škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Anlatin bakalim rapid'le araniz nasil..

AYKUT20 · 96 · 21152

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hafta sonu İstanbul - Sarıcakaya (eskişehir) uzun yol deneyimim oldu bu yolun yaklaşık Bilecik (söğüt)  mesafesine kadar otoban ve duble yol ondan sonrası dağlık ve virajlı köy yolu olmak üzere yapığım mesafe. çıkmadan önce  150 tl lik mazot aldım almadan önce mazot lambamız yanmıştı yandıktan sonra bi 3-5 km gitmiştim. ondan sonra mazot alıp yola çıktım trip 0 km de idi eve döndüğümde yaptığım km ve kalan mazot. Genelde istanbul adapazarı otoban 120-130 km. bölünmüş duble yollarda 90 km. köy yollarındada max. 60 km hız yaptım ve sonuç bu şekilde

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2014 temmuzda spaceback aldım kapı fitillerinden ses geliyor ve engebeli şartlarda alt takımdan vıcırtı sesi gelebiliyor hayatımda ilk kez bir arabama alt takım için ses yalıtımı planlıyorum hatta hem alta hemde iç döşemelere yaptırmak lazımdiye düünüyorum

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen aracta alt takımdan ve sert plastıkten ses gelıyor bu rapıdın klasık sorunu gıbı gorunuor

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun değil, üretim stratejisi. ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yakıt sarfiyatında yol durumu çok önemli. mesela istanbul-ankara arası otobandan gidiyorsanız, istanbul-düzce kısmında yakıt tasarrufu yapar, düzce-ankara arasında ise pek yapamazsınız. dümdüz yol da, aracı zorlamazsanız anlık yakıt tüketimi 3-4lt arası gidiyor ama dik bir rampaya vurduğunuzda aracı, 13-15lt göstermekte.

dtsnr

• Ziyaretçi
Rapid i alalı tam 1 yıl oldu 39000 km yol yapmışım .Bu arabanin bana göre  2 tane sıkıntısı var birinci sürücü  koltuğu  bel desteğinin olmayışı ikinci sıkıntısı ise bozuk yollarda amortisörlerin cok sert davranması ve sonuçta  konfor kaybı.internette dolanırken bi ürün buldum ama sizlere sormak isterim ise yarar mı Türkiyede bunu gören var mı?https://www.youtube.com/watch?v=MGmeuxohAC0

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dtsnr;511933
Rapid i alalı tam 1 yıl oldu 39000 km yol yapmışım .Bu arabanin bana göre  2 tane sıkıntısı var birinci sürücü  koltuğu  bel desteğinin olmayışı ikinci sıkıntısı ise bozuk yollarda amortisörlerin cok sert davranması ve sonuçta  konfor kaybı.internette dolanırken bi ürün buldum ama sizlere sormak isterim ise yarar mı Türkiyede bunu gören var mı?https://www.youtube.com/watch?v=MGmeuxohAC0
Yayın hareketini kısıtladığı için konforun hepten gideceğini düşündürdü bana. Sanırım bu aparat aşırı yaylanmaya sahip araçlarda etkili oluyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

dtsnr

• Ziyaretçi
Evet o durum da olusabilir. o zaman lastik ve jant degisimi yapsam biraz daha rahatlar mı acaba ?

Çevrimdışı MRS1461

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir sorum olacak. park halinde araç çalışır durumda titreşim oldukça fazla. Direksiyonu tuttuğum zaman sanki matkapla duvar deliyormuşum hissiyatı var(benzetme biraz abartı olmuş olabilir ama titriyor[emoji1]) uzun süreli bozuk yolda gidersem sürüş bitiminde ellerimin karımcalandığını farkettim. İlk kez böyle bişeyle karşılaştım. Bu normal mi? Sizlerde de bu yada buna benzer durumlar var mı?

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2015 1.6 TDI elegance aldık ama daha gelmedi acaba aux-usb varmıdır ?

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;512133
Evet. 2015 lerde var. Benim 2013te yok
Teşekkürler abi

Çevrimdışı rcpycl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gorkem5934;512123
2015 1.6 TDI elegance aldık ama daha gelmedi acaba aux-usb varmıdır ?

Hayirli olsun. Kaca aldiniz aceba?

Çevrimdışı pehlivan_m

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben şubat ayında Ankara Efe Skoda dan 63.000TL ye almıştım. 2015 TDI 1.6 DSG yi.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MRS1461;512114
Arkadaşlar bir sorum olacak. park halinde araç çalışır durumda titreşim oldukça fazla. Direksiyonu tuttuğum zaman sanki matkapla duvar deliyormuşum hissiyatı var(benzetme biraz abartı olmuş olabilir ama titriyor[emoji1]) uzun süreli bozuk yolda gidersem sürüş bitiminde ellerimin karımcalandığını farkettim. İlk kez böyle bişeyle karşılaştım. Bu normal mi? Sizlerde de bu yada buna benzer durumlar var mı?

bende o şekilde titreşim yok, direksiyonu deri kılıf yapmadan önce elime sert geliyordu , şimdi ise daha yumuşak ve yorucu olmuyor..