škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia ve Passat boyutları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde bır avm otoparkın da 2012 -13 model arası bir Passat ile yanyana denk geldim. Boy olarak Passat ne kadar uzun ki diye bakabilirmiyim diye teker hizalarina baktım. Tam yanyana denk gelmiş. Yandan yakından uzaktan iyice baktım tekerler ortasindan tam olarak aynı boyda. Araçların uzunluklari da aynı. Garip geldi gittimi baktım acaba jetta mı. Yoo gayet Passat. Bu işte bir gariplik yok mu?

Ayrıca filo filo octavia kiraliyor firmalar. Her yer octavia doldu hikmeti ne ola ki?

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kiralık değil ama şuan Lüleburgaz'da 1 sene öncesine göre octavia sayısı 10 katına falan çıkmıştır ( abartmıyorum inanın, aynı rakam rapid içinde geçerli )
Ucuz, fiyatına göre kaliteli ve az yakıyor ( vw ye kıyasla )
Görüntüsüde birkaç oynama sonrasında bence güzel :)
Mantık Evliliği :)
Mercedes bmw ve audi nin yanından bile geçemez ama daha alt klastakilerde octavianın yanından geçemez ;)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aralarında 15-20 cm civarı bir fark var benim bildiğim. Yeni Octavia 4.66, Passat 4.83'tü galiba.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;507532
Aralarında 15-20 cm civarı bir fark var benim bildiğim. Yeni Octavia 4.66, Passat 4.83'tü galiba.[/QUOTE

Baktım aks mesafelerine Passat 2.72 Octavia 2.68 4 cm gibi bir fark var ama bizim lastiklermi daha yanaklı bilemedim yan yana durunca birebir aynı boyutlar

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta F10 520d ile yanyanaydık otoparkta, arada 24 cm'lik fark var ama gerçekte o kadar belli olmuyor 10 cm anca dersiniz, ama ölçmek lazım :D

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;507532
Aralarında 15-20 cm civarı bir fark var benim bildiğim. Yeni Octavia 4.66, Passat 4.83'tü galiba.

4.83 olan Superb'in boyutları, Passat güncel kasa 4.76 olarak belirtilmiş. Octavia ise 4.66, yani sizin belirttiğiniz gibi. B7 Passat güncel B8'den biraz kısa olabilir. Herkese iyi geceler...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet doğru. Karıştırmışım ben. Yani az bi fark var arada. Oda tampon şeklinden falan çok belli olmuyodur.

Çevrimdışı serbag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Önemli olan boyu değil işlevi diyip sulandiriyirum konuyu :) gercekteki ic hacme bakmak lazim. Zaten octi d sinifini zorluyor superb de e sınıfını

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zmn tasarim cok yaniltiyor. cunku ben ne zaman b8 gorsem b7 ye gote daha buyuk geliyor. hem izunlul hem genislik olarak

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;507718
O zmn tasarim cok yaniltiyor. cunku ben ne zaman b8 gorsem b7 ye gote daha buyuk geliyor. hem izunlul hem genislik olarak

Abi sen daha sizin pasatı kullanmadın mı[emoji23]

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok ya nasip olmadi daha :( gidemedik ki pederin yanina

Bi de nuspet yapar ki Canakkale B8 highline doldu :)

araba eskiycek ben oyle test edicem hrralde