škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Anlatin bakalim rapid'le araniz nasil..

AYKUT20 · 96 · 21186

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zafer.gulebi

• ST
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.1.6 dsg elaganca alalı 4 ay oldu 7000 km yol aldım .yakıtından ce performansından çok memnunum. Lastikler TR yol şartlarına uygun değil ön lastiği çukurda yardı. Yan Ayna görüş açılarında ciddi bir sorun olduğunu düşünüyorum.yağmur yağdığında siliceklerden itilen suyun yan camlarda bariz bi şekilde rahatsız ediyor.sizde böyle bir sıkıntı oldu mu.ben opel de kullanıyorum bu olumsuzluklar olmuyor.100-120 km hızla viraja girdiğimde ise tedirgin hissediyorum. Bunun dışında arabamdan çok memnunum

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kasım ayından beri kullandığım araçta büyük sıkıntılarım olmadı şükür. Bir arkadaş max. hızı sormus ben 160'ı gördüm sport modda. Araba 120 den sonra yavaş 140'dan sonra çk daha yavaş hız arttırıyor ama zorlanmadan 160'da yol aldım ve güven verdi araç. Bu arada 160 ve sport mod olmasına rağmen 6 ortalama gösterdi bilgisayar çok şaşırdım.
Bunun dışında geçen gün farkında olmadığım bir güvenlik özelliğini farkettim. Aracın kapı kilidini kumandadan açıp 1dk kadar kapıları açmazsanız tekrar kitleniyor. Çok hoşuma gitti gerçekten. Birde araç içinde neyi açık unutursanız unutun radio dahil araç kilitledikten bir süre sonra hepsini kendi kapatıyor ve aküyü koruyor çok hoşuma gitti. Her an yeni bir özellik fark ediyor insan. Arabamı seviyorum ;)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidgen;509154
Kasım ayından beri kullandığım araçta büyük sıkıntılarım olmadı şükür. Bir arkadaş max. hızı sormus ben 160'ı gördüm sport modda. Araba 120 den sonra yavaş 140'dan sonra çk daha yavaş hız arttırıyor ama zorlanmadan 160'da yol aldım ve güven verdi araç. Bu arada 160 ve sport mod olmasına rağmen 6 ortalama gösterdi bilgisayar çok şaşırdım.
Firmadaki Rapid araçlardan birisi ile ibrede 180km/s gördüm. 140km/s' ye kadar gayet iyi, 140km/s' den sonra epey ağır hızlandığımı hatırlıyorum.
Bunun dışında geçen gün farkında olmadığım bir güvenlik özelliğini farkettim. Aracın kapı kilidini kumandadan açıp 1dk kadar kapıları açmazsanız tekrar kitleniyor. Çok hoşuma gitti gerçekten. Birde araç içinde neyi açık unutursanız unutun radio dahil araç kilitledikten bir süre sonra hepsini kendi kapatıyor ve aküyü koruyor çok hoşuma gitti. Her an yeni bir özellik fark ediyor insan. Arabamı seviyorum ;)
Kilidi açıp kapı veya bagajı açmazsanız 30 saniye sonra tekrar kilitliyor; eğer kapı veya bagajı açıp kapatmışsanız 1 dakika sonra kilitliyor diye hatırlıyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

160 tan fazla yapmıyormu yani? yoksa 160 a kadar basıp daha fazla basmadınmı? eğer 160 ı geçmiyorsa bir sıkıntı var demektir.

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
180 i gordugunu soylemis arkadas yukarda bnde maximum ne gorur onu merak ediyorum.

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nejaterselcan;509270
180 i gordugunu soylemis arkadas yukarda bnde maximum ne gorur onu merak ediyorum.

hocam ben en son denememde 202 görmüştüm.1.6 tdi manuel

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracın altı yüksek. araç 150'den sonra önden bırakmaya başlıyor. 190ı görenlere helal olsun.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar arabalarda hız denemesi yapmak bence sakat iş araba isterse yola yapışık gitse dahi fizik kurallarına meydan okumaya başlayınca her şey olabilir arabanın ve yol şartlarının müsade ettiği şekilde denemeler yaparsak canımız ve malımız için daha iyi olur kanısındayım.

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar herkese selam bu aksam arabamla eve donerken biraz gaza dokundum kisa bi sure fakat arabayi park ettikten sonra motor kismindan yanik plastik kokusu geldi ben motor kapagindan geldigini dusundum ama yarin yinede bi servise gidicem bu tarz bisey yasayan varmi baska acaba ??

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 195'i gördüm ama trafik çıkınca yavaşladım. 1.6 TDI manuel...

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nejaterselcan;509326
arkadaslar herkese selam bu aksam arabamla eve donerken biraz gaza dokundum kisa bi sure fakat arabayi park ettikten sonra motor kismindan yanik plastik kokusu geldi ben motor kapagindan geldigini dusundum ama yarin yinede bi servise gidicem bu tarz bisey yasayan varmi baska acaba ??

Motorun çok ısınmasından kaynaklanan bir durum. Sıkıntı yok. O bende de oluyor. Özellikle de kısa mesafe gittiğiniz zaman olur. Dizel partikül filtresini temizlemeye çalışıyor ve motor aşırı ısınıyor. Bende tedbir amaçlı servisi arayıp sormuştum. Sıkıntı olmadığını söylediler. Koku her zaman oluyorsa tabi ki kontrol ettirmekte fayda var.

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun servise gittim yanik kokusunu sormak icin bi sorun yok araciniz yeni oldugu icin kaplamalardan arada boyle bi koku gelebilir tarzinda seyler soylediler kaldirip altina baktilar fln suanlik bisey yok gozukuyo.
birde servise garantili kendi xenon farlarini sordum 2 far a toplam iscilik dahil 4bin lira dediler sislerde degismiyo bana fazla gibi geldi baska fiyat alan varmi ?

dtsnr

• Ziyaretçi

Sport mod yazmışsınız bu ne demek? Araçta ekstra bir özellik mi var yoksa sürüş tarzınızla ilgili mi?

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;509291
aracın altı yüksek. araç 150'den sonra önden bırakmaya başlıyor. 190ı görenlere helal olsun.

aynen hocam çok yüksek hemde yay şart gibi.