škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Türkiye karanlıkta

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrbay35

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar elektrik kesintisi için çeşitli söylemler var. Ben bir elektrik teknikeriyim  ülkemizde bulunan elektrik şebekesi aynı balık ağı gibi  dizayn edilmiştir. Örnek verecek olursam kebanda bir problem olsa izmir çeşmeden veya yatağan termik santralden o arıza nedeni ile enerji iletilmeyen yerlere elektik iletilebilecek bir yapı var. Şu vakitlerde tüm ülkeye elektrik verilmiş durumda diye söylüyorlar . İzmirde 7 saat elektrik kesintisi oldu ve hayat neredeyse durdu. Ben çok merak ediyorum  tüm yurdun %95i 7-8saat neden elektriksiz kaldı.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selim bey yanlış anlamayın burası bir araba platformu ve tabiki gündenle alakalı şeylerde konuşabiliriz ancak böyle mevzular taktir edersiniz biraz hassas mevzular ve insanlarımız okadar gerginlerki birinin bu konunun altına gelip patlaması ve başka bir görüşteki birininde gelip ona patlaması inanın an meselesi.  o yüzden böyle mevzulara mümkün olduğunca "yanaşmayarak" hem ağzımızın tadını bozmamış hemde diğer forumlardan bir ayrıcalığımız olan siyasete girmeden salt amacında yürüyen seviyeli forum konumuzu korumuş oluruz. Lütfen yanlış anlamayın. Diğer forumdaşlarımızdan da aynı hassasiyeti bekliyorum. İyi forumlar

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben diyorum tasarruf ampul takalim diye kaldirmiyor bu ampulu bu tesisat..

Isten erken ciktim elektrik kesik diye evde takilirim mis gibi jeneratorde var nasilsa diyordum. Bir geldim eve sadece digiturk ve modem elektrik dalgalanmasi yuzunden yanmis. Neyleyim ben internetsiz televizyonsuz elektrigi. Git ampulu yak radyoyu yak ne biliyim telefonu yak (digerlerini yakmasin pahali onlar masraf cikmasin) neden internetle tv?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar da uyardık fişleri çekin, şalterleri kapatın diye... Ne olacak şimdi? 2 adaptör lazım şimdi sana.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mrbay35

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;505630
Selim bey yanlış anlamayın burası bir araba platformu ve tabiki gündenle alakalı şeylerde konuşabiliriz ancak böyle mevzular taktir edersiniz biraz hassas mevzular ve insanlarımız okadar gerginlerki birinin bu konunun altına gelip patlaması ve başka bir görüşteki birininde gelip ona patlaması inanın an meselesi.  o yüzden böyle mevzulara mümkün olduğunca "yanaşmayarak" hem ağzımızın tadını bozmamış hemde diğer forumlardan bir ayrıcalığımız olan siyasete girmeden salt amacında yürüyen seviyeli forum konumuzu korumuş oluruz. Lütfen yanlış anlamayın. Diğer forumdaşlarımızdan da aynı hassasiyeti bekliyorum. İyi forumlar

Tabiki forum da siyaset olmaması çok güzel birşey. Araba forumuna güncel ve hepimizin yaşadığı bir elektrik kesintisi nedeni ile konu açılmış . Bende işin azcıkta olsa mesleğimden dolayı biraz teknik yaklaşım yaptım.( O, bu , şu demeden ayırmadan , ayrışmadan . Başkalaşmadan , ve başkalaştırmadan ) tabiki ''teknik '' olarak bu mümkün olması çokzor bir olayı şahsi olarak merak etmem ve bu konu başlığı altında bunu yazmam sıkıntı yaratıyor veyayaratıcaksa tüm forumdaşlardan özür diliyorum .

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrbay35;505674
Tabiki forum da siyaset olmaması çok güzel birşey. Araba forumuna güncel ve hepimizin yaşadığı bir elektrik kesintisi nedeni ile konu açılmış . Bende işin azcıkta olsa mesleğimden dolayı biraz teknik yaklaşım yaptım.( O, bu , şu demeden ayırmadan , ayrışmadan . Başkalaşmadan , ve başkalaştırmadan ) tabiki ''teknik '' olarak bu mümkün olması çokzor bir olayı şahsi olarak merak etmem ve bu konu başlığı altında bunu yazmam sıkıntı yaratıyor veyayaratıcaksa tüm forumdaşlardan özür diliyorum .

Kusura bakmayın sizin üstünüzden tüm foruma seslenme oldu benimki lütfen kişisel anlamayın son mesaj sizindi. Ayrıca paylaşımınız ve verdiğiniz bilgi için teşekkür ederiz :)

Çevrimdışı mrbay35

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
:hah: acuk Benim üstümden oldu ama hadi neysee neyseee :hah:

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;505651
O kadar da uyardık fişleri çekin, şalterleri kapatın diye... Ne olacak şimdi? 2 adaptör lazım şimdi sana.

Olay aninda evde kimse yoktu ki. Bir de jenaratorun halt etmesi. Elektrik kesilir kesilmez devreye giriyor bu kadar yuklu girmemesi lazimdi ama girmis

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neden ve nicin oldugu hala belli degil.

politikayla siyasetle hic alakasi olmadan bu durum gostermistir ki hic bir krize hazirlikli degiliz. Koskoca ulkenin elektrigi saatlerce kesiliyor ve neden oldugu hala muamma.

Aklima Die Hard daki Firesale senaryosu gelmiyor degil.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ve nihayet sabah 07:30 da iş başı yaptım bütün robotları zaiyatsız olarak devreye aldım saat 01:00 eve gidebileceğim. ama sabah gene işbaşı.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu is disaridan mudahale olmadan olamaz. Imkansiz bir sey. Yolda yururken sizi yildirim carpmasi ihtimali bile daha yuksek. Hadi ankaranin elektrigi kesildi hadi ayni anda izmir de kesildi. Hadi bunlar yuzunden 2-3 sehir daha etkilendi. Geri kalan?

Bu arada sehit olan bir savcimiz var Allah'tan rahmet yakinlarina bas sagligi diliyorum.

Dun tarihi bir gun yasadik. Onemini 10 yil sonra anlayacagiz

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2. 31 Mart vakası... :(

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Siz de gene iyi gelmiş. Bizde gece 11 gibi geldi.

O zamana kadar elektrik yok, internet yok. Telefon çekmedi.

Dedim radyoyu açayım ne oldu lan ülkede diye? Tahmin edin radyo da yok! Küçük yer olduğu için antenleri besleyemediler sanırım.

Dışarısı zifir karanlık. Dedim ne oluyoruz? Walking dead falan mı başladı?  Buzdolabına baktım tamtakır, aha dedim mıçtık :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında her alşam 19 itibariyle elentürükleri kesseler, internet falan olmasa, kafayı dinlesek??
 Yok, yok...o zaman da nüfus falan artar, iyice biteriz...