 km lik parkurlarda çok da ekonomi odaklı olmayan sürüş tecrübeme göre arabanın yakıtı şu an 6 litre, iç malzeme kalitesi  sınıfına göre yüksek, bozuk yollarda bile henüz herhangi bir tıkırtı veya gıcırtı duymadım.

uzun yol yapmadım ama focus-astra-golf le kıyaslanınca yol tutuş konusunda şehiriçi tecrübelerime göre arka taraf fazla esniyor.

O esneme eibach 35 mm prokit yayla son bulucak inşallah :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi dsg de aklinizda soru isareti olmasin. 1.6 tdi ile ayni gidiyor. Denendi test edildi ;)

Çevrimdışı sepsis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eğer bagaj hacmi, diz mesafesi vb. hacimsel ve boyutsal ihtiyaçlarınız yoksa Golf'ün malzeme kalitesinin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Geniş bagaj hacmine ihtiyacın varsa veya kalabalık bir aileyseniz Octavia'yı kesinlikle öneririm. Motor şanzıman aynı zaten.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bagaj hacmi şu an değil ama çocuk olduğu zaman lazım olacak (bebek arabası vs)
O gün geldiğinde arabayı tekrar değiştirecek ekonomik gücüm de yok. Uzun vadeli kullanmayı düşünüyorum.

Golf Comfortline seçeneğinde Octavia elegance'den farklı olarak

-Hız sabitleyici
-Yağmur sensörü
-Bi-Xenon Far
-Gündüz Led
-Kendiliğinden kararan dikiz aynası
-Far sensörü
-Görsel park sensörü
-Usb Giriş
-Otomatik katlanır yan ayna  bulunmuyor.

Yanılmıyorsam ciddiye alınabilecek donanım farkı söz konusu.

Golf meksika üretimi, octavia ise çek sanırım.
Beni düşündüren 2-3 sene sonra octavianın sağından solundan ses gelir mi?  
Yeni kasa kullanıcıları henüz ciddi km'ler yapmadığı için yeterli veri yok.

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia gerçekten güzel araba :) vw almayın derim, markasına 10 bin tl vermek yerine skoda alıp keyfinize bakarsınız...