škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Beyin Yoksunu İnsanlarımız

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta başıma talihsiz bir olay geldi.Eski okuduğum liseden evrak için okula gittim arabayıda girişe bıraktım işim 5 dk süreceğinden çok fazla koşturmak istemedim birazda acelem vardı açıksası.Neyse girdim işlerimi hallettim işlerim biraz uzun surdu yarım saat gibi çıkarken aracımın yanına geldim baktım bi servis şöförü dışarı çıkmak için aracımın önünde bekliyor bende özür dileyim aracımı yöneldim ki birde ne göreyim!!

Aracımın kapıları zorlanmış anahtar yuvası ezilmiş sağ kapı kolu dışarı çıkık bir şekilde duruyor sağ sileceğim bir güzel bükülmiş bir ucu havada.. Tam ben bunları birden görünce köpürdüm başımdan aşağı kaynar sular boşaldı resmen.. Daha sonra okul müdür yardımcısı gelmdi böyle böyle aracımın kapıları zorlanmış vs derken servis şöförü atladı "Ben zorladım" diye al başına belayı katil mi olursun başka bişey mi yaparsın o an herşey olurdu kendimi zor tuttum.

Daha sonra dayıyla girdik birbirimize yok neymiş servisi yanmış arabaya ben oraya niye çekmişim burası okul kapısıymış bilmem ne.. Tamam ben anlarım okul kapısıda sen kim oluyorsunda tanımadıın bilmediğin bir kişinin aracının kapı kilidine yabancı cisim sokup zorluyorsun? Sileceği yamultuyorsun? Kapı kollarına zarar veriyor? Hadi bunları geçtim bu arabanın kapı kilidini başka bi anahtar açmayacağını bilmiyomusun? Uzun süre kavga ettik neyseki polis vs geldi ben şikayetçiyim bu beyin yoksunu vatandaştan diye dile getirdim polis memurlarımızda her zaman ki çok bilmiş mevzuyu uzatmamak için tutanak tutun gidin havasına girdiler.Bende yermiyim o işten bi kere ağzım yandı zamanında.Daha sonra birazda polislerde kapıştık bu adamın yaptığı hırsızlığa teşebbüse giriyor dedim bana gelmiş "Yaparken gördün mü?" diyor e dedim ağzıyla kendi söylüyor..

Neyse oradan karakola gittik bu sefer beyin yoksunu vatandaşımız yan çizdi ifadesinde ben yapmadım arkadaşın anahtarı bozukmuş diye bi yalan daha uydurdu sağolsun.. Anahtarı bozuk arabayla ben oraya kadar nasıl geldim diye kimse düşünmüyor tabi saçma sapan traji komik olaylar..Biz vatandaşla tartışırken yakınlarım vs geldi yine olay "Bunlar genc cahil insanlar" konumuna gelince ben iyice tırlattım tabi daha sonra babamın zoruyla davacı olmaktan vezgeçtim.Zamanım olsa o vatandaşla çok güzel uğraşırdım ama malum okuyoruz öğrenciyiz fazlada vaktim olmamasından dolayı sineye çektim.

Arabanın yanına geldim karakoldan sonra aracımın uzaktan kumandası sıkıntılı idi kapıları kumanda ile açamıyordum bende kaskoyu aradım onlarda ne ahtapot nede başka birşey ile aracımı yerinden kaldıramayacaklarını söylediler yok efendim yol yardımı alıcakmışım bilmem ne uzattıkça uzattılar mevuzuy.Ahtapot gelse çok rahat bir şekilde kaldırabilirdi neymiş direksiyonum hafif sola dönükmüş e dedim trafik vakfı çatı çatır yol kenarlarından çekiyor? Yok efendim biz riske giremeyiz dediler.En son baktım iş işten çıkacak aracın camlarına yöneldim artık hangisi patlatsak diye hesap yaparken Allah bi şekilde halime acıdı heralde kumandam birden düzeldi ve aracı oradan kurtardım.

Konuyu açmamın temel sebebi ülkemizde bu tarz beyin yoksunu oksijen israfı yapan insanlarımızın çok olması ve bunların bir şekilde ortadan imha edilmesi gerekiyor artık bu bir değil kaç oldu.Birde aileler böyle kişilere çocuklarını emanet ediyor ve okula gönderiyorlar.60 yaşında bir insanın servis şöförü olmasına müsade eden kanunlarada selam ediyorum.Biz bu devlet ve kanunlarla çok güzel yerlere geliriz,geliyoruz...

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun , ancak ben hiçbir zaman öyle sorun çıkarabilecek yerlere asla parketmem gideceğim yere uzak olsun temiz olsun , hatta bazen o kadar saçma park edenleri görüyorum ki , arabasını hiç düşünmeyen insanlar ...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Abow... Manyamis bu insanlar. Manyak herif iceri gelip soramiyormuydu?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anaaam kadir elim ayağım boşaldı lan okurken nası dayandın lan

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
...ker misin sabaha mı bırakırsın dedikleri bu işte.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şerefsiz herif, dövsen dövülmez, gebertsen değmez...
Canın sağolsun, bu da bela işte, savmışsın bir şekilde Allah beterinden korusun...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Allah sabır vermiş size ben dayanamıya bilirdim

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağolun dostlar neyseki kilidi 2 saat uğraşma sonucunda tamir edebildik.Servisteki fiyati 370tl+kdv olduğunu duyunca ayrı bi gerildim açıkcası.Bu da bi ders oldu normalde bu park olayına çok dikkat ederdim acele iş olunca insanın başına herşey gelebiliyor..

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun. Severmisin sabaha mı bırakırsın derler ya aynen o durum. Böyle şerefsizlere yapılacak şey belli yaşına başına bakmadan komalık edene kadar döveceksin ama haklıyken haksız duruma düşmek var işin sonunda.

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Kadir. İnsan olan yapmaz zaten, bununla kurtulduğuna şükür. Çok var böyleleri, oturduğum evin kapalı otoparkında sileceği kaldırmaya çalışıp, silecek çıkmayınca zorlayanları mı sayayım, yan dükkana girerken önüne parkettiğim arabanın 4 lastiğine çivi koyanları mı söyleyeyim. Sol kelebek camda numaram yazar, bugüne kadar kullandığım tüm araçlarda olduğu gibi, ama adam kapıyı, sileceği zorlamayı akıl edene kadar arabanın etrafında 1 tur atmaz, dikkatini çekmez o yazı. Zorunda olmadıkça 3-4 sokak uzağa parkediyorum zaten kimseye engel olmamak adına. Ne yazık ki toplumda hoşgörü diye birşey kalmamış. Ve yine yazık ki bu hoşgörüsüz çoğunluk gittikçe artıyor, eskileri geçtim; bu ahlâkla büyüyen bir güruh yetişiyor hala. Sonumuz hayır olur inşallah ama ümidim de azalıyor. Allah sabır versin hepimize..
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2015, 17:58:31 Gönderen: etms »

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük gecmiş olsun. Böyleleri insani katil eder. Oksijen israfı başka bir şey değil. Polislerde işgüzarlık yapmiş. En azından adamım zararını karşıla oda şikayetini geri alsın diye orta yol bulsalarmis.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kardes gecmis olsun valla. Aklinda olsun hak hukuk bitmis artik. Baktin karsindaki dangoz laftan sozden anlamiyo hic affetmeyeceksin yasina basina bakmayacaksin tekme tokat sopa bicak silah ne bulduysan artik durum hangisine el veriyosa. Cok ciddiyim dalga gecmiyorum. Halkimiz cahil. Halkimiz okusa da cahil.

Boyle durumlarda hep anlatirim apartmanimdaki komsularimdan biri park ettigim yeri begenmedi diye silecegimi kirdi kameradan gordum gidip o anda dovecektim babam konusalim dedi. Peki dedim. Adam geldi (adam dedigime bakmayin topaca insan bile degil bir de doktor olacak) "kirdim nolucak pisman degilim koymasaydiniz oraya" tarzinda cumleler kurunca zaten atik olan sigortalarimdan yanik kokulari gelmeye basladi. Bende daha onceden durumu on gorerek hazirda bulundurdugum silecekle bi guzel dovdum. Karisi geldi acidim mi? Delikanlilik yaptim mi? Karisinin onunde adam dovulmez dedim mi? Tabikide hayir. Adam olmayana esek olana adamlik yapilmaz. O kadar tatli dovdum ki anlatamam bak anlatirken yine icim kabardi cikip bi posta daha atasim geldi. Adam 2 yil yagmurlu havada silecek kullanamadi be korkusundan. Yaraticik dayak seviyorum vesselam.

Nooldu sonra? Jandarmaya gittik adamin silecegi kirarken kamera kaydi var farkli acilardan. (Hala durur biyerlerde) tutanak tuttu savciliga intikal etti olay. Savci amca ne dedi? Ziyan olan mal cok degersiz kamu davasina gerek yok sansinizi denemek istiyorsaniz gidin yatirin mahkeme harcini dava acin. Tesekkurler adalet dedim bende kendi kendime.

Adaletimizi kendimiz saglamak zorundayiz ne yazik ki. Adam o gun kusura bakmayin ya sinirliydim olverdi dese parasini bile istemiyorum canin sagolsun komsu olur boyle der gecerdim. Insanimiz insan degil adaletimiz adalet degil.

Aklinda olsun yasina basina bakmiycaksin boylelerinin hemen cat cat ilk sen vurucaksin. Adama 2 secenek birakacaksin ya bir araba sopa yiyecek ya da senin goz karari belirledigin arac hasarini aninda odemeyi kabul edecek. (Adil olmak gerek burda da)

Daha konusulur da konusulur. Malesef artik kanunlar degil orman kanunlari gecerli

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kadir çok geçmiş olsun, seni olması gerektiğin gibi davrandığın için tebrik ederim. İyi şeytana uymamışsın.
Baban tamam dedikten sonra da davadan vazgeçmekten başka yapacak birşey yok..