škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabıa III aldım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt tüketimi verisi paylaşmak istedim, akıcı trafikte
[/url][/IMG]

Çevrimdışı askeceli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;518882
[/url][/IMG]
Kaç motor

Çevrimdışı askeceli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;518884
1.2 tsı 90 hp
Sağ olsasin

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;518882
[/url][/IMG]
Dostum aracın kaç km de oldu? Ben daha yakıt tüketiminde o rakamlara inemedim. Benim araçta daha 1700 km lerde. Ama biliyorsun benim ki Dsg 110 hp idi. Eğer sende gözüken rakamlara kadar inersem, arabamdan daha da başka birşey istemem ve bundan sonra da skoda dan başka marka araç almam bu sınıflarda.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 1500 km de, açıkçası giderken sabırlı gittim otobanda 100 km hızla, dönerken 150 ye kadar bastım sportif kullandım 4,8 gösteriyordu, sokak arasında adresi bulamayınca 2. viteste gittim baya, o da 5,1 e yükseltti.

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;518907
Aracım 1500 km de, açıkçası giderken sabırlı gittim otobanda 100 km hızla, dönerken 150 ye kadar bastım sportif kullandım 4,8 gösteriyordu, sokak arasında adresi bulamayınca 2. viteste gittim baya, o da 5,1 e yükseltti.

Bende ortalama 60 km Hızla şehir içi ve otoban Karışık gittiğimde 5.4 e kadar indirebiliyorum. Senin hız ortalamanın 44 lerde olduğunu göz önünde bulundurursak O zaman çok az fark var ve zamanla biraz daha Aşağıya iner diye düşünüyorum.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Birde motor devrini baya yüksekte kullandığım zamanlar oldu, ondan sonra yakıt tüketimi de düştü, çekişte de daha kuvvetlendi(benim düşüncelerim), diyeceğim o ki sportif kullanmak lazım biraz, ileriye dönük oluyor

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;518910
Birde motor devrini baya yüksekte kullandığım zamanlar oldu, ondan sonra yakıt tüketimi de düştü, çekişte de daha kuvvetlendi(benim düşüncelerim), diyeceğim o ki sportif kullanmak lazım biraz, ileriye dönük oluyor

Dsg de çok fazla yüksek devirde kullanma şansım yok ama s modda kullanayım bakalım bir süre. Rodajdan sonra Yakıtta düşme çekişte Artış olur büyük ihtimalle. Gerçi benim çekiş ile ilgili hiç bir problemim yok. Araç Dsg ile cidden kafa kaldırıyor ve 110 hp nin Hakkını veriyor..

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İnecektir muhtemelen, önceden sattığım accent dizel 1.5 crdi vardı ve ortalama 7.3 lt yakardı dizel olmasına rağmen ve daha fazla indirememiştim, şimdi fabia az yakıyor diyorum, birde motor sesi dizel arabalara göre baya hoş, özellikle motor 1400 devirdeyken turbonun booo diye abart egzos sesi ile açılması muhteşem

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yani ben 90 bg güzel diyorum, senin 110 bg kafa kaldırtır fabia ya,

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;518912
İnecektir muhtemelen, önceden sattığım accent dizel 1.5 crdi vardı ve ortalama 7.3 lt yakardı dizel olmasına rağmen ve daha fazla indirememiştim, şimdi fabia az yakıyor diyorum, birde motor sesi dizel arabalara göre baya hoş, özellikle motor 1400 devirdeyken turbonun booo diye abart egzos sesi ile açılması muhteşem

Evet TSİ motor sesi benimde Hoşuma gidiyor araçta ama manuel kadar o sesi duyabilme şansım olmuyor senin gibi tabi :)

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg doğal olarak kısıtlıyor bazı şeyleri ama bir anda dipgaz yapınca 2-3 vites birden küçültüp koltuğa yapıştırması gayet çok akıllıca ve hoş

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;518915
Dsg doğal olarak kısıtlıyor bazı şeyleri ama bir anda dipgaz yapınca 2-3 vites birden küçültüp koltuğa yapıştırması gayet çok akıllıca ve hoş

Evet tabi onun keyfi başka [emoji1] hele s modda onu yaptığında yok artık diyorsun :)

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen, test aracında farketmiştim ben, tek şikayetim frenler, abs çalışmaya çok hevesli, anlamadım gitti