škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

KESSY Olan Araçlara Bir Uyarı

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sevgili arkadaşlar,

anahtarsız çalıştırma özellikli (KESSY) Octavia'nız "anahtarın pilini değiştirin" uyarısı vermeye başladığı zaman hemen değiştirin.

başıma geleni anlatayım. bu uyarıyı pek umursamadım, önce kapı dokunmatik  açılmamaya başladı. tamam dedim anahtardan açarız. bir gün gece 23:30 da kapı açıldı ama geri kilitlenmedi. neyse dedim. bindim ama araç çalışmadı.
hadi bakalım gecenin bir vakti evden uzak, yedek yok derken yol yardımı aradım. arada da düğmeye basıyorum "anahtar algılanamadı" uyarısı veriyor sürekli. ne olduysa o anda oldu son kurşunuyla aracı çalıştırdı bizimki.

tüm yol boyuncada anahtar algılanamadı uyarısı verdi.

demem o ki siz siz olun pil uyarısı verince ya yedekle dolaşın ya da değiştirin.

tabi oldu da tamamen anahtar çalışmadığında aracın nasıl çalıştırıldığını bilen varsa ve paylaşırsa sevinirim. (aracın nasıl açılacağı servis kitapçığının 234. sayfasında anlatılmış)

selamlar.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kitapçıkta gayet net olarak yazıyordu ancak siz dikkat etmemişsiniz muhtemelen. Anahtarın sustası kapalı halde kontağa takarmış gibi tutup o halde start düğmesine  anahtarı bassaydınız araç çalışırdı. İmmo çipi tuşun orda çipi okuyunca araç çalışacaktır.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
geçmiş olsun. araç kaç model ki, bu kadar çabuk biter mi ki bunun pili

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;506412
Kitapçıkta gayet net olarak yazıyordu ancak siz dikkat etmemişsiniz muhtemelen. Anahtarın sustası kapalı halde kontağa takarmış gibi tutup o halde start düğmesine  anahtarı bassaydınız araç çalışırdı. İmmo çipi tuşun orda çipi okuyunca araç çalışacaktır.

üstat zaten bunu yaptım ve muhtemelen o yüzden çalıştı araç. ama ben bunu anahtarı resetlemek için diye biliyordum, emin olmadığım için de ilk mesaja eklememiştim.

EDİT: kitapçıkta 117. sayfada KESSY için acil çalıştırma anlatılmış.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2015, 10:43:15 Gönderen: civanmukti »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;506415
geçmiş olsun. araç kaç model ki, bu kadar çabuk biter mi ki bunun pili

Benim 6 ay önce bitti. takribi 1.5 senede bitiyo abi anahtarsız çalıştırma olanların pili

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;506417
Benim 6 ay önce bitti. takribi 1.5 senede bitiyo abi anahtarsız çalıştırma olanların pili

aynen 1,5 senede bitti.
pil değişimi için kitapçıkta 232. sayfaya bakın.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim a5 in pili bes senedir ayni ve 30-40 metreden cekiyor. Ama bu anahtarsiz ozelliklerde sistem surekli etkilesim icinde oldugundan pil surekli harcaniyor.
Eski nokia telefon ve yeni akilli telefon bataryalari misali.

Ve bence yedek bir pili alip atin bi kenara.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim passatin anahtarinin pilide bitmek uzere surekli uyari veriyor. 1.5 sene civarinda uyari vermeye basladi. İnatla degistirmiyorum :)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;506424
Bizim passatin anahtarinin pilide bitmek uzere surekli uyari veriyor. 1.5 sene civarinda uyari vermeye basladi. İnatla degistirmiyorum :)

benim gibi kalırsan gerekli açıklama yukarıda :)

araç açılmıyorsa kapı kolundaki kapağı çıkartıp anahtarla açmak gerekiyor sanırım. en azından Octide öyle.

Çevrimdışı mstfthr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;506412

ben bişey sorcamda cevap verirseniz sevinirim bu anahtarsız çalıştırmadaki anahtar normal diğer araçlardaki anahtarın aynısımı yani sustalı anahtarmı

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mstfthr;506435
ben bişey sorcamda cevap verirseniz sevinirim bu anahtarsız çalıştırmadaki anahtar normal diğer araçlardaki anahtarın aynısımı yani sustalı anahtarmı

Evet aynı

Çevrimdışı mstfthr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;506448
Evet aynı

çok kötü ve çok saçma olmuş ozaman biraz estitik olabilirdi boşuna 1400 tl fark ödicez desene

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mstfthr;506450
çok kötü ve çok saçma olmuş ozaman biraz estitik olabilirdi boşuna 1400 tl fark ödicez desene

Ne alakası var siz anahtada değil işleve para ödüyorsunuz?

Çevrimdışı pehlivan_m

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar çalıştırıp çalıştırmama sıkıntı değil ama araç çalıştıktan sonra anahtar algılanamadı yazısına karşın aracın çalışmaya devam edip gitmesi sıkıntı. Araç anahtarı cebinizde kapılar açıldı, pil sağlam, butona bastınız araba çalıştı işe gitmek üzere yol aldınız şu büfe de durup bir sigara alayım deyip araç yakın diye kontak kapatmayan var. Vallahi atlayıp gitsem arabaya tık demeden gideceğim. Güvenlik adına anahtar algılanamayınca bir dakika içinde araç stop etmeli. Bir kaç defa rastladım bu tür hırsızlıklara birini hatta skoda servis anlattı.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pehlivan_m;506454
Arkadaşlar çalıştırıp çalıştırmama sıkıntı değil ama araç çalıştıktan sonra anahtar algılanamadı yazısına karşın aracın çalışmaya devam edip gitmesi sıkıntı. Araç anahtarı cebinizde kapılar açıldı, pil sağlam, butona bastınız araba çalıştı işe gitmek üzere yol aldınız şu büfe de durup bir sigara alayım deyip araç yakın diye kontak kapatmayan var. Vallahi atlayıp gitsem arabaya tık demeden gideceğim. Güvenlik adına anahtar algılanamayınca bir dakika içinde araç stop etmeli. Bir kaç defa rastladım bu tür hırsızlıklara birini hatta skoda servis anlattı.

aksi durumda da anahtar sıkıntı çıkarınca arabayı yerinden oynatamazsınız.
dağda bayırda kurt yer adamı. :)