škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Emniyet kilidi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ırmaksu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araç kontağı kapatırken emniyet kilidine dikkat edin Kullanım kılavuzu şeklinde uyarı veriyor, bu ne demek? yardımcı olacak biri varmı?

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Her araçta çıkan birşey sanırım. bende de çıkıyor ama ne diye merak edip bakmadım :)

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızı kilitlemeyi unutmayın demeyi çekler böyle telafuz etmişler :), yani türkçeye böyle bir çeviri yapılmış.

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta böyle bir uyarı çıkmıyor.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hatırladığım kadarı ile direksiyon kilidi için bir uyarı. Direksiyon kilidini aktif etmemizi istiyor.

Önemli bir uyarı değil, ben hiç yapmıyorum :)

Çevrimdışı sepsis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla,

Araçdan dışarı çıktıktan sonra aracı kilitlediğinizde kapılar içeriden açılmayacak şekilde kitleniyor. İçeride birisi kaldığında (örneğin çocuğunuz) kapıyı içeriden açamıyor. Bu nedenle böyle bir uyarı veriyor.

Kapılar içeriden açılabilecek şekilde kilitleme yapmak istiyorsanız, araçdan çıktıktan sonra anahtar üzerinden kilitleme tuşuna peşpeşe iki kere basmanız lazım...

Çevrimdışı ahmetgulsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sepsis;507060
Bildiğim kadarıyla,

Araçdan dışarı çıktıktan sonra aracı kilitlediğinizde kapılar içeriden açılmayacak şekilde kitleniyor. İçeride birisi kaldığında (örneğin çocuğunuz) kapıyı içeriden açamıyor. Bu nedenle böyle bir uyarı veriyor.

Kapılar içeriden açılabilecek şekilde kilitleme yapmak istiyorsanız, araçdan çıktıktan sonra anahtar üzerinden kilitleme tuşuna peşpeşe iki kere basmanız lazım...

iki defa kilit tuşuna basınca alarm iç sensör devreye giriyor sanırım tam bilmiyorum ama

Çevrimdışı sepsis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetgulsen;507071
iki defa kilit tuşuna basınca alarm iç sensör devreye giriyor sanırım tam bilmiyorum ama

iç gözlem sensörü sürücü tarafı B kolonunda bulunan düğmesinden kapatılmadığı sürece devrede kalıyor.. Arabanın camları açıkken kilitlediğimde içeri giren bir arı tarafından test edilmiştir :)

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dün gece arabanın içindeyken aracı kilitledim. Sensörün önünden eliimi felan geçirdim ama alarm felan çalışmadı.

Geçenlerde tanıdığımda da aynı araçtan var. Bir tanıdığı arabayı merak edip içine bakıyormuş. Araç sahibi bir süre sonra sonra tanıdığının gittiğini düşünerek aracı kilitlemiş.Araç alarmı çalmış.

Aklıma takılan bende alarm çalmamasının nedeni anahtarın araç içinde olması mı ? Anahtarın araç içinde olmasını sensör algılıyor mu? Yoksa benim sensörde sorun mu var
:confused::confused::confused:

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: um1t;507087
Dün gece arabanın içindeyken aracı kilitledim. Sensörün önünden eliimi felan geçirdim ama alarm felan çalışmadı.

Geçenlerde tanıdığımda da aynı araçtan var. Bir tanıdığı arabayı merak edip içine bakıyormuş. Araç sahibi bir süre sonra sonra tanıdığının gittiğini düşünerek aracı kilitlemiş.Araç alarmı çalmış.

Aklıma takılan bende alarm çalmamasının nedeni anahtarın araç içinde olması mı ? Anahtarın araç içinde olmasını sensör algılıyor mu? Yoksa benim sensörde sorun mu var
:confused::confused::confused:

Çat diye kitler kitlemez devreye girmiyor kullanım klavuzunda yazıyordu belli bir süre sonra devreye giriyor. Sensörlerin çalıştığını da arabayı kitleyip sensöre kulak verirseniz çıtır çıtır ses geliyor içinden

Çevrimdışı ırmaksu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İlk başta bu uyarı yoktu, eşimin söylediğine göre direksiyon kilitlenmesinden sonra vermeye başlamış uyarıyı
direksiyon kilitleme veya iki kere kilitlemeyi deneyip tekrar paylaşımda bulunacağım,  sağolun,