škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabıa III aldım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;518917
Aynen, test aracında farketmiştim ben, tek şikayetim frenler, abs çalışmaya çok hevesli, anlamadım gitti

Bence frenlerde problem yok ama sen daha önce Hyundai deki frenlere alıştığın için öyle gelmiş olabilir sana.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Galiba, i20 de kullandım, absli idi ama araç hiç gerek duymazdı abs ye, ve daha yumuşaktı fren pedalı, neyse o kadar kadı kızında da olur derler

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun,  Allah kaza bela vermesin

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;518917
Aynen, test aracında farketmiştim ben, tek şikayetim frenler, abs çalışmaya çok hevesli, anlamadım gitti

ABS konusunda haklısın bence... Bende farkettim cabuk devreye giriyor gibi..

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen, ama büyük ihtimalle lastiklerin performansı çok etkiliyor, skodanın verdiği dunlop sport lastikler fren mesafesi bakımından zayıf bence

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman fren sistemi ile ilgili bi sıkıntı var, zaten biraz sert pedalı

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin aracınızı bilmiyorum ama style paket olanların arka frenleri disk olduğu için pek şikayet etmiyorlar, kampana da etkiliyor durma mesafesini

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;519348
Sizin aracınızı bilmiyorum ama style paket olanların arka frenleri disk olduğu için pek şikayet etmiyorlar, kampana da etkiliyor durma mesafesini

Aslında problem olarak nitelendirilecek bir durum degil.. yani frenler gayet iyi tutuyor ama orneğin onceki aracımda aynı yolda dip frenle aynı hızda abs girmezken fabia da giriyor oyle birsey yani.. Tabi burda arac agırlıkları lastik ebati fln bir suru etken var.. fabia nın agırlık merkezi cok onde o yüzden panik frenlerde one yıgılma bir hayli fazla. Ama bu durum guvenligi ve durma mesafesini etkileyecek sekilde birsey degil. Kaldiki Polo da da aynı durum var agırlık merkezi cok onde.

Ek olarak benim arac daha 400km de belki lastikler tam anlami ile performans vermiyor olabilir.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
evet ağırlık merkezi önde, bu yüzden kolay kolay patinaj yapmıyor, yapcak bişey yok frenler böyle demek ki

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güvenlik sistemleri  patinaja izin vermiyor..

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ASR çekiş kontrolü biliyorum ancak çok dik yokuşlarda debriyajı hızlı çekince kontrol sistemi devreye girene kadar gıcırt diye lastik sesi gelmemesi ağırlığın öne yakın olmasını gösterir

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;507995
orjinal sabitlemeli skoda paspaslarına acıdığım için haricen aldım, bej rengi koltuk kılıfına uygun aldım ama kılıfları daha takmadım.
hocam kılıfı nereden kaça aldın resim falan yollayabilirmisin bende almak istiyorum

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;518914
Evet TSİ motor sesi benimde Hoşuma gidiyor araçta ama manuel kadar o sesi duyabilme şansım olmuyor senin gibi tabi :)
 aracı s moda al yüklen sesi gör :)
ben testi normal test alanın dışında daha uzun bir düzlükte yaptım s modda kendimi rallide sandım 110 hp dsg o kasaya fazla çok istedim dsg 110 hp almayı ama ellerinde hazırda 90 hp manual olduğu için ve beklemek istemediğim içn yarın gidip onu alıcam