škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabıa III aldım

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UnforGiven;510464
Lansman indirimi ne kadar

1500 tl. Ama ay sonuna kadar teslim edilebilecek Araçlarda kullandırabiliyorlardı bu indirimi. Ay sonundan sonra da Araçların liste fiyatlarına en az 750 tl zam geleceğini söylemişti iki bayide. (Bursa ve Düzce)

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu indirimden faydalanmak için, elinde araç olan bayileri araştırmıştım e Düzce bayinde gümrükte olan bir araç olduğunu o fiyata verebileceklerini söyledikleri için Düzce den aldım aracı. Bursa Sertepe o zaman 16 nisan dı sanırım ellerinde olan yarış mavisi 90hp manuel aracı 40.300 e bırakmıştı. Dsg istersemde Nisan sonunda gelecek olan şeker beyazı ambition aracı sıkı pazarlıkla bile 45300 e bırakmışlardı.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
> melo_32_75
Aracımı istanbul-sultanbeyli-çakıroğlu otomotiv'den aldım, satıcı arkadaş direk bilgisayar ekranından bayinin yapabileceği maksimum indirimli fiyatı gösterdi, elinde olan bi araçtı, isterseniz bi arayın fiyat alın.

Çevrimdışı crazyboy3506

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar;

Arkadaşlar bende almaya niyetlendim ancak yakıt,performans verileri hakkında çekincelerim var. alan arkadaşlar 1.2tsi dsg yada manuel yakıt verilerini paylaşabilirler mi?

imminent

• Ziyaretçi
merhabalar
iki hafta önce 1.2 tsi manuel ambition aldım
araçtan çok memnunum
yaklasık 2000 km yaptım
şehir içi 6.5 yakıyo
sehirler arası ise 5.5 civarı diyebilirim
zamanla daha da düşer umarım

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crazyboy3506;510599
Merhabalar;

Arkadaşlar bende almaya niyetlendim ancak yakıt,performans verileri hakkında çekincelerim var. alan arkadaşlar 1.2tsi dsg yada manuel yakıt verilerini paylaşabilirler mi?

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=510447

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
> crazyboy3506

aracım (1.2 tsı 90 hp ambition) 600 km oldu, pazar günü İstanbul Anadolu yakasından Avrupa yakasına gittim-döndüm. Fotoda göründüğü gibi 87 km yol yaptım (yakıtı yola çıkarken aldım), 1 saat 15 dk süren yol trafikten dolayı 2 saat sürdü. Kullanımım ne sakindi ne de agresifti. Sürücü dahil 5 kişiydik araçta. 6.3 lt yaktı. Yakıt 4.55 tl olarak hesaplanırsa 28 krş yaktı ve bu araç daha bin km bile değil.

genel ortalamam 7.7 lt ancak bu değer 2. viteste 105 km/h basarak, yokuş kalkışı kaç kez test edilerek, dip gazda ne kadar çekiyor diye bakılarak, ani hızlanıp sert fren yapılarak elde edilen değer, yani biraz hor kullanılarak elde ettiğim değer, görüşüm uzun vadede 6-6,5 lt yakar. (bu değerlerde start-stop, fren enerjisi geri kazanımı gibi özelliklerinin etkisi var)
*tüm tüketim değerlerim şehiriçidir.

Performansa gelince bu kasaya ideal olmuş 1.2 tsı 90 hp, torku 1400 devirden itibaren maksimuma çıkıyor, alt devirler çok canlı.

Yıllık 15-20 bin km den fazla yol yapmıyorsanız dizele hiç girmeyin arkadaşlar, şu hali ile bile çoğu dizelden az tüketime sahip.

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;510558
> melo_32_75
Aracımı istanbul-sultanbeyli-çakıroğlu otomotiv'den aldım, satıcı arkadaş direk bilgisayar ekranından bayinin yapabileceği maksimum indirimli fiyatı gösterdi, elinde olan bi araçtı, isterseniz bi arayın fiyat alın.

teşekkürler. gitmeden önce bi aramak lazım o zaman.

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aracınızı uzun yolda da bi test edip özellikle 110 km hızda ne yakıyo onuda görebilirsek gayet iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
uzun yola çıkınca onu da eklicem en kısa sürede

Çevrimdışı yasinkzl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günler forma yeni katıldım. Skoda sitesine baktığımda fabia 1.2 tsi dsg ambition görsellerinde de direksiyonda fonksiyon tuşları var. Bahsettiğim modelden bir araba aldım ama henüz görmedim teslim etmediler. alan arkadaşlar direksiyonda fonksiyon tuşları var mı? bir de bir arkadaş arka park sensörü taktırmış bunun bana maliyeti ne kadar olur?

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 1.2 tsı manuel ambition, tuş yok direksiyonda. Park sensörünü kendim taktım, 60 tl ye aldım internetten ama işin içine bayi girince 300-500 tl liste fiyatı koyuyorlar, hediye alabilmek en güzeli

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Samsun asal'dayim servis icin. Skoda kia ve nissan bayisi. Yeni fabiayi da canli inceleme firsati buldum. Evet sert plastik fazla ama arabada bi kalite var bu inkar edilmez. Arka koltuklar 3 kisi icin dar ama hangi b sinifi aracta 3 kisi rahat oturuyor ki. Bagaj yeterli bence. Mercekli far, 4 cam otomatigi standart olmasi hos olmus. Style daki piano black on gogus cizilebilir belki, ambitionun mat metalik gorunumu daha hosuma gitti. Ayni durum ceedde de var. Gecen sene bos donanim olarak baslayan comfortu az once tekrar inceledim. Piano black yeriine mat yapilan teyp cercevesi ve vites onu bolme daha guzel gorundu gozume. Bu arada makyajli rio da gelmis onu minciklamadim henuz. Octavia elegance kalite akiyor. Kirmizi siyah bi fabia style var ki yaniyor, foto cekebilirsem atarim.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sert plastik olmasının bi zararı yoktur bence, arıza trim sesi gelmediği sürece ne yapayım ben komple yumuşak plastiği, tabi kapı tutacakları gibi elin değdiği yerler yumuşak plastik olması gerekir.
bende ambition var ama style paketi olsa diyorum, güzel olurdu.