škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octi Seramik Kaplama

Merol · 11 · 6892

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar aslında http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=30149&highlight=seramik bu konu üzerinden devam edecektim fakat konu biraz eskidiği için başlık açmak istedim.

Konuma geçiyim hemen Sivas Auto King e dün gidip görüstüm seramik kaplamayı yapacak usta ilede uzun uzun konuştuk, derdimi ona kısaca şöyle anlattım "aracım 2014 aralıkta aldım 1 kez dahi fırça ile yıkamadım arabama çok özeniyorum sizin bu uygulamanın ömrü bittikten sonra aracımda bu uygulamadan dolayı ufakta çaplı yada incede olsa çizikler oluşurmu diye sordum". Kendisi bana ilk olarak sorun yaşamayacağımı söyledi ve kendi aracına uygulayacağını ve 1 ay bekleyelim görelim sonra duruma göre sizin aracınızada uygularız dedi. ürünün yeni bir ürün olduğunuda belirtti. Kurumdan şuan 3 arkadaşımın aracı orda ve işlem gormekte başka uygulamalarla ve yeni açıldığı için müsteri çekmek adına ücretinin 600-800 tl arasında olduğu ama bunu dahada aşağı esnetebileceğini belirti.

Siz değerli forum üyelerine ve varsa bu uygulamayı yaptıran arkadaşların fikirlerini almak adına sizce yaptırmalı mıyım? vereceğim paraya değer mi? bu uygulamanın eksi yönlerini  bileniniz var mı? Netteki araştırmalarımdan tatmin edici cevaplar bulamadım ve yaptıranlar 1500-2000 tl gibi fiyatlardan bahsetmekte.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle forumda sivastan bir üye görmek beni sevinidirdi.
Seramik konusunu ben de epey araştırdım ve sonuç olarak para tuzağı olduğu kanısında vardım.
Uygulamanın yapılacağı aracı inceleme fırsatınız varmış mutlaka bekleyin derim.

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende hafta sonu araştırdım yaptıranların memnun olmadığını uygulama sonrası mikro çizgilerin oluştuğunu söylediler bende yaptıtmaktan vazgeçtim

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya bu seramik kaplama tamamen uydurma bişi.

Kimi nano koruma diyor, kimi normal boya koruma uygulamasından farksız diyor.

Dedikoduya göre Williams F1 takımının kullandığı bir teknolojinin ürünüdür. Williams belki cidden yapmıştır ama gel gör ki bu uygulamanın 600-800TL li fiyatlara olabileceği pek gerçekçi değildir.

Öte yandan pahallı yapan yerlerin de orj malzeme ve uygulama yaptığına emin olamayız.  yurdumun uyanık esnafı mutlaka "abi fiyatı fazla tutalım, hem orj olduğuna inandırırız hem de çok daha fazla kar ederiz" demiştir çünkü.

Ben hangi  bilgimle yaptıkları uygulamanın gerçek seramik kaplama olup olmadığını bileceğim.

En iyisi güvenilir markalarda, Ziebart - Meguiars gibi, güzel bir nano koruma yaptırmak.

Onun dışında illa ki o boya yıpranacak, çizilecek, hareler oluşacak. O polisaj makinası yüzeye değdiği anda çizmeye başlıyor zaten :)

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;505743

Onun dışında illa ki o boya yıpranacak, çizilecek, hareler oluşacak. O polisaj makinası yüzeye değdiği anda çizmeye başlıyor zaten :)

işte en çok merak ettiğim olay buydu:)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İster seramik ister başka tür uygulama olsun polisaj makinasını ve kullanılan malzemeleri iyi bilmek, uygulamayı iyi yapmayı bilmek önemli.

Makinayı alıp, ucuna pedi takıp sonrasında pastayı cilayı yedirmek zaten herkesin elinden gelir. Ama akinayı ne şiddetle bastıracağını, köşelerden, bombeli yüzeylerden nasıl geçeceğini hangi tür çiziğe ne tür malzeme kullanacağını herkes bilmez.

İlk uygulamada cilanın da etkisiyle araba parıl parıl olur. İyi ki yaptırmışız bak, üstelik bin tl lik uygulamaya sadece 250tl verdik denir. 2-3 hafta sonu cilanın etkisi geçince yüzeyde hareler, kılcal çizikler çıkmaya başlar.

O nedenle bn bu tür işlerin eğitimli personelin çalıştığı yerlerde yapılması taraftarıyım. Yoksa öbür türlü kimseye para vermem. En azından o paraya malzememi alır kendim yaparım. Bu sayede hareler oluşmaya başladıkça da basarım cilayı :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Seramik ürünlerle nano ürünler farklıdır.Seremik ürünler boya üzerinde film tabakası yaratır ve diğer ürünlere göre genlde 2 kat daha uzun süre dayanır.Yani waxlar nanolar 6 ay dayanıyorsa seramikler daha uzun süre koruma sağlar.En büyük avantajı basit dal çiziği kurulama bezinin yaptığı hareler gibi çiziklerden daha az etkilenir diğer ürünlere göre :)

Seramik ürünlerde piyasada bir çok ürün var hangisi uygulayacağı önemlidir ve uygulaması zahmetli birşeydir genelde bu ürünler uygulama sırasında araba üzerinde su damlası varsa reaksiyona girer o bölgede boyada matlaşma oluşur elbet geri dönüşü var ama zahmetlidir.Benim tavsiye araba ile uğraşmayı seviyorsanız kendiniz basit uygulamalar ile aracınızı koruma altına alabilirsiniz.Kardeş forum olan detailingturkey.net i karıştırırsanız bir çok bilgi elde etmiş olursunuz..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha once başka bir konuda da yazmıştım, yine yazıyorum. Herhangi bir boya koruma sonrası araçta kılcal çizik oluşmayacağını garanti eden bir yer varsa ben liste fiyatının 2 katını vermeye hazırım. Kısacası yok öyle bir dünya.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler, birçok değerli yorumdan anlaşıldığı gibi uygulama sonrası sıkıntı yaşayacağım yönünde. Bende arabasına titizlenen biri olarak yaptırmayacağım gibi görünüyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Merol;505871
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler, birçok değerli yorumdan anlaşıldığı gibi uygulama sonrası sıkıntı yaşayacağım yönünde. Bende arabasına titizlenen biri olarak yaptırmayacağım gibi görünüyor.
Yanlış anlaşılma olmasın; uygulama sonrası -eğer işinin ehli biri tarafından, kaliteli malzemeyle yapılırsa- bir sıkıntı yaşamazsınız; ancak araçta kılcal çizik olmayacağı iddiası doğru değil.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;505889
Yanlış anlaşılma olmasın; uygulama sonrası -eğer işinin ehli biri tarafından, kaliteli malzemeyle yapılırsa- bir sıkıntı yaşamazsınız; ancak araçta kılcal çizik olmayacağı iddiası doğru değil.

auto king de malzemesi kaliteli ve sıvı dendi usta yıllarca uğraştım bu işle dedi ama kılcal çizik olacaksa hiç bulaşmaya niyetim yok. Teşekkürler bilgi için...