škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni araçlarda hangi lastik geliyor ?

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toficame;506642
Günaydınlar, bugün aracımı teslim alacağım. Araç Octavia 1.6 TDI CR DSG / 105 HP. A sı kaç bilmiyorum. Lastikler 225/45R17 91V Pirelli P7 ymiş. Ama stepne 16 inçmiş. 17 inç sığmaz diyorlar. Bu bana hiç inandırıcı gelmiyor. Benim bildiğim stepne yerleri lastikten biraz daha geniş olur. Bir de benim anlamadığım lastik patladığında 17 inç yerine 16 inç takılır mı ? Bu arada stepne Michelin 205/55/16 91v. Jantlar ise Teron. Şimdi ben 86 bin verip stepnesiz araç mı almış oluyorum. Eğer öyleyse aracı teslim almadan jantlarımın 16 ya çevrilmesini mi istiyeyim ?

bende de 17" jant, 16" stepne var. sonuçta bugün jantları değiştirmeye kalksanız 5 tane değil 4 tane jant alacaksınız. normal bir durum.
bazı markaların cücük kadar ince stepnelerine göre yine bizimkisi iyi sayılır.

Çevrimdışı 53AK53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı araç aynı jant ve lastik gelmiş ikimizeki yazmıştım bana söylenense şudur: ''Jantı donanım olarak aıyorsunuz ve bunun bedeli 4jant+lastik stepne extra.'' Size söylenen yalandır sığöıyor gibi bidurum sözkonusu değil. Ayrıca olası bi durumda stepneyi takarsanız araç lastik basınç uyarısı verir dikkate almayın sebebi bir lastiğin 16' olmasından kaynaklı

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aracımı teslim aldım, michelin energy saver çıktı, stepne de aynı... 2015-Mart üretim