škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Sabahları gelen ses

fb1907 · 85 · 19458

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Soğuk zamanlarda sabahları aracımı çalıştırınca kıtkıtkıt diye bir ses geliyor ve bu ses debriyaja basınca susuyor debriyajdan çekince tekrar başlıyor ama sadece soğuk zamanlarsa sabahları yapıyor. Sanırım baskı balata bilyasında sorun var. Sice bu bir sorun mu? Yoksa soğuktan dolayı normal mi? Birde aracımla 2 defa şuna şahit oldum araba 6 vites 100 km civarı giderken boşa alıyorum sonra tekrar 6 ya takayım derken sanki yarım debriyaj basmışım gibi vites girerken gıjjjj diye bir ses verdi servis normal dedi şanzımanın devri ile motorun devri aynı olmadığından yapmış diye bana hiç mantıklı gelmedi açıkçası sizce neden olabilir?

Çevrimdışı J.Marston

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2014 TDİ dsg aracımda benzer bir sorun vardı.

Motor sabahları soğukken ısınana kadar alttan vuran bir titreme ile sarsılıyordu. Dediğiniz gibi sadece sabah soğuk havada yapıyordu gün içinde tekrarlamıyordu.

Servise gittim teknisyen anormal olan titremeyi fark etti ve arıza kaydı açtı.

Aracın Enjektör leri garantiden değiştirildi ve sorun ortadan kalktı.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende şimdi servise bıraktım bakıp bana dönecekler

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: J.Marston;505282

Motor sabahları soğukken ısınana kadar alttan vuran bir titreme ile sarsılıyordu. Dediğiniz gibi sadece sabah soğuk havada yapıyordu gün içinde tekrarlamıyordu.

Servise gittim teknisyen anormal olan titremeyi fark etti ve arıza kaydı açtı.

Aracın Enjektör leri garantiden değiştirildi ve sorun ortadan kalktı.

aynı sıkıntı bende de mevcut motor soğukken ısınana kadar titreme yapıyor. Daha önce servise götürdüm ama motor sıcak olduğundan ve tam soğumadığından titremeyi gösteremedim. Bilmiyorum arıza varsa tespitini nasıl yaptırcam.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: J.Marston;505282
Motor sabahları soğukken ısınana kadar alttan vuran bir titreme ile sarsılıyordu. Dediğiniz gibi sadece sabah soğuk havada yapıyordu gün içinde tekrarlamıyordu.Servise gittim teknisyen anormal olan titremeyi fark etti ve arıza kaydı açtı.Aracın Enjektör leri garantiden değiştirildi ve sorun ortadan kalktı.
Arabanızı tam olarak ne zaman aldınız? Benim araçta da aynı sorun var? (benim araç 11/2013 tarihinde  alındı)

Çevrimdışı J.Marston

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb1907;505295
Bende şimdi servise bıraktım bakıp bana dönecekler

Sorunun üstüne düşün hocam çözülene kadar serviste bırakın, bana yok böyle kullan diye saçma bir cevap bile verdiler 1 hafta serviste kaldı aracım.

Alıntı yapılan: cnrndm;505302
aynı sıkıntı bende de mevcut motor soğukken ısınana kadar titreme yapıyor. Daha önce servise götürdüm ama motor sıcak olduğundan ve tam soğumadığından titremeyi gösteremedim. Bilmiyorum arıza varsa tespitini nasıl yaptırcam.

Hocam akşamdan servise bırakın aracı ertesi sabah teknisyenle beraber gidip arabayı çalıştırın ben öyle yaptım. Titremenin normal olduğunu söylediler ilk önce, sonra sıfır bir araba çalıştırttım aynısı varmı diye tabiki sıfır arabada titreme olmayınca sorunu kabul ettiler.

Çevrimdışı J.Marston

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;505305
Arabanızı tam olarak ne zaman aldınız? Benim araçta da aynı sorun var? (benim araç 11/2013 tarihinde  alındı)

Aracım 2014 model eylül çıkışlı.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Krankda sorun varmış arabamı bana vermiyorlar distribütör ile görüşüp bakacaklar artık 0 motor mu atarlar yoksa krank mı sadece değişir bilemiyorum artık krank dan dolayı motorun içinde başka parçalara da zarar vermiş olabilir.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb1907;505354
Krankda sorun varmış arabamı bana vermiyorlar distribütör ile görüşüp bakacaklar artık 0 motor mu atarlar yoksa krank mı sadece değişir bilemiyorum artık krank dan dolayı motorun içinde başka parçalara da zarar vermiş olabilir.

Oy oy. Sorun Büyük desene......
Geçmiş olsun şimdiden.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;505454
Oy oy. Sorun Büyük desene......
Geçmiş olsun şimdiden.

Sağ olun yapacak bir şey yok bekleyeceğiz

Alıntı yapılan: alper32;505457
geçmiş olsun, morali bozmayın.

Sağ olun moralimi bozsam da bozmasam da düzeleceği yok cana geleceğine mala gelsin. Servis bu gün araba ayarlarsa rahatlayacağım tek derdim bir araba ayarlanması.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb1907;505354

kardeş üzüldüm valla. en azından bu aşamada farketmişsin. geçmiş olsun.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;505528
kardeş üzüldüm valla. en azından bu aşamada farketmişsin. geçmiş olsun.

Sağ olasın dediğin gibi en azından bu safhada problemi keşfede bildik 5 gün önce sabah 8 de servisi çağırmıştım motor soğukken yapıyor çalıştırmadan bakın diye gelip baktılar sağolsunlar ama hava o zaman sıcaktı ve ben güneşin altına koymuştum ses vermedi. Dünde baktım ses var videoya çektim sesi malum yaz geldi daha ses vermez ağustostada garantim bitecek ve sonuç motorun içinde sorun var kranktan şüpheleniyorlar ama tam belli değil. Bu gün yüce oto ile görüşüp bakacaklar ya parça değişecek ya parça sipariş edilecek yada sandık motor atılacak.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2015, 11:01:58 Gönderen: fb1907 »

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. İnşallah sorunu tam olarak halledip teslim ederler ve siz de aracı satana kadar başka bir sorunla karşılaşmazsınız...

Çevrimdışı kablan12

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaslar, sabah calsıtıgında hafıf bır vuruntu oluyor sogukken sanırım aynı sorundan bahsedıyoruz arkadaslar, bu konuda onerınızı rıca edıyorum. Ilk aldıgımda aracta bole bırsey yoktu 3000 km de basladı bu sorun.