škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Torque pro ile performans ölçme

saday · 39 · 9243

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Fabrika verisi herkesin deneyip de yapacağı bir süre olmalı, o yüzden kataloglara biraz daha yüksek bir süre yazarlar, yoksa insanlar dava açarlar ayıplı mal diye  ;)

Benim aracın fabrika verisi 0-100 için 10 sn yazıyor katalogda, ama 8.5 sn'de ulaşıyor 100'e (manuel, Torq Pro ve farklı yazılımlarla denendi)  ;)

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;506431
yazılımsız ölçümlerimi yapmıştım bende torque pro ile çevre yolunda. yine son bir deneme yapıcam yazılım öncesi. bakalım yazılımdan sonra ne olacak

yalnız android telefonu olan bir arkadaş lazım yanımda. malum iphone o işlerde sıkıntı biraz :)
Tayfa olarak her zaman tek telefonla diledigin yerdeyiz abi biliyosun telefonlarimin hepsi android hepsindede torque pro var :)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: 06lkn66;506443
Tayfa olarak her zaman tek telefonla diledigin yerdeyiz abi biliyosun telefonlarimin hepsi android hepsindede torque pro var :)

eyvallah kardeşim, bende elm cihazı var sizlerde de android var, güçlerimizi birleştirip ölçümü yaparız :)

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu torque pro ile ölçüm için sadece aracın ağırlığı ve motor hacmi gibi genel değerler giriliyor ve program bu değerlere göre ölçüm yapıp sonuç veriyor, bu yüzden ben biraz şüpheli bakıyorum, geçenler de log tuttum araç 82kw gücünde ve 226nm tork olarak hesapladı program, ben yinede emin olamadım bu değerlerin doğruluğuna, scanmaster elm 2.1 programında araç ile ilgili bir sürü done giriliyor, mesela şanzıman oranları, ağırlık, sürtünme katsayısı, hava koşulları gibi, sanki onunla yapılan ölçümler daha gerçekci olur gibi geldi bana, programı biraz kurcalayıp bir ölçüm de onunla yapacağım, eğer doğru bir şeyler bulursam burada paylaşırım.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor gucu olcecekseniz saglikli dynoya cikmak en dogrusu.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dashcommand android ile 2 kere ölçüm yaptım, bu programa daha fazla parametre girildiği için torque pro dan vaz geçtim, dashcommand ile yaptığım ölçümlerde aracın volanından ölçtüğü değerlere göre; 149,50hp güç ve 275nm tork değeri veriyor, tekerleklerdeki güç içinse; 88,9hp güç ve 262nm tork veriyor max. olarak yani motor yükü %100 olunca.
İstanbulda dizel stok rapidi olan bir arkadaş ile bu ölçümleri onun aracında da yapıp farkı görebilsem daha net olurdu, eğer bu işlere merakı olan varsa benimle ölçüm yapabilir.

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Rodaj dönemimi bitiremedim bitse ölçerdik. gerçi benim araç dsg senin işini görürmü bilmem ama

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hydra;508274
Rodaj dönemimi bitiremedim bitse ölçerdik. gerçi benim araç dsg senin işini görürmü bilmem ama

Benim araçta tdi dsg7, rodaj ile alakası yok, aracı redline yapmıyoruz zaten, max. 4100 devirlere çıkarıyoruz 4.viteste, benim araçta daha 4350 km de, tork devirleri 1500-2500 arası olduğundan aracı çok zorlamanın anlamı yok, yapılan ölçümde aracın 1000 devir ile 4000 devir arasındaki beygir gücü ve tork eğrisine bakacağım, fabrika yazılımı ile remap edilen yazılım arasındaki farkları görmek yeterli, ben beylikdüzü civarındayım, siz hangi bölgedesiniz?

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hydra;508319
bahçelievlerdeyim ben

müsait bir zamanda görüşüp ölçüm yapabilirmiyiz? bu arada tanışmış oluruz, araçlarımız aynı versiyon zaten, belki ölçümler sonrası sizde remap yaptırısınız.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dışarıdan dahil oluyorum; ama mümkün olursa video vs. kaydedip foruma koymanızı rica ederim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;508329
Dışarıdan dahil oluyorum; ama mümkün olursa video vs. kaydedip foruma koymanızı rica ederim.

0-100 km hızlanma denemeyeceğim o yüzden video olmayabilir ama pik değerleri gösteren çalışmaların fotosunu koymaya çalışırım, tabii ki hydra arkadaşımızın katılımı ile olacak birşey bu, aracı rodajda olduğu için denemek istemezse onun rodajını bekleyeceğiz veya başka bir arkadaş ile deneme yapmamız gerekir, amaç stok ile yazılımlı arasındaki kağıt üstü verileri görmek.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;508331
0-100 km hızlanma denemeyeceğim o yüzden video olmayabilir ama pik değerleri gösteren çalışmaların fotosunu koymaya çalışırım, tabii ki hydra arkadaşımızın katılımı ile olacak birşey bu, aracı rodajda olduğu için denemek istemezse onun rodajını bekleyeceğiz veya başka bir arkadaş ile deneme yapmamız gerekir, amaç stok ile yazılımlı arasındaki kağıt üstü verileri görmek.
Aynen, yazılımsız ve yazılımlı araç arasındaki farkı gösteren bir veri çıkacaktır ortaya.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
istersen bugün akşam bu tarafa gelebilirsen olabilir. yada cumartesi öğlene kadar bi vakitte olur

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hydra;508352
istersen bugün akşam bu tarafa gelebilirsen olabilir. yada cumartesi öğlene kadar bi vakitte olur

Akşamları geç çıkıyorum işten, cumartesi de akşama kadar çalışıyorum, tek boş günüm pazar günleri, mesafe yakın olsaydı bir akşam bakardık, bir pazar günü haznedara geleceğim de haber veririm müsait vaktin olursa görüşürüz.