škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Beyin Yoksunu İnsanlarımız

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;505843
Kardes gecmis olsun valla. Aklinda olsun hak hukuk bitmis artik. Baktin karsindaki dangoz laftan sozden anlamiyo hic affetmeyeceksin yasina basina bakmayacaksin tekme tokat sopa bicak silah ne bulduysan artik durum hangisine el veriyosa. Cok ciddiyim dalga gecmiyorum. Halkimiz cahil. Halkimiz okusa da cahil.

Boyle durumlarda hep anlatirim apartmanimdaki komsularimdan biri park ettigim yeri begenmedi diye silecegimi kirdi kameradan gordum gidip o anda dovecektim babam konusalim dedi. Peki dedim. Adam geldi (adam dedigime bakmayin topaca insan bile degil bir de doktor olacak) "kirdim nolucak pisman degilim koymasaydiniz oraya" tarzinda cumleler kurunca zaten atik olan sigortalarimdan yanik kokulari gelmeye basladi. Bende daha onceden durumu on gorerek hazirda bulundurdugum silecekle bi guzel dovdum. Karisi geldi acidim mi? Delikanlilik yaptim mi? Karisinin onunde adam dovulmez dedim mi? Tabikide hayir. Adam olmayana esek olana adamlik yapilmaz. O kadar tatli dovdum ki anlatamam bak anlatirken yine icim kabardi cikip bi posta daha atasim geldi. Adam 2 yil yagmurlu havada silecek kullanamadi be korkusundan. Yaraticik dayak seviyorum vesselam.

Nooldu sonra? Jandarmaya gittik adamin silecegi kirarken kamera kaydi var farkli acilardan. (Hala durur biyerlerde) tutanak tuttu savciliga intikal etti olay. Savci amca ne dedi? Ziyan olan mal cok degersiz kamu davasina gerek yok sansinizi denemek istiyorsaniz gidin yatirin mahkeme harcini dava acin. Tesekkurler adalet dedim bende kendi kendime.

Adaletimizi kendimiz saglamak zorundayiz ne yazik ki. Adam o gun kusura bakmayin ya sinirliydim olverdi dese parasini bile istemiyorum canin sagolsun komsu olur boyle der gecerdim. Insanimiz insan degil adaletimiz adalet degil.

Aklinda olsun yasina basina bakmiycaksin boylelerinin hemen cat cat ilk sen vurucaksin. Adama 2 secenek birakacaksin ya bir araba sopa yiyecek ya da senin goz karari belirledigin arac hasarini aninda odemeyi kabul edecek. (Adil olmak gerek burda da)

Daha konusulur da konusulur. Malesef artik kanunlar degil orman kanunlari gecerli

Şiddet konusunda aynı fikirleri paylaşmıyorum.
Yaşadığım yerde benzer sebeplerle hemen her hafta bir kavga, bir olay, bir cinayet haberi duyuyorum.
Sebebi ne olursa olsun, kavgadan, beladan uzak durun.
Belki ilkinde birşey olmaz ama günün birinde bize ya da karşımızdakinin
yaşamına kast edebilir/edebiliriz. Ciğeri 5 para etmez insanlar yüzünden ailemizi, sevdiklerimizi, bizi üzmeye hakkımız yok..
Gençsiniz, yakışıklısınız, sizleri seviyorum..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tesekkur ederiz abi eyvallah da o kadar da elimizin ayari var. en fazla yicegimiz bi kamyon sopa olur o da yemedigimiz sey degil :)

Yok abi sokaga cikin bakin kac tane insan goreceksiniz? Hayvan surusu gibi memleket. Adalet desen bitmis. Hayatta kalmaya calisiyoruz orman kanunlariyla. Cok mu mutluyum boyle yasamaktan? Hayir tabiki. Ama hakkimizi savunmaya calisiyoruz iste..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Angara ekibi biliyor bu sabah tıngır mıngır sağ şeritte okuluma giderken önümdeki otobüs durağa yanaşacak diye sola sinyal verdim aynama baktım 1 arabalık mesafe var diyerek şeride yavaşça girdim hızım takribi 40 falan. yolda ankara bağdat caddesi. Daha sonra uzun bir korna sesi şeritte beni karşıladı noldu acaba diye yan şeride baktım ordaki ablada arkasına bakıyo noluyo kim neye basıyo kornayı diye. Allah Allah dedim derken abla beni geçti arkadaki araç yanıma yaklaşırken bu mu bastı acaba demeden bana kaza yaptırmak için 2 şerit sağa kaymama sebep olacak şekilde üstüme kırdı. Ne olduğunu anlamadan o aradan gaza basıp kaçıp onun önüne 2 katı sertlikte kırdım arabayı. İlerde ışıklarda durduk camı açtım sinyal verdim napiyosun kardeşim derken 2 hanzo mı desem hayvan mı desem inip üstüme yürümeye başladılar. Açık olan camımı anında kapattım camı yımruklamaya başladılar. Bi an dedim arabadaki bıçağı alıp ineyim diye sonra  olacakları hayrıma görmeyip erkekliğimi kullanıp arabanın küçüklüğünden faydalanıp kırmızı ışıkta 4 yola atlayıp kaçtım.
Hatalı, tehlikeli hareket yaptığım zaman insanlardan özür dileyen bir insanım. Çoğunuzda az çok tanıyosunuz artık zaten beni Allah nasip ederse 1 sene sonra avukat olup adalet savunacağım memlekette. Orda kaçacak yerim olmasa meydan dayağı yiyeceğim aşikardı. sebep? Canı aksiyon çeken beyin yoksunu neshebi gayri sahih insanlar…

Çevrimdışı mrbay35

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kardeşler bir atasözü derki '' intikam soğukyenen lezzetli bir meyvedir" .   Benim başıma bir olay geldi sileceklerim vs 8 yapmışlar. Olay 2014 ocak ayında oldu peki  ben ne yaptım? izmirin ağustos sıcağını bekledim. Bir gece yarısı malum şahsın arabasının (35 ka ..  seat ) bilimum havalandırma menfezlerine ,kapı aralıklarına bir viyol yumurtayı yedirdim. Bu arada ekzost susturucusunada en dandik ve kalınından naylon sardım . Sonra ne oldu? Adam 3 defa detaylı temizlik yaptırdı. bozulmuş yumurta kokusu geçmediği için  servise gitmiş kaput ile ön cam arasındaki havalandırma menfezini deiştirtmiş. Yani adama 2 sileceği ve kolunu takribi 1500 tl gibi bir şeye mal ettirdim. Pişmanmıyım. Bir daha yapsın  yine yaparım.
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2015, 10:26:29 Gönderen: mrbay35 »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;505843
Kardes gecmis olsun valla. Aklinda olsun hak hukuk bitmis artik. Baktin karsindaki dangoz laftan sozden anlamiyo hic affetmeyeceksin yasina basina bakmayacaksin tekme tokat sopa bicak silah ne bulduysan artik durum hangisine el veriyosa. Cok ciddiyim dalga gecmiyorum. Halkimiz cahil. Halkimiz okusa da cahil.

Boyle durumlarda hep anlatirim apartmanimdaki komsularimdan biri park ettigim yeri begenmedi diye silecegimi kirdi kameradan gordum gidip o anda dovecektim babam konusalim dedi. Peki dedim. Adam geldi (adam dedigime bakmayin topaca insan bile degil bir de doktor olacak) "kirdim nolucak pisman degilim koymasaydiniz oraya" tarzinda cumleler kurunca zaten atik olan sigortalarimdan yanik kokulari gelmeye basladi. Bende daha onceden durumu on gorerek hazirda bulundurdugum silecekle bi guzel dovdum. Karisi geldi acidim mi? Delikanlilik yaptim mi? Karisinin onunde adam dovulmez dedim mi? Tabikide hayir. Adam olmayana esek olana adamlik yapilmaz. O kadar tatli dovdum ki anlatamam bak anlatirken yine icim kabardi cikip bi posta daha atasim geldi. Adam 2 yil yagmurlu havada silecek kullanamadi be korkusundan. Yaraticik dayak seviyorum vesselam.

Nooldu sonra? Jandarmaya gittik adamin silecegi kirarken kamera kaydi var farkli acilardan. (Hala durur biyerlerde) tutanak tuttu savciliga intikal etti olay. Savci amca ne dedi? Ziyan olan mal cok degersiz kamu davasina gerek yok sansinizi denemek istiyorsaniz gidin yatirin mahkeme harcini dava acin. Tesekkurler adalet dedim bende kendi kendime.

Adaletimizi kendimiz saglamak zorundayiz ne yazik ki. Adam o gun kusura bakmayin ya sinirliydim olverdi dese parasini bile istemiyorum canin sagolsun komsu olur boyle der gecerdim. Insanimiz insan degil adaletimiz adalet degil.

Aklinda olsun yasina basina bakmiycaksin boylelerinin hemen cat cat ilk sen vurucaksin. Adama 2 secenek birakacaksin ya bir araba sopa yiyecek ya da senin goz karari belirledigin arac hasarini aninda odemeyi kabul edecek. (Adil olmak gerek burda da)

Daha konusulur da konusulur. Malesef artik kanunlar degil orman kanunlari gecerli

Şiddet çözüm değil malesef ben hakkımı yargıda aramak istedim baktım ordam bulanık uğraşamayacağım Allaha havale edip büyük sözü dinledim..

Böyle neden düşünüyorum yaklaşık bi 10 sene önce babamın başından bi olay geçti yolda giderken yol vermeme muhabbetinden babam elemanın birine korna çalıyor yol istiyor bu elemanda yol vermiyor daha sonra el kol hareketi ve küfür eşliğinde yol veriyor tabi bunu babamda aynadan görmüş ve 4 lüleri yakıp sağa çekmiş arabayı bu vatandaşta durmuş.Babamın amacı kavga çıkarmak sopa atmak olmadığından inip 2 kelime laf edeyim demiş tabi yanında da dedem var.. Bu elemanın arabasının yanına yürümüş çocuk dışardayken birden torpidoya dalmış bizim pederde görevi gereği böyle durumlara tetikte tabi silah çekicek diye korkmuş bileğine sarılmış elemanda meğersen maket bıçağını almış sonuda kadarda bi güzel açmış o sırada debelenirken babamın elinden bileği kurtuluyor ve eli ortadan ikiye bi güzel ayrılıyor.

Sonuç ne mi oldu 32 tane dikiş atıldı mikro cerrahi operasyonu ile sinirler bir birine dikildi ve eli hala tam olarak kapanmıyor uzun süre fizik tedavi vs ile uğraştı en baba proflara gidildi ama değişen bir şey yok.Çocukta 1 yıl hapis yattı 15-20 bin tl ödedi hala geziniyor sokaklardı.Bu da adaletimiz tabi.. He babam vursa vururdu da 1.90 130 kilo adam tek vurmaya b.kunu çıkarırdı ama adamlık etmiş işte

O yüzden her zaman beladan uzak durmak lazım :ok:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah, iyi niyetli tüm insanları görünür-görünmez kazadan, beladan korusun...
Pislik; yapanın ayağına bulaşsın.
Yaşım ilerledikçe, anlatılan bunlara benzer anılarım, gittikçe uzaklaşıyor...
Yaşayarak değil, ibret alarak öğrenmeli, risk büyük çünkü...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle acil park durumları icin torpidoya telefon numaranızı yazılı bir kagıt bırakın. acil aracı bırakırken  kagıdı torpidonun ust kısmına bırakın oyle gidin ki acil ihtiyacda aranabilin. ben o sekil yapıyorum.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim buralarda yanlış park edilmişse sileceğin birini kaldırırlar . Araçlara zarar falan vermezler . Eğer zarar görmüşseniz Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmanızı tavsiye ederim zarar karşılanmadığı takdirde şikayetinizden vazgeçmezseniz hapis cezası ile cezalandırılır.

Çevrimdışı mrbay35

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: taner_octavia;505886
Böyle acil park durumları icin torpidoya telefon numaranızı yazılı bir kagıt bırakın. acil aracı bırakırken  kagıdı torpidonun ust kısmına bırakın oyle gidin ki acil ihtiyacda aranabilin. ben o sekil yapıyorum.

telefon numarası, adım ve soyadım ve ufak bir özür  yazılı (el yazısıda değil)  bilgisayarda yazdım 20 punto ile bir güzel pvc kaplattırdım (şeffaf) 24 saat ön camda durur. ama bunu okumaya görmeye tenezzül etmeyen ÖKÜZLER var malesef.

savcılık konusu ise yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal. ülkemin daha önemli problemleri var   benimle değil daha büyük işlere baksınlar.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bosver, takma kafaya, mecbur aynı ortamı paylasıyoruz bu insanlarla, kul hakkı bi yerden cıkar eninde sonunda,

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trafikte bu tür dalas malas islerine hic girmem. Zira üçgen peynir vucutlu en kral bodyci de olsan adamin silahi vardir ceker vurur . Herkesin silahi var şimdi teksas gibi olduk

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
yazılanları okudukça bende birşey eklemek istedim.

Son Ankara buluşmasında görmüşsünüzdür ufak tefek bir insanım :)
yaklaşık 7 yıl kullandığım aracımın plakasında engelli işaretim vardı. Ve bu işaret yüzünden trafikte defalarca kez nasıl olsa bu engelli ve birşey yapamaz diye düşündükleri için önüme araba kırdılar. Evet yanlış görmediniz, kendini bilmez aldığı havada ki azotu boşa harcayan omurgasızlar. Hem de nedeni plakayı gördükleri için. (şimdiki arabamı yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum 1 kere bile olmadı)
Önüme el frenini çekip arabama doğru gelen yurdumun GÜZEL insanı ben de el frenini çekip indiğimde nasıl kaçtığını görmenizi isterdim...

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
her arabaya binişte besmele ve ayetel kürsi okursanız bir çok beladan savrulursunuz inşaallah.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada Kadir ustamıza çok geçmiş olsun, etkiye olan tepkiyi ertelemek en doğrusu, ben sana daha sonra gösteririm deyip te insanın öfkesi geçince genelde vaz geçiyor. hala vaz geçemiyorsa da imtikam almanın pek çok yolu insanın aklına gelmiyor değil :)