škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lastik ebatını değiştirmek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman 205/50/16 en güzeli hem ekonomik hem ölçüsü de çok fark arz etmiyor alınabilir yani

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;507879
Bulunur, bulunur tabii de, ona o kadar verilecek para bulunmaz.
Ekonomik ölçüde kalmak isteniyor haklı olarak.

kaliteli markaların en düşük modellerine baktım da fiyat olarak pek fark yok gibi geldi bana, yalnız 205/50R16  lerin ucuz marka ve muadilleri daha fazla

Lassa Impetus Sport 205/50R16 87W 270 TL
 Dunlop SP Sport FM800 215/45R16 84V  233,00 TL

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla arkafaslar ben her halukarda jantı ya da lastıgı bedavaya getırdım gıbı gelıyor nasıl mı gecenlerde ınterneyten arabanın ustunde gelen dunlop sportmaxx 215-45-16 yazlık lastıhe 350 tl yazmıslar ben 4 kıslık lastık artı 15" jantı.1300 tl ye aldım ayrıca yaz kıs lastık degısırken jant ustunde oldugu ıcın balans be sok tak ıslemlerıne de az oduyorum ıkıncı lastıknaldıgımdakı karım da ayrı bır konu ben boyle dusundum aldım karar sızın tabıı 205-50-16 da alınabılır ama karı az olur
 Ugur hocam bolu da bfılm falan ısını cok ıyı yapan yer yok sonax da yok ama malatyaya gıttıgımde orada bakarım artık tesekkur ederım  sız de baya uyguna yaptırmıssınız

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
karlı olmuş yani cihan hocam hayırlı olsun şık duruyor :) evet biraz uygun oldu hoş duruyor aynı renkte olunca ben çok koyu olsun istemedim aynı renkte olsun sırıtmasın istedim güzel de oldu, bagaj üstüne de spoyler taktırdım geçen gün internetten aldım tavsiye ederim spor bir görünüm verdi araca

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fılm ben de aynı renk yaptırırım uaptırsam kac numara fılm yaptırdınız numarasını bılıyor musunuz hocam
Aracın fotosunu bır yollayın da bakalım hocamr nsl olmus :)

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1 numara demişlerdi ama bu numara işi film marka vb duruma göre değişebiliyor bildiğim kadarıyla piyasada 15 tl ye olan filmlerde 1 numara bendekine göre çok koyu olabiliyor, ben ordaki ustaya bırakmıştım renk farkını kaldırın diye onlar da bunu takdir etmişler ama fark yok yani, ne yalan söyleyim fotoğraf atmayı bilmiyorum buraya :(

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Resım yukleme sıtelerıne fotoyu yukleyıp forum ıcın verılen kodu kopyala yapıstır yapıyorsunuz
Bence de fılm ısınde ya da her ıste ustaya bırakmalı tabı usya ısını bılıyorsa

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet ben güvendim adamlar profesyonel bu işte hem de garantili çizilmez vb olması ilgimi çekti, aslına bakarsan önceliğim o boya kalıntılarından kurtulmak önceliğimdi ama olmuşken hepsi olsun istedim :)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Foto   beklerız artık
Ben de su bır ıkı ay gecsın far sensoru ısıne egılecegm

Çevrimdışı szteker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhabalar aracıma 215/45/16 lar çok pahalı olduğu için 205/45/16 kışlık lastikler taktım ama çok pişman oldum en ufak kasiste arabanın içi yıkılıor sanki ayrıca bir kasiste ön jan lastiği ezdi sanırım köşesinden balon yaptı. diyeceğim şuki lastik genişliği düştükçe yani 215 den 205 e , yanak yüksekliği sayısı 45 olarak yazsada yanak yüksekliği lastik genişliği küçülünce küçülüyormuş.
şimdi kışlıkları sökeceğim orjinal lastiklerin ikisi bitik acaba diyorum önlere orjinalleri 215/45/16 ları takıp arkalara petlasın 225/40/16 taksam nasıl olur.
bu konuda fikri olan varsa öğrenmek isterim....

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kesınlıkle aynı boyutta olmalı sakın oyle bır sey yapmayın derım Allah korusun ne olur ne olmaz

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadan itişli olsa bir nebze de önden çekişlide hem denge bozulur hem de gerek yok kanaatindeyim. Süspansiyon konforundan şikayetçiyseniz, jantları da değiştirerek 195/55/15 veya 195/60/15 ebada geçmek düşünülebilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!