škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 tdi 90 la giderken yakit

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı feritcannn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar benim superb 90 la giderken 4.5 asagi inmiyor sizde durum

Not; 2 ay once konu acip gerekli sorulari sormustum, olumli cevaolar sonuzunda 2014 1.6 tdi dsg aldim

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Normal bir durum. Ben uzun yolda ne olursa olsun 4.5 altına inemedim. 90 ile giderken de 100 ile giderken de 4.5 - 4.7 arasında değişiyor.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Düz yolda ve rüzgarsız bir günde Cruise Control ile deneyin.. Lastik hava basıncınız kaç?

Çevrimdışı feritcannn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ugurdemurel avatarinda sislermi yaniyi yoksa farkari sariyami cevirdin

Akif hoca bilmiyorimki, yarin benzinlikcide bi bakiyim

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hız sabitleyici ile kullanmanız durumunda yakıt tüketimi daha düşük oluyor. Ayak ile her ne kadar sabit tutulsa da aracın elektronik ayar kadar sabit durmuyor.

Ancak  aracınızdan hız kontrol ile bile alacağınız ortalama değer 4.4 belki en az 4.3 ten aşağı olmaz. Ara değerler düşük olsa da  ortalamanız bu civarda gezinir.

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: feritcannn;505154
Ugurdemurel avatarinda sislermi yaniyi yoksa farkari sariyami cevirdin

Akif hoca bilmiyorimki, yarin benzinlikcide bi bakiyim

Plaka lambasını beyaza çeviren biri, xenon farlarını sarıya çevirmez bence :)

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Akşamları geç saatte işten çıktığımda hiç durmadan ve basmadan gidersem 25 km lik mesafede nadirende olsa bazen 3.9 u gördüğüm oluyor. Aynı şartlarda genel olarak ise 4.5 - 5 civarı. (1.6 TDı manuel 2012 mod)

Çevrimdışı Zirambula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 superb DSG aracımı ilk aldığımda 90 km sabit hızda 3.6 , 100 km sabit hızda 3.8, 110 km sabit hızda 4.2 lt. Tükettiğini gördüm. Denemeleriimde cc açıktı. Şu anda 11500 km de daha fazla yakıyor. Motorunun açılması için ara ara maksimum devirlere çıkarıyorum. Önceden 2500 devir sonrası ölü olan ivmelenme şu anda bütün devir bantlarında deliye döndü :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Farlar orijinal aracın farları her hangi bir oynama yok. Sislerde açık değil. Resimde biraz sarı görünüyor yanıltmış olabilir.

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu haftasonu trafiksiz yolda cruise control olmadan 90-100 aralığı ile uzun yol gittim , ortalama yakıt 4.9 ' un altına hiç inmedi. Araç şuan 5000 km'de , söylediğinize göre daha da düşecektir doğru mu ?

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yolun eğimi hava şartları gibi unsurlarda yakıt tüketimini etkiliyor. 5000 km'den sonra düşüş olmaz.

Çevrimdışı Zirambula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cc ile beraber 90- 100 km hızla yol ve hava Şartları müsaitse 4 ila 4.3 Arasını görmeniz lazım

Çevrimdışı ahmetturanakkus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 model aracim var 55000 km' de 90 km/h ile gidiş ve dönüş yolu ortalamasi 3,8 lt'yi görebiliyorum ama bu değeri sağlamak çok kolay olmuyor. Normal sürüşte 4,0-4,3 lt arasinda yakiyor.

Çevrimdışı ubim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar şehir içinde araç duruyorken ilk kalkışta en çok kaç litreyi görüyorsunuz?
Ben her zaman 49.9 ile kalkıyorum , gösterge daha fazlasını göstermediği için 49.9 da kalıyor sizde de durum böylemi.